E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet kreut, triumfon pastër ndaj Veronës (VIDEO)
999 rezultate për

shqiptar

U kap në papafingon e "shtëpisë së barit", 30-vjeçari shqiptar e pëson keq në Britani Edmond Gjata. 30 vjeç është dënuar me 16 muaj burg pasi u kap duke u fshehur në papafingon e një ferme kanabisi në Brita
Shkëndija nuk fiton derbin e Tetovës Renova e ka ndalur në barazim Shkëndijën, në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut në futboll. Derbi i skuadrave teto
Shqiptari qëllon me thikë fqinjin e tij në Itali Një 36 vjeçar shqiptar në Itali ka qëlluar me thikë fqinjin e tij maroken. Sipas mediave italiane mësohet se shqiptar
Klas, djali i Igli Tares shënon golin e parë me Lazion në përballjen me Interin (VIDEO) Lazio U19 u mund me rezultatin 1-3 nga Inter U19 në kampionatin e Primaverave. Sidoqoftë kjo ishte një ditë mjaftë e mir
Shqiptari arrestohet për herë të pesë brenda vitit, si fuste në ''kurth'' viktimat me kartolina për t'i grabitur Një i ri rom me origjinë shqiptare me pseudonimin “Shkaba” është arrestuar për herë të pestë nga policia greke. Përgj
Shqiptari kapet me 150 mijë paund drogë brenda fermës së kanabisit në Angli Një Shqiptar është dënuar me 16 muaj burg pasi u kap në një fermë kanabis prej 150,000 £. Shqiptari i identifikuar s
Trafikonte lëndë narkotike, arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Greqi Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke. Një 19-vjeçar shqiptar u arrestua në një zonë të Komunës së Re
Lëvizje e bujshme! Aktori legjendë i humorit shqiptar i bashkohet "Klanifornia" (FOTO LAJM) Aktori "legjendë" i humorit shqiptar, Behar Mera është rikthyer në ekran, më bujshëm se kurrë. Autori i spektaklit "K
Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-mjeku dhe ish-deputeti shqiptar (FOTO LAJM) Ndërron jetë ish-mjeku gjinekolog dhe njëherësh edhe ish-deputet i Kuvendit të Kosovës, Sejdullah Hoxha. Lajmi është
Modelja italiane flirtoi me Robert Berishën, "ngacmon" edhe reperin shqiptar (FOTO LAJM) Modelja Maria Bove e cila ishte disa javë më parë ishte në Kosovë, u pa shumë shpesh nën shoqërinë e këngëtarit Robert B
Noizy shpërndan këngën e Bebe Rexhës, ja reagimi i saj (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, dje ka lançuar projektin e ri muzikor. Kjo këngë i
EMRAT/ 1.6 milion paund kokainë në shtëpi, kapen mat dy shqiptarët në Angli Policia angleze ka vënë në pranga dy shtetas shqiptarë pasi janë kapur me 20 kg kokainë dhe £25,000 cash. Mediat angl
Politikani shqiptar nxjerr foton nga eksodi i 1991-it: I jam në borxh Italisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme është përkujtuar 30 vjetori i eksodit të shqiptarëve drejt Italisë, ngjarje e cila bëri xhiron e botës.
E shtunë e ZEZË për shqiptarët: Aksident me vdekje, mbytje dhe COVID-19 Dita e sotme ka qenë e zezë për Shqipërinë. 5 persona kanë humbur jetën vetëm deri në mesditë duke sjellë dhimbje dhe
"Pamje që tronditën botën", ministrja publikon videon nga eksodi i shqiptarëve (VIDEO) Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka publikuar një video në rrjetin social Facebook ku ka nxjerrë pamjet e eksodit të shq
30 vjet nga eksodi shqiptar, Rama kujton historinë me gjyshen: Vite më parë Italia ishte një ëndërr Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një konferencë bashkë me Ministrin e Jashtëm Italian, Luigi Di Maio dhe Presidentin
"Hipi në autobuz", dëshmi të reja për zhdukjen e vajzës shqiptare në Greqi 19-vjeçarja shqiptare Artemis Vassilis humbi në Koropi të Greqisë, disa muaj më parë dhe vazhdon të jetë e zhdukur. M
Mori 2 kuajt e 3 mushkat e u fut në Greqi për të prerë drurë, e pëson keq shqiptari Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia greke pasi është kapur brenda territorit helen duke prerë lëndë druso
Mjeku shqiptar në Gjermani: Kujdes këto barna, mund të jenë vdekjeprurëse Drilon Çupi, specialist i mjekësisë dhe urgjencës në Gjermani që ndodhet në vijën e parë të rrezikut në betejën me koron
28 dhe 24 vjeç, kush janë dy të rinjtë shqiptarë që u ekzekutuan me armë në Shkup (FOTO LAJM) Një atentat tragjik ka ndodhur në Shkup. Dy të rinj shqiptarë janë ekzekutuar me armë zjarri, mbrëmjen e kaluar në mesna