999 rezultate për

shqiperise

Flet trajneri i Turqisë: Ndaj Shqipërisë do të jetë ndeshje e luftuar, duam ta nisim me fitore Përfaqësuesja e Turqisë do të jetë rivali i parë i Kombëtares së Shqipërisë, në ndeshjen e parë për kualifikueet e Europ
Gunes: Të gjithë turqit e bashkuar kundër Shqipërisë Ku na ndajnë vetëm pak ditë nga përballja ne Turqinë, trajneri i kësaj Kombetarej ka bër disa deklarat të forta për ndes
Shkodra nuk ishte gjë: Fajdet bëjnë kërdinë në Shqipëri Arrestimi i 12 personave, të enjten në qytetin e Shkodrës, ka nxjerrë në pah fenomenin negativ që ka njohur rritje të ko
"Bombë" në Kombëtare, Panucci përjashton Strakoshën Thomas Strakosha ka humbur dy ndeshjet me Turqinë dhe me Andorrën, pasi dje nuk ka mundur të udhëtojë dot drejt Shqipëri
"Akt barbar, terrori nuk ka fe", Shqipëria dënon sulmin në Zelandën e Re Ngjarja e rëndë që troditi Zelandën e Re ka sjellë reagimin e shumë vendeve në të gjithë botën. Për aktin terrorist k
Të rinj apo të plakur, si do të jetë popullsia e Shqipërisë në vitin 2100 (FOTO LAJM) Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Ambasadori i BE: Bëhuni gati për zgjedhjet lokale Ambasadori i Bashkimi Europian, Luigi Soreca ka zhviluar një vizitë në Vaun e Dejës. Ambasadori e ka quajtur të papr
Presidenti grek "kërcënon" Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopolos, i ka dërguar një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipër
Rama tregon për herë të parë çfarë u vendos në marrëveshjen me Bashën Kryeministri Edi Rama nëpërmjet Facebook i është përgjigjur opozitës dhe vendimeve të kësaj të fundit për djegien e mand
Presidenti grek mesazh të prerë Shqipërisë: Harrojini çamët! Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopulos ka deklaruar edhe njëherë publikisht se Shqipëria duhet të heqë dorë nga camët.
Tha se dogji mandatin por figuron deputet, sqarohet publikisht Tavo Vangjel Tavo nga LSI, me një postim në rrjetin social Facebook ka sqaruar se ai është ende deputet dhe se nuk i është d
Besiktas lejon që Gunes të jetë në stol ndaj Shqipërisë enol Gunes trajneri i ri i Turqisë do të jetë në stol në ndeshjen e 22 marsit ndaj Shqipërisë. Edhe pse do të marrë
Sllovenia kundër ndryshimit të kufijve Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, thotë se nuk e mbështet idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës e
Ngjela: Rudina Hajdari, kryetare e opozitës së re në Kuvend Rudina Hajdari nuk ka pranuar që të dorëzojë mandatin dhe për këtë ajo rrezikon të përjahstohet nga PD. Në një shënim
PROFIL/ Kush është Bujar Spahiu, kreu i ri i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Këshilli i Përgjithshëm i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ka zgjedhur që në raundin e parë me 2/3 të votave kryetarin
"Do të jem garant i balancës"! Fjalimi i Bujar Spahiut pas zgjedhjes në krye të KMSH "Do të jem garant i balancës. I lutem Zotit të jem i drejtë në këtë detyrë të vështirë. Lutjuni Zotit që të ma bëjë më t
10 vjet nënkryetar, kush është sfiduesi kryesor i Skënder Bruçajt për kreun e KMSH Komuniteti Mysliman i Shqipërisë pritet të zhvillojë zgjedhjet nesër për kreun e ri, i cili do të përcaktohet me një vot
Do takohet nesër me Ramën? Flet Basha Mediat ditën e sotme kanë vrarë mendjen nëse Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të shkojë në Samitin e Dias
Orges Shehi komenton krizën te kampionët e Shqipërisë Pasi mori konfirmim in e radhës prej presidentit Ardjan Takaj, tashmë objektivi për Skënderbeun mbetet rikthimi te rezul
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të lidhen edhe me hekurudhë Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot e priti në takim delegacionin e Republikës së