999 rezultate për

shqiperia

Paradoks! Artan Fuga: Shqipëria po braktiset nga të varfër e të pasur Nga Artan Fuga: I varfëri nuk emigron dot! Kur do të fillojmë të flasim seriozisht për problemet, jo hidhu
Shqipëria drejt përkeqësimit, në 8 qarqe më shumë vdekje se lindje Zhvillimet demografike në vend janë përkeqësuar më tej gjatë vitit 2020, duke lajmëruar një përkeqësim të numrit të popu
Nuk do të jetë "Shqipëria Fiton"! Koalicioni opozitar do të garojë me emrin e ri Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk do të futen në zgjedhjet e prillit nën emrin “Shqipëria Fiton”, sic e kemi dëgj
Basha prezanton programin për energjinë: Ulet fatura për 70% të familjeve shqiptare Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar programin “Shqipëria fiton energjinë” dhe ka premtuar ulje të çmim
Gati për zgjedhje! Ky është emri që zgjedh opozita përballë Ramës më 25 Prill Opozita tashmë është gati për zgjedhje dhe po shftrytëzon orët e fundit për të mbyllur të gjitha marrëveshjet me aleatët
Tonelata me "të bardhë" nga Shqipëria në Itali, kush është i arrestuari në Fier Dy banda janë shkatërruar mëngjesin e sotëm në Itali, ndërkohë që hetimet kanë nxjerrë në pah edhe përfshirjen e shqipta
Basha tjetër sulm ndaj Ramës: Shqipëria ka mbetur në vend numëro (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe këtë të hënë e ka nisur me sulme drejtuar qeverisë Rama. Ai ka ndarë në
Shifrat marramendëse/ Nga Becchetti te "Aktor", Shqipëria rrezikon të humbasë miliona në Arbitrazh Qeveria shqiptare po përballet me shumë gjyqe në Arbitrazh për shkak të prishjes së kontratave. Akuzat kanë qenë të shum
Ekspertët: Shqipëria është në pikun e valës së tretë të COVID-19 Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se piku i valës së tretë ka kaluar javën që shkoi, kur në Shqipëri u sh
Rama u premton të rinjve: 1 deri në 10 mijë euro rrogë pa u larguar nga Shqipëria Kryeministri Edi Rama u ka bërë një premtim të madh qytetarëve të Vlorës, gjatë inspektimeve në Muzeun Hebraik. Kryem
Shqipëria ndër të fundit në Europë për vaksinimin, Serbia rekord në rajon e BE Shqipëria rezulton një nga shtetet e Europës që ka avancuar më pak me vaksinimin e popullsisë. Sipas të dhënave të “T
Mjeku i njohur shqiptar: Pikë kritike, në Shqipëri ka më shumë vdekje se sa lindje! "Megjithë testimet e ulta, përsëri Shqipëria ka një incidencë të raportuar prej 378 raste për 1 milion banorë, më shumë
COVID-19/ Vaksinimi në Shqipëri një show?! Zbuloni çfarë po ndodh me të moshuarit në azile Pavarësisht ritmeve të ngadalta, edhe Shqipëria ka nisur procesin e vaksinimit anti-COVID-19. Pas mjekeve, ka nisur p
Ushtritë më të fuqishme në Ballkan: Ku renditen Shqipëria, Turqia, Serbia, Greqia (FOTO LAJM) Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
Meta i dërgon letër urimi Vjosa Osmanit: Shqipëria do të jetë gjithmonë pranë jush Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër urimi, Vjosa osmani, Presidente në detyrë për Kosovën e cila feston sot plot
63% e nxënësve në vende si Shqipëria ranë nga mësimet për shkak të Covid-19 Në këto 100 vite, sektori i arsimit është përballur me një krizë të paprecedentë, e cila pritet të shtrijë efektet negat
Basha "lumë premtimesh": Shqipëria do të integrohet në BE! Kryetari demokrat, Lulzim Basha ka pasur ditën e sotme një bashkëbisedim me përfaqësues të Shoqrisë Civile nga ku nuk i
Ndahet nga jeta një ndër neurologët më të mirë që ka pasur Shqipëria Doktori i njohur neurolog Ali Kuqo ka ndërruar jetë sot, për shkaqe natyrale. Profesori i nderuar Kuqo ishte një nga
Beccheti nuk ndalet as në Hagë, Shqipëria nuk shkon në gjyq Biznesmeni Francesco Beccheti vazhdon betejen me shtetin shqiptar në Gjykatën civile të Hagës. Burimet bëjnë me dije
Shqipëria nën akull, Meta thumbon Ramën: Nuk kishit as kripë! Pavarësisht se reshjet e dëborës ia kanë lënë vendin diellit dhe temperaturave nën zero, situata në shumë qarqe të vendi