999 rezultate për

shqipe

Aurela Hoxha ndahet nga miliarderi, kthehet në Shqipëri pas prishjes së planit të dasmës (FOTO LAJM) Aurela Hoxha është bërë pjesë e trendit duke pozuar me të brendshme në mes të dëborës. Në një video në rrjetet social
29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi fashist italian e gjerman Sot shënohet 29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dyt
Turqia nderon Shqipërinë në festën e Pavarësisë, Ura e Bosforit ndriçohet kuq e zi Turqia ka uruar Shqiptarwt pwr festwn e Pavarwsisw. Dy ura nw Stamboll do tw ndricohen nga drita kuq e zi nw nder tw
Spahiu: Kapitullimi i Gjermanisë s’duhet të jetë festë kombëtare e Shqipërisë Nga Kreshnik Spahiu: Debati nëse Shqipëria është çliruar më 28 apo 29 nëntor tashmë është shndëruar jo veçse a
Bien infektimet, kaq u raste u shënuan sot në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve që të shmangin kontaktet jashtë rrethit familjar d
Kapiteni legjendar, Lorik Cana uron për festën e 28 Nëntorit (FOTO LAJM) Kapiteni legjendar i Shqipërisë, Lorik Cana ka uruar për festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarët. Sot, 108 vjet më
Basha: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri më të shëndetshme Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nderim të ditës së Pavarësisë dhe Festës së
COVID-19 i merr jetën një tjetër mjeku në Shqipëri Një tjetër viktimë është shënuar në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë. Këtë të shtunë ka ndërruar jetë si pas
Politika para Shqipërisë, momenti i sikletshëm mes Ramës dhe Metës në Vlorë (VIDEO) Politikanët që janë në krye të vendit tonë ishin sot në Vlorë për të përkujtuar 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit duke
108 vjetori i Pavarësisë, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit 28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të parë e m
Tërmeti i nëntorit mori 51 jetë, eksperti zbulon kur mund të bie sërish në Shqipëri Ditën e djeshme u shënua një vit nga tërmeti tragjik i cili i mori jetën 51 shqiptarëve dhe plagosi shumë të tjerë. P
Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre shkallë, Italia katapultohet në dhjetëshe FIFA ka publikuar renditjen e re të muajit nëntor dhe Shqipëria ka ngjitur tre shkallë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edy Re
Botërori 2022/ FIFA zyrtarizon vazot, Shqipëria e Kosova në vendnumëro FIFA ka zyrtarizuar vazot për shortin e kualifikueseve të Botërorit 2022, për zonën europiane. Shorti do të hidhet më 7
E TRISHTË/ Shqipëria, e dyta në botë për numrin e aplikantëve për azil Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator
Veliaj zbulon kur nis vaksinimi anti COVID-19 në Shqipëri: Më ka informuar Rama Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka zbuluar kur do të nisë procesi i vaksinimit anticovid-19 në Shqipëri. Sipas Velia
Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
Kuvendi voton pro ngritjes së Komisionit për raportin e Dick Martyt Kuvendi ka miratuar me 83 vota pro “ngritjen e komisionit të posaçëm të Kuvendit “Për administrimin e dokumentacionit dh
Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qël
Tërmeti i 26 nëntorit, Oliverd Varhelyi: Be do qëndrojë krah Shqipërisë Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi në 1-vjetorin e goditjes nga tërmeti të Shqipërisë, ku 51 persona humbën
Nga kultura perse tek ajo shqiptare (VIDEO) Edhe pse ka pak vite qëndrimi në Shqipëri, artisti iranian Sajad Sepehri arrin të depërtoje zemrat e të përcjellë emocio