999 rezultate për

shqip

Shqipëria në këmbë prej tërmetit të fortë, Ministria e Mbrojtjes: Nuk ka dëme! (FOTO LAJM) Ministria e Mbrojtjes informoi se nga tërmeti i mbrëmjes së sotme nuk ka të dëmtuar. Lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë.
Dëshmitë/ Shqiptarët të tmerruar pas tërmetit, i frikësohen një "26 Nëntori" të dytë (FOTO LAJM) Dy termete në pak sekonda kanë prekur Shqipërinë me epiqendër sërish Durrësin. Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 4.9 i
Shkundi Shqipërinë, kjo ishte epiqendra e tërmetit që sapo ra Një tërmet i fuqishëm ka tronditur vetëm pak minuta më parë Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerë vetëm pak sekonda, dhe
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri Një tërmet i fuqishëm sapo ka goditur Shqipërinë. Tërmeti është ndjerë i fuqishëm në Tiranë duke shkaktuar panik tek
Ambasadorja Kim: SHBA ju mbështet për drejtësinë dhe integrimin Ditën e sotme Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara zhvilloi takime prezantuese me Ministrin në Detyrë të Punëve Europiane
Ruçi dhe Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhën
Rrëmbimi në Kamzë: I vëllai nuk dorëzoi 283 kg kokainë në Angli, banda hakmerret në Shqipëri Hetues anglezë janë duke bashkëpunuar me policinë shqiptare për zbardhjen e pengmarrjes së Jan Prengës, babait të 5 fëmi
Shkoi të takonte të vëllanë, ky është shqiptari që u gjet i pajetë brenda kanalit në Itali Pas 8 ditëve kërkime, është gjetur trupi i pajetë i shqiptarit Viktor Qosja, i cili ishte zhdukur nga data 19 janar 2020
U deformuan pas operacioneve plastike? VIP-at shqiptar që janë penduar (FOTO LAJM) Të gjitha njësoj. Një fiksim absurd i VIP-ave i cili ka kaluar pak nga pak edhe tek vajzat e thjeshta shqiptare është ma
Tmerri nga koronavirusi, rikthehet në vend studentja shqiptare që jetonte në Kinë Pas frikës nga infektimi me koronavirus, tre studentë shqiptarë që jetonin në Kinë janë nisur ditën e sotme drejt Shqipë
Dalja e Britanisë nga BE, flet avokati: Ç'do ndodhë me emigrantët shqiptarë pas BREXIT Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranz
Këto janë 3 qytetet me numrin më të lartë të aborteve në Shqipëri Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së numrit të lindjeve, rënies së
U arratis nga burgu si në filma, i riu shqiptar kapet duke festuar ditëlindjen e të dashurës Nuk i ka zgjatur shumë liria 26 vjeçarit shqiptar Ervis Markja. Ky i fundit u arratis në maj të vitit të shkuar nga burg
Shfaqet për herë të parë pas atentatit motra e "bosit" shqiptar të drogës (FOTO LAJM) Shqiptarja Missé Beqiri është parë për herë të parë, që pas ekzekutimit të vëllait të saj në pragun e shtëpisë në Londër
A rrezikon Shqipëria? Ekspertët: Transmetohet përmes spërklave të pështymës Koronavirusi në Kinë, prej të cilit kanë vdekur deri tani, me dhjetëra njerëz, është një prej çështjeve të nxehta të akt
A rrezikohet Shqipëria nga koronavirusi? Flet shefja e repartit infektiv Najada Como, shefe e Shërbimit Infektiv në QSUT gjatë emisionit Opinion ka treguar se koronavirusi është i rrezikshëm, p
Shkojnë për t’i ardhur në ndihmë, shqiptari rreh me grushta punonjësit e ambulancës Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në shtetin fqinj të Italisë. Një 44 vjeçar shqiptar u arrestua mbrëmjen e së di
Sizmiologu: Alarmi për tërmet 7.5 rihter në Turqi, mund të ndihet 5-6 ballë në Shqipëri (VIDEO) Tërmeti me magnitudë 7.5 rihter që është paralajmëruar në Turqi, pritet të ndihet edhe në Shqipëri. Por vendi ynë ës
Kush është "doktori", shqiptari që solli 1.8 ton kokainë në Greqi 1.18 ton kokainë e kapur në Astakos Greqi dy ditë më parë në operacionin e policisë greke, asaj shqiptare dhe DEA-s amer
VOA: Në Shqipëri edhe të miturit shfrytëzohen nga industria e fasonëve Dhjetëra të mitur në Shqipëri punësohen çdo vit nga industria fason në kundërshtim me legjislacionin vendas dhe konventa