999 rezultate për

shmangni

Mos kini më frikë nga sëmundjet e trashëgueshme, si t'i shmangni Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Si të shmangni ashpërsimin e lëkurës gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
Si të shmangni rënien e qërpikëve dhe si t’i zgjasni pa mundim Qerpikët e dendur dhe me volum vlejnë po aq shumë sa të kesh flokë të bukur. Fytyra duket më e freskët, me më shumë dri
Hani banane që të shmangni ataket në zemër Një banane përditë mund të ndihmojë në parandalimin e atakëve në zemër dhe goditjeve në tru, sipas studimeve të reja.
Si të shmangni urinimin e fëmijës në shtrat “Enurea e natës”, termi mjekësor që ka të bëjë me urinimin në shtrat gjatë natës, është një gjë mjaft e zakonshme në mes
Çuna, këto tre vajza duhet t'i shmangni me çdo kusht Për shumë meshkuj, thuajse secila vajzë është e mirë deri në momentin kur ndahen. Por me disa pjesëtare të gjinisë së
Fjalët që nuk duhet t’i thoni kurrë në takimin e parë Nga martesa te fëmijët dhe sëmundjet seksualisht të transmetueshme, ja se cilat janë disa nga fjalët e ndaluara nëse sap
Këto tre vajza duhet t'i shmangni me çdo kusht Për shumë meshkuj, thuajse secila vajzë është e mirë deri në momentin kur ndahen. Por me disa pjesëtare të gjinisë së
Tmerri i vajzave: Si të shmangni strijat dhe si t'i zbehni nëse keni Strijat shfaqen te 90% e grave gjatë shtatzënisë. Duket se të gjitha kërkojnë të shpëtojnë prej tyre, ndaj në këtë artik
Ngjyra e urinës, pasqyrë e mëlçisë Nëse e vëreni se urina ka ngjyrë më të errët se zakonisht, si p.sh. të portokalltë apo ngjyrë kafe, mund të jetë shenjë
Keni dhimbje të shpeshta koke? Ushqimet që nuk duhet të hani Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk a
Nëse urina juaj ka këtë ngjyrë, urgjent tek mjeku! Nëse e vëreni se urina ka ngjyrë më të errët se zakonisht, si p.sh. të portokalltë apo ngjyrë kafe, mund të jetë shenjë
Për ta mbrojtur lëkurën, shmangni diellin në këto orë Marrja e rrezeve ultravjollcë është një faktor rreziku për shumicën e kancereve të lëkurës, drita e diellit është burimi
7 tipare të njerëzve negativ që duhet t'i shmangni (FOTO LAJM) Ka njerëz në jetën tonë që na mbushin me gëzim dhe përçojnë energji pozitive. Ka njerëz të tjerë që na tërheqin posh
Nëse dëshironi të flini më mirë, atëherë shmangni këto zakone Sipas Akademisë Amerikane të Mjekësisë së Gjumit, një nga tre të rriturit amerikanë luftojnë me pagjumësi. Dr. Matt G
Keni dhimbje të shpeshta koke? Ushqimet që nuk duhet të hani Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk a
Ushqimet që duhet t'i shmangni kur i keni kaluar të 30-at Me kalimin e viteve sugjerohet ndryshimi i dietës ditore dhe kontrolli i rreptë i ushqimeve, kjo si pasojë e ndryshimit
Nëse dëshironi të flini më mirë, atëherë shmangni këto zakone Sipas Akademisë Amerikane të Mjekësisë së Gjumit, një nga tre të rriturit amerikanë luftojnë me pagjumësi. Dr. Matt G
Jeni nervoz? Bëni këto veprime që të shmangni konfliktet me njerëzit Për të hequr mendjen nga të qenurit nervoz, bëni diçka që ju pëlqen vërtet. Në këtë mënyrë, do kaloni kohën duke u m
Çfarë është paraliza e gjumit dhe kur ndodh? Paraliza e gjumit është një fenomen që ndodh në momentin kur na ze gjumi ose kur sapo zgjohemi. Ajo është paaftësia p