999 rezultate për

shkupit

Dhjetë të arrestuar nga aksioni policor në rajonin e Kumanovës dhe Shkupit (VIDEO) Zëdhënësi i policisë, Toni Angellovski gjatë ditës së sotme ka deklaruar se policia ka realizuar një aksion policor për
Shqiptarët e Shkupit do të bëjn tifo për Kosovën Media shqiptar nga Maqedonia e Veriut Lajm TV ka bërë sot një anketë me vox-pope në rrugët e Shkupit, aty ku shumica e q
Kosova niset drejt Shkupit, pritje madhështore në pikën kufitare (FOTO LAJM) Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejt Shkupit ku të enjten e zhvillon ndeshjen kryesore të saj kundër Maqedonisë së Ver
Kosova niset sot drejt Shkupit për ndeshjen historike ndaj Maqedonisë Kombëtarja e Kosovës sot do të udhëtojë drejt Shkupit ku të enjten e zhvillon ndeshjen kryesore të saj kundër Maqedonisë
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO) Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për
Gjermania: Nuk është në interesin e Bullgarisë të pengojë anëtarësimin e Shkupit në BE Gjermania, që kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, vlerëson se problemet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut nu
"Shqiptari i mirë, shqiptari i vdekur", tifozët e Vardarit ofendojnë shqiptarët në mes të sheshit të Shkupit (VIDEO) Përpara ndeshjes Vardari- Shkup, sërish një grup i tifozëve “Komiti” kanë kënduar këngë ofenduese kundër shqiptarëve.
Lajm i rëndësishëm për shqiptarët që udhëtojnë nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë planifikuar të udhëtojnë me kompaninë Wizz Air nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit
Tre muaj mbyllur, rihapet aeroporti i Shkupit dhe Ohrit Me fluturime për në Suedi dhe Gjermani, aeroporti në Shkup u hap përsëri. Kontrollet e rrepta janë akoma në hyrje të aer
Kandidati për Kryeminstër shqiptar Naser Ziberi nisi fushatën në Çarshinë e Shkupit Kandidati për Kryeministër shqiptar Naser Ziberi, nis fushatën me rininë në zemrën e Shkupit në Çarshinë e vjetër. At
"Unë besoj", rinia e Shkupit mbështet Ali Ahmetin për kryeministrin e parë shqiptar Pas fushatës Pse Jo, rinia e Shkupit beson në kryeministrin e parë shqiptar ide të Ali Ahmetit, shkruan TS. “Unë beso
Pamje dhe bisedë me pacientët me Covid-19 nga Infektivi i Shkupit (VIDEO) Grupi i xhirimit të Euronews Albania ishte në spitalin Infektiv të Shkupit, ku siguroi dëshmi ekskluzive të pacientëve t
Koha kur Prishtina ishte e para me shikueshmëri në ish-Jugosllavi, e la prapa me Crvena Zvezdën e Vardarin e Shkupit (FOTO LAJM) Klubi më i madh në Kosovë, FC Prishtina ka shkruar histori edhe në ligën federative të ish-Jugosllavisë. Skuadra “bar
Rrëzohet helikopteri në aeroportin e Shkupit, ka të plagosur Një helikopter është rrëzuar sot rreth orës 11:30 minuta në Aeroportin ndërkombëtar të-Shkupit. Në helikopter kanë qenë
Rrëzohet një helikopter në Aeroportin e Shkupit Para pak çastesh në aeroportin e Shkupit është rrëzuar një helikopter. Helikopteri është i Ministrisë së Punëve të Br
Policia konfiskon armë dhe drogë në Butel të Shkupit Në një aksion të Byrosë për Siguri Publike me urdhër të gjykatës, policia ka zbuluar disa bunkerë në rrugën Alpi në Bute
Qeveria vendos: Të mbyllen të gjitha pikat kufitare! Për 48h të mbyllet edhe aeroporti i Shkupit onte, Qeveria e Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e saj të 20-të, vendosi që të mbyllen të gjitha vendkalimet kufitare
Rezulton negativ ndaj koronavirusit pasagjeri i ardhur nga Gjermania Pasagjeri që mbërriti dje me aeroplan nga Gjermania në Aeroportin e Shkupit ku dhe më pas është testuar për dyshime me k
Rezulton pozitive nga koronavirusi shefja e repartit në spitalin e Shkupit Ministri i Shëdetësisë i Maqësonisë, Venko Filipçe, ka bërë me dije se drejtoresha e repartit të sëmundjeve të lëkurës n
Maqedoni e Veriut, tërmeti lëkund Strumicën dhe Vallandovën Tërmet me magnitudë ML=2.6 sipas Rihterit dhe intensitet prej III shkallë sipas Shkallës makrosizimike evropiane, mëngje