999 rezultate për

shkollat

Tërmeti godet Italinë, mbyllen shkollat Një tërmet me magnitudë 4.1 Rihter ka goditur Italinë mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km larg rajo
"Nuk i duam shkollat e Erdoganit", debate në Gjermani për shkollat turke Qeveria gjermane dhe ajo turke janë në bisedime për të hapur tre shkolla private turke në Frankfurt, Koln dhe Berlin.
Shkollat pajisen me manualin sesi duhet të sillen në rast tërmeti Ministria e Arsimit ka hartuar një plan veprimi për shkollat lidhur me qasjen e tyre në rast tërmeti. Drafti që mban
Ministrja e Arsimit: Nga 9 dhjetori mësimi rifillon në Tiranë, Durrës, Vorë e Kurbin Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se Qarku Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë e Bashkia Tiranë do të rifil
Ministrja Shahini: Fillojnë përgatitjet për rifillimin e mësimit Ministria e Arsimit ka njoftuar se është gati plani për zhvendosjen e nxënësve nga shkollat e dëmtuar për të filluar më
Kur pritet të rifillojë mësimi, flet ministrja Shahini Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë, ministrja e Arsimit, Besa Shahini u shpreh se ka përfunduar inspektimi n
Tërmeti shkatërroi shkollat, ministrja Shahini flet për rifillimin e procesit mësimor Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, pas pezullimit të procesit mësimor si pasojë e tërmeteve, tha se këto ditë janë bërë
Tërmet i fortë godet Italinë, evakuohen shkollat Një lëkundje e fortë e tokës ka frikësuar të gjithë territorin e Catanzaros në Itali. Tërmeti 4.0 ballë i shkallës Rihte
Emigrimi po zbraz shkollat e Kosovës Mësues me gjithnjë e më pak nxënës! Fenomeni i migrimit ka prekur ndërkohë sistemin arsimor në Kosovë. Por dëmtimi i ars
Çfarë la pas tërmeti i djeshëm në Stamboll (VIDEO) Një tërmet prej 5.8 magniutë shkundi qytetin turk – Stambollin, gjatë ditës së djeshme. Sipas AFAD, epiqendra e tërmetit
Mbyllen çerdhet, kopshtet dhe shkollat në Tiranë, Durrës dhe Elbasan Ditën e djeshme ministrja e Arsimit Besa Shahini njoftoimbylljen e shkollave 9 vjeccare në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.
Media britanike: Shkollat në Shqipëri po boshatisen, të rinjtë i bashkohen grupeve të rrezikshme në Britani Media britanike ‘The Telegraph’, ka bërë një shkrim kushtuar qytezës së vogël veriore shqiptare të Krumës, e cila sipas
Memoriali i mbështetësve të Erdoganit dhe drama me tre akte e raporteve Rama-Erdogan Nga Genc Pollo Ambasadori turk Hidajet Bajraktar, një burrë shtatmesëm, i qeshur e shoqëror erdhi të më takonte
Gjykata vendos: Kompetencat për shkollat i ka komuna jo ministria (FOTO LAJM) Gjykata Administrative ka marrë vendim në lidhje me atë se kompetencat në arsim në Gostivar duhet t’i takojnë komunës pë
Thyhet urdhri i kryebashkiakes së Shkodrës, hapen shkollat për zgjedhjet Thyhet urdhri i kryebashkiakes, Voltana Ademi, lidhur me bllokimin e shkollave për zgjedhjet. Në Shkodër ka nisur hap
Nxënësit priren të zgjedhin shkollat profesionale Këtë vit shkollat e mesme profesionale po fitojnë terren përkundrejt gjimnazeve, sa i takon interesimit të nxënësve për
Kujdes, këta fëmijë nuk pranohen në shkollat maqedonase Regjistrimi i fëmijëve në klasën e parë po zhvillohet normalisht pavarësisht thirrjeve të Institucioneve përgjegjëse për
Përfundon “Owlypia” në shkollat Mehmet Akif, fituesit që do të shkojnë në Cambridge dhe Boston (FOTO LAJM) Ka përfunduar në Kosovë edicioni i parë i garës ndërkombëtare Owlypia dhe edicioni i radhës do të vazhdojë në Cambridge
Jahja Kemal: Shkollat tona kanë fituar reputacion si në vend ashtu edhe në nivel ndërkombëtar Përmes një shkrimi drejtuar mediave, kolegji ‘Jahja Kemal’ ka bërë të ditur se funksionojnë në Maqedoni që nga shtatori
Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë del e para në Kosovë për ekogarën e “Oborrit më të Mirë” (FOTO LAJM) Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë ka fituar garën e mbajtur për mjedisin midis shkollave të Kosovës . Mjedisi i pastër i kë