999 rezultate për

shkakton

COVID-19 shkakton tragjedi, u merr jetën dy vëllezërve (FOTO LAJM) COVID-19 ka shkaktuar një tragjedi familjare në Mat. Koronavirusi u ka marrë jetën dy vëllezërve brenda 24 orëve.
Mos i shkulni qimet e hundës, problemet serioze që po i shkaktoni shëndetit! Jeta moderne ka sjellë shumë rregulla të reja në lidhje me higjienën personale dhe bukurinë, mes syresh edhe depilimi. D
Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd Mesazhi i urimit ku theksohet se Shtetet e Bashkuara mbështesin a
Përplasja e 2 automjeteve, shkakton 5 të plagosur Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Kosovë. Aksidenti ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17:09, në aks
Ardhja e Çuçit shkakton "furtunë" në Elbasan, kush janë shefat e rinj Struktura e policisë në Elbasan ka pësuar disa ndryshime. Eshtë ndryshuar shefi i krimeve, shefi krimit ekonomik dhe she
Mund të infektoheni edhe pas vaksinimit, ISHP sqaron simptomat Në një postim sqarues në rrjetet sociale, ISHP thekson se asnjë nga vaksinat ndaj Covid-19 të aprovuara apo në fazë zhvi
Pse njerëzit kanë alergji? Nga se shkaktohen teshtimat, lotët apo irritimet. Për dikë me alergji, edhe diçka e vogël mund të shkaktojë probleme
Dyshohet se shkakton kancer! Nëse kremi antirrudhë ka këtë përbërës mos e blini Ka diçka shumë të rëndësishme për të ditur për produktet që përdor për pastrimin e fytyrës. Jo vetëm duhet të kontrollos
Ju vjen gjumë gjatë gjithë kohës? Ja çfarë ua shkakton këtë gjendje Kërkimet tregojnë se shumica e të rriturve raportojnë se janë zgjuar të lodhur të paktën një ditë në javë, veçanërisht g
Me atlete në kopertinën e revistës "VOGUE", Kamala Harris shkakton polemika (FOTO LAJM) Të përfundosh në kopertinën e revistës “Vogue” është një ambicie për çdo femër të pushtetshme ose pjesë e showbiz. Po
Kukësi zyrtarisht në krizë, Laçi i shkakton humbjen e tretë radhazi Laçi ka fituar me rezultatin 3-2 ndaj Kukësit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në Kategorinë Superiore. Kurb
Ndiheni të stresuar? Këto janë ushqimet që duhet të shmangni Megjithëse mund t’i injorojmë, ka disa ushqime që ndikojnë tek emocionet duke shkaktuar ankth dhe stres. Ekspertët thonë
Organet që prek e dëmton: Çfarë i shkakton COVID-19 trupit tonë? Mbetet ende e panjohur tërësisht se çfarë dëmesh mund t’i shkaktojë koronavirusi trupit të njeriut, por diçka është e si
COVID-19 shkakton dëmtim akut të veshkave Nga Alket Koroshi, mjek nefrolog Raportet e hershme kanë treguar se dëmtimi akut i veshkës (AKI) dhe anomalitë e tjer
Ronaldo shkakton polemika në Itali, merr avionin dhe fluturon drejt Dubait Cristiano Ronaldo së fundmi ka shkaktuar polemika. "La Gazzetta dello Sport" raporton se sulmuesi i Juventusit ka ve
Mos flini kurrë me lente, dëmi që mund të shkaktoni 1. Të flesh me lente Ndosh që disa kompani që prodhojnë lente t’ju këshillojnë që nukl ka asgjë të keqe të flesh me l
A shkakton infertilitet vaksina kundër COVID-19? Flasin ekspertët Pas shqetësimit në rritje që shihej në platformat e rrjeteve sociale, se vaksina kundër Covid nga Pfizer-BioNTech, mund
Dyshohet si ilaçi që shkakton depresionin, OBSH kërkon të mos përdoret më Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka këshilluar institucionet shëndetësore që të mos e përdorin ilaçin antiviral
Melisa shkakton debat në Përputhen: Sa më shumë s*ks, aq më shumë piqesh (FOTO LAJM) Pas takimit që bëri Marisi dhe Sindi, pati diskutime të shumta në puntatën e sotme në Përputhen. Gjithçka nisi pasi A
Skënder Brataj flet për pacientët me Covid që kanë dhimbje të forta koke: Shkakton delir Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se koronavirusi tek disa persona depërton edhe në pjesën e trurit duke