999 rezultate për

sheqerinska

Sheqerinska tregon kur do të mbahen zgjedhjet në Maqedoni Zëvendëskryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska ka folur lidhur me kërkesat e vazhdueshme të opozitës për mbajtjen e z
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Sheqerinska: Maqedonia u ul në një tryezë me superfuqitë botërore Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, para samitit të NATO-s në Bruksel, nëpërmjet një video – deklaratë drejtuar
Sheqerinska është e sigurt: Javën tjetër marrim ftesën për në NATO Maqedonia javën e ardhshme do të marrë ftesën për anëtarësim në NATO, ndërsa për disa muaj do të fillojë procesi i ratif
Sheqerinska: Është shumë herët për të gjykuar sinqeritetin e deklaratës së Gruevskit Është shumë herët për të gjykuar nëse është një manovër politike apo një deklaratë e sinqertë e udhëheqësit të VMRO-DPMN
Milloshoski: Shekerinska blen fruta deti për 80.000 euro “Sheqerinska para vetëm 10 ditësh bëri furnizim me lajthi, bajame dhe fëstëkë për nevojat e tryezës së saj në Ministrinë
Sheqerinska shpenzon 5 mijë euro vetëm për fruta të thata (FOTO) Në vend që të ndalen shpenzimet dhe të kursehen paratë e shtetit, partia në pushtet LSDM-ja shpenzon për lukse me paratë
Sheqerinska kërkon anëtarësim në NATO për të larguar rusët nga Ballkani Integrimi në NATO, sipas ministres së Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, do ta ul ndikimin rus në vend. Në intervistë
Sheqerinska: Rusia armik, NATO po na mbron Qeveria në Shkup po rrit përpjekjet që Maqedonia të bashkohet me NATO-n, duke argumentuar se anëtarësimi në këtë aleancë
Sheqerinska-Karakaçanov: Bullgaria do të ndihmojë Maqedoninë në rrugën për në NATO Forcimi i marrëdhënieve të mira fqinjësore mes Maqedonisë dhe Bullgarisë janë të dobishme jo vetëm për dy vendet, por ed
Sheqerinska përballë forcave speciale shqiptare (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe homologia e saj NGA Maqedonia, Radmilla Sheqerinska gjatë vizitës në Tiranë ka vi
Sheqerinska-Kodheli: Bashkëpunim më të afërt në mbrojtje dhe mbështetje për integrimet euroatlantike Politika e fqinjësisë së mirë jep impuls pozitiv për siguri të rajonit dhe integrimit të saj në strukturat euroatlantike
Sheqerinska: Do të bëjmë gjithçka që Maqedonia të bëhet pjesë e NATO-s Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska sot në Çinku, në Rumani, mori pjesë në aktivitetet dyditore për të ftuar të l
Sheqerinska dhe Reka konfirmojnë marrëdhëniet e mira Shqipëri-Maqedoni Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska sot u takua me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Fatos Reka. Siç njo
Frika nga tërmetet, Sheqerinska hap dyert e kampit ushtarak për strehim Pas tërmeteve të shumta ka reaguar që kanë prekur Ohrin këto ditë, ministrja e mbrojtjes Radmila Sheqerinska ka hapur dy
Sheqerinska: Maqedonia gjithmonë krah NATO-s nëpër misionet e tyre Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska mbrëmë mbajti fjalim në takimin e Këshillit Veria
Sheqerinska merr pjesë në takimin e Këshillit Veriatlantik në Bruksel Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska sot do të marrë pjesë në takimin e Këshillit Veriatlantik të NATO-s së bashk
Sheqerinska merr zyrtarisht udhëheqjen e Ministrisë së Mbrojtjes (VIDEO) Ministri i deritanishëm i mbrojtjes, Zoran Jolevski, i ka dorëzuar ditën e sotme funksionin ministres së re Radmilla She
Gjykatësit i dhanë mesazhin: Rrihini deputetët se ne nuk ju dënojmë Deputetja e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska, ka reaguar pas vendimit të gjykatës për lirimi
Sheqerinska: Puna e politikanëve nuk është të qajnë por të japin përgjigje Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska, e ftuar në emisionin “Top Tema” deklaroi se është e rëndësishme të siguroh