999 rezultate për

shala

Rrihen deputetët e LDK-së me ata të LVV-së në Kuvend? Një incident ka ndodhur pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme. Disa burime kanë bërë të ditur se pas kësaj
VV dërgon në Kushtetuese Thaçin Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për vlerësimin e veprimeve, sipas tyre, antikushtet
Konfirmohen pozitivë me COVID-19 dy ushtarë nga Forcat e Sigurisë së Kosovës Numri i të infektuarve me koronavirus ka pësuar një rritje të ndjeshme edhe në Kosovë kohëve të fundit. Tashmë raportohe
"Arsyeja pse sot jam vetëm", Klodiana Shala flet e zhgënyer për ish-in e saj (VIDEO) Në mesin e të ftuarve pasditen e kaluar në “Ftesë në 5”, ka qenë edhe atletja e njohur Klodiana Shala. Për jetën e saj p
Qeveria e re: Nënshkruhet sot marrëveshja LDK-NISMA Pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje me AAK-në, Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të nënshkruaj marrëve
E pazakontë ajo që ndodh me klubin e futbollistit shqiptar, ndërpret kontratat me lojtarët Situatë dramatike në futbollin norvegjez, për shkak të krizës së rëndë financiare që ka shkaktuar Koronavirusi. Skua
Shala: Nëse ka marrëveshje me Serbinë, Kurti të japë fakte në Kuvend Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, duke folur në seancën për rrëzimin e Qeverisë “Kurti”, ka thënë se nëse janë të vërteta
Kurti emëron një grua si këshilltare të jashtme politike dhe përgjegjëse të Protokollit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Shenaj Shala, këshilltare të jashtme politike, e angaz
Rrëfimi i familjes Shala që strehoi Adem Jasharin me shokë Ishte 30 dhjetor i vitit 1991. Atë ditë serbët sulmuan familjen e Adem Jasharit në Prekaz në atë që njihet si beteja e p
Partizani shkatërron Luftëtarin (VIDEO) Partizani ka marrë fitoren e parë të këtij viti. Të kuqtë nuk hasën pengesa në transfertën e Gjirokastrës përballë Luftë
Kujtim Shala: Nëse jo nga VV, qeveria mund të krijohet edhe nga partitë tjera Anëtari i kryesisë së LDK-së Kujtim Shala, ka thënë se zgjedhjet e reja nuk janë një mundësi reale. Sipas tij, ende e
Histori tronditëse, si u rrezikua Ismail Kadare nga Banda e Lushnjës Pas vrasjes së Taullaut, banda e Lushnjes, ishte e vendosur të hakmerrej deri në fund ndaj çdo punonjësi të shtetit që u
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon sulmin fizik ndaj një gazetari nga ministri Shala Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar ashpër raportimet për sulmin fizik të ministrit në detyrë të Tregtisë dhe
Ministri Shala sulmon fizikisht gazetarin (FOTO LAJM) Endrit Shala, ministër i Tregtisë dhe Industrisë, ka sulmuar fizikisht gazetarin e Indeksonline, Ensar Ramadani. Gjer
Ylli i Kosovës në formacionin e vitit në Norvegji (FOTO LAJM) Herolind Shala ka shkëlqyer këtë vit me klubin norvegjez, Valerenga. Reprezentuesi kosovar është paraqitur në 22 ndeshje
Xhavit Shala: Priten sulme të tjera të Iranit ndaj MEK në Shqipëri Zbulimi i agjentëve iranianë që kishin planifikuar sulme ndaj muxhahedinëve të MEK në Tiranë tërhoqi mjaft vëmendje dje
Dy pjesëtarë të FSK’së ndalohen në Jarinje nga policia serbe Dy pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ndaluar nga policia serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Jari
EMRAT/ Me shumë mundësi këta do të jenë deputetët e LDK-së në Kuvend Nga rezultatet preliminare të Komisioni Qendror të Zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar me 24.82 për qind t
I keni ditur gabim, si i kanë VIP-at shqiptarë emrat e vërtetë Të gjithë i njohim nga ekrani me emrat e artit dhe ndoshta shumë pak janë ata që ua dinë emrat e vërtetë. Mendoni se