999 rezultate për

sevillas

Ylli i Sevillas infektohet me koronavirus, humb sfidën e Europa League Një futbollist i Sevillas me Koronavirus. Lajmin e dha vetë klubi andaluzian nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku thekso
Ocampos "heroi" i Sevillas, shënon gol dhe bën një pritje të bukur (VIDEO) Ishte pikërisht Ocampos që shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Sevillan, në një ndeshje shumë të luftuar. Megjithatë
Lojtarët e Sevillas thyen karantinën, reagon ashpër presidenti i La Liga: Gafa e lojtarëve vë në rrezik rifillimin e sezonit Vendimi i disa lojtarëve të Sevillas për të bërë një festë duke shkelur protokollin nuk ka kaluar pa u vënë re. As botës
Ylli i Realit i huazuar te Bayerni drejt Sevillas Alvaro Odriozola mbylli aventurën te Bayern Munich ku u huazua për 6 muaj dhe ku luajti vetëm 2 ndeshje. Te Real Mad
Liverpooli interesohet seriozisht për mbrojtësin e Sevillas Edhe pse për gati një muaj futbolli është pezulluar, Liverpooli ka vazhduar interesimin për qendërmbrojtësin e Sevillas,
ZYRTARE/ Ndeshja e Europa League, Sevilla – Roma nuk do të luhet Ndeshja e Europa League mes Sevillas dhe Romës nuk do të luhet. Ekipi i kryeqytetit italian ka bërë të ditur se nuk do t
Atleticos i mjaftojnë 4 minuta për të përmbysur gjithçka ndaj Sevillas (VIDEO) Goli në minutën e 19' nga de Jong tronditi jo pak vendasit që filluan të reagonin. Morata u tregua i saktë nga pika e
Sevilla "hesht" Wanda Metropolitanon, kalon në avantazh ndaj Atleticos (VIDEO) Ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave në La Liga po luhet në Wanda Metropolitano mes Atletico Madridit dhe Sevillas.
Ylli i Sevillas habit me vendimin, "sfidon" Koronavirusin (FOTO LAJM) Koronavirsi ka alarmuar të gjithë autoritet tashmë prej 2 muajsh në shtetin e Kinës ku si pasojë më shumë se 1000 person
Përfundon eksperienca te Milani, Suso zbarkon në Spanjë për testet mjekësore Një tjetër largim tjetër vjen nga Milani, sulmuesi spanjoll ka udhëtuar për në spanjë për të berë testet mjekësore të kl
Zidane zbulon arsyen e mungesës së Bale ndaj Sevillas Ajo që ra në sy në këtë sfidën mes Realit dhe Sevillas ishte mungesa e Gareth Bale. Uellsiani nuk ishte në listë e trajn
Real Madrid triumfon ndaj Sevillas dhe kap kreun (VIDEO) Real Madrid ka triumfuar 2-1 ndaj Sevillas në Santiago Bernabeu. Për Los Blancos shënuan dy herë Casemiro ndërsa për
Barcelona zhbllokon rezultatin përballë Sevillas (VIDEO) Baecelona ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Sevillas në 'Camp Nou'. Luis Suarez ka arritur ta dërgojë topin
Lazio triumfon me përmbysje, Chicharito heroi i Sevillas (VIDEO) Është luajtur xhiro e dytë e fazës së grupeve të UEFA Europa League, me takimet që kanë prodhuar rezultate mjaft interes
Reali zhbllokon ndeshjen përballë Sevillas (VIDEO) Reali ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Sevillas në shtëpinë e këtyre të fundit. Është sulmuesi kryesor i lo
Momenti kur futbollisti i Sevillas aksidenton për vdekje me makinë çiftin e sapomartuar (VIDEO) Talenti i futbollit meksikan, Joao Maleck ka goditur me veturë një çift duke shkaktuar vdekjen e tyre. Futbollisti 20
Adnan Januzaj drejt Sevillas Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi këtë verë për t’iu bashkuar një klub tjetër spanjoll, gjigantit Sevi
Klubi i njohur spanjoll ofron 4.5 milion euro për Muriqin Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Kosovari i cili këtë sezon ka shpërthyer me skuadërn e
Inter në kërkim të pasuesit të Perisic, synon yllin e Sevillas Interi është në kërkim për të zëvendësuar Ivan Perisic tashmë në moshë madhore, shkruan Albeu.com. Sipas "Gazzetta de
Milani ne telashe, Sevilla rikthen Andre Silva-n Fillimi i sezonit ishte magjik për sulmuesin portugez Andre Silva, i cili ishte huazuar nga Milani, te skuadra e Sevilla