999 rezultate për

sevilla

Barcelona kualifikohet në finale të Copa del Rey (VIDEO) Barcelona kualifikohet në finale të Copa del Rey, që do të përballet me Sevillan. Barcelona mposhti Valencian edhe në
Sevilla finalistja e parë në Copa del Rey (VIDEO) Sevilla është skuadra e parë finaliste e Copa del Rey, pasi ka mposhtur 2-0 Leganes, për ta eliminuar me rezultat të për
Eibar turpëron 5-1 Sevillan e Montelas (VIDEO) Humbje shokuese për Sevillan e Vincenzo Montellas në javën e 21-të të La Ligas. Andaluzianët u mposhtën me rezultatin 5-
Hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit Barcelona Valencia, Leganes dhe Sevilla janë ekipet që do të diskutojnë me njëra-tjetrën trofeun e Kupës së Mbretit.
Sevilla eliminon Atleticon dhe kalon në gjysmë-finale të Copa del Rey (VIDEO) Sevilla ka fituar bindshëm kundër Atletico Madrid në " Estadio Ramón Sánchez Pizjuán", ndeshje kjo e vlefshme për çerek-
Sevilla shënon edhe golin e tretë ndaj Atleticos (VIDEO) Sevilla i ka shënuar edhe golin e tretë Atleticos së Madridit në "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán". Ai që shënoi është
Sevilla shënon nga pika e penalltisë ndaj Atleticos (VIDEO) Sevilla ka shënuar përsëri golin e avantazhit ndaj Atleticos në "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán". Goli është shënuar
Për 13-të minuta shënohen dy gola në sfidën Sevilla - Atletico Madrid (VIDEO) Sevilla dhe Atletico Madrid ka shënuar dy gola brenda 15-të minutave në "Estadio Ramón Sánchez Pizjuán". Ishin venda
Montella fiton 0-3 aty ku Barcelona u mposht 1-0 para pak ditësh (VIDEO) Vincenzo Montella ka regjistruar fitoren e parë të tij si trajner në La Liga, teksa Sevilla ka mposhtur 0-3 Espanjolin n
Sevilla kryeson garën për super sulmuesin e Liverpoolit Sulmuesi anglez Daniel Sturridge me shumë gjasa do të bashkohet me Sevillan, sugjerojnë raportet italiane, pasi spanjoll
Sevilla befason dhe mposht Atleticon në "Wanda Metropolitano" (VIDEO) Sevilla ka mposhtur Atletico Madridin brenda në shtëpinë e këtyre të fundit, "Wanda Metropolitano", ndeshje e vlefshme p
I pret Atletico, tifozët e Sevillas bëhen me dhimbje koke kur kujtojnë se kanë Montellan trajner Pasi u shkarkua nga Milani, Vincenzo Montella gjeti punë brenda muajit te klubi spanjoll i Sevillas, ku mori vendin e ar
Montella zhgënjen përsëri me Sevillan, koleksionon humbjen e dytë radhazi (VIDEO) Vicenzo Montella ka marrë humbjen e dytë radhazi në drejtimin e Sevillas, pas asaj ndaj Betisit në derbin andaluzian.
Interi i ofron Sevillas mesfushorin kroat Interi i ka ofruar mesfushorin kroat, Marcelo Brozovicin, skuadrës së Sevillas në Spanjë. Siç raporton Sky Sport Ital
Sevilla synon që të marrë sulmuesin e Chelseat në formë huazimi Sevilla dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Chelseat, Michy Batshuayi në formë huazimi përpara se të mbyllet merkatoj
Sevilla e Montellas dhuron një super ndeshje por në fund mposhtet 3-5 (VIDEO) Në derbin e Sevillas triumfon Real Betis. Emocione, shumë gola dhe mbi të gjitha një spekatakël të vërtetë futbolli isht
Dëshira e parë e Montellas tek Sevilla është lojtari i Barcelonës Mediat spanjolle kanë raportuar se Montella i ka kërkuar drejtuesve të klubit transferimin e menjëhershëm të Deulofeut.
Montela në prezantimin tek Sevilla thumbon Milanin: Këtu duan futboll të bukur Vetëm 1 muaj pas shkarkimit nga pankina e Milanit, Vincenzo Montella u zyrtarizua në stolin e Sevillas, ku mori vendin e
Zyrtare: Montella trajneri i Sevillas Sevilla ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me ish-trajnerin e Milanit, Vincenzo Montella, për të udhëhequr klubin spa
Sevilla zgjedh Montellan si trajner Vincenzo Montella do të jetë trajneri i ardhshëm i Sevillas. Ish tekniku i Milanit, është përzgjedhur për të zëvendësuar