999 rezultate për

serbia

Shaqiri "ndez" sfidën me Serbinë Xherdan Shaqiri është shprehur optimist para sfidës me Serbinë, duke thënë se Zvicra nuk ia ka frikën asnjë skuadre.
Bërnabiq mesazh të qartë për ata që duan të dëgjojnë: Kurrë nuk e njohim Kosovën Serbia kurrë nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq. Sipas s
Kosta Rika-Serbia/ rrjetat mbeten të paprekura pë 45' minuta Pjesa e parë e ndeshjes midis Kosta Rikës dhe Serbisë e vlefshme për grupin E, të këtij Botërori është mbyllur më një ba
Serbia merr "frerët" e lojës, tenton portën disa herë Serbia ka marrë gjithçka në kontroll në lojën e saj kundër Kosta Rikës, duke krijuar disa raste të pastra për gol por ka
Përballen për herë të parë në histori, ja formacionet zyrtare të Kosta Rikës vs Serbia (FOTO LAJM) Vetëm disa minuta na ndajnë nga filimi i ndeshjes së parë të grupit E, ku Kosta Rika do të përballet me Serbinë. Ndë
Historiku i shkurtër mbi skuadrat e përballjes së parë të grupi E Takimi i diës së katërt të Botërorit do të hapet me një ndeshje nga grupi E, midis Kosta Rikës dhe Serbisë dhe do të lu
Ndeshja hapëse e grupit E, Kosta Rika vs Serbia ja pritshmëritë Ndeshja midis Kosta Rikës dhe Serbisë është një lojë e rëndësishme hapëse për të dy kombet që të pritet të bëjnë më të m
Vuçiç: Mos e krahasoni çështjen e emrit të Maqedonisë me Kosovën Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka deklaruar sot çështja e zgjidhjes së emrit të në shtetit, siç ka qenë rast i Ma
Serbia nuk mendon normalizim por diçka tjetër Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Zogaj vlerësoi se marrëveshja finale apo historike ndërmjet Kosovës dhe Se
Xhaka për ndeshjen me Serbinë: Do të vdesim për fitoren Ndeshja midis Zvicrës dhe Serbisë do të luhet në Kaliningrad më 22 qershor dhe do të ketë rëndësi të madhe edhe për disa
Shaqiri flet për sfidën me Serbinë: Është vetëm një ndeshje futbolli Zvicra dhe Serbia do të ndeshen së bashku në grupin E të Botërorit, por edhe pse ka shumë shqiptarë tek kombëtarja helve
Vuçiç: NATO na ka paralajmëruar me luftë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se është paralajmëruar nga NATO-ja nëse Serbia tenton t'i kthejë 1 mijë
SHBA dhe BE mbështesin Serbinë edhe pa e njohur Kosovën Qeveria e Kosovës kërkon mbështetje nga Kuvendi për një platformë finale në bisedimet me Serbinë. Partitë opozitare e ku
Serbia synon të rrisë eksportin në Kosovë, për një vit shet 450 milionë € euro mallra Zëvendëskryeministri serb, Rasim Ljajiç, njëherit edhe ministër i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimit, duke folur për
E pabesueshme, Serbia ende nuk e njeh Krimenë si pjesë të Rusisë Në një intervistë për gazetën franceze “Le Monde", presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shpjeguar arsyet pse Beogr
Kosova dhe Serbia përsëri përplasen në Interpol Kosova dhe Serbia po zhvillojnë betejë të ashpër pro dhe kundër anëtarësimit të vendit në INTERPOL. Zëvendëskryeministri
Hoxhaj i thotë Rusisë: Jo, faleminderit Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar sot ndaj deklaratave më të reja të ambasadorit të Federatës Ruse
Rusia: Nëse pranon Serbia, e ndajmë Kosovën Ne respektojmë pozitën e Serbisë, dhe ajo zgjidhje, të cilën ajo mendon se është më e mira për të, ne do të përkrahim, k
Serbia vazhdon poshtërimin ndaj Kosovës, reagim i pavlerë nga Haradinaj Serbia si gjithmonë vazhdon luftën kundër Kosovës, ndërsa qytetarët dëgjojnë fjalët e bukura të Thaçit për dialog. Pa
Serbia po mban të bllokuar linjën energjetike Kosovë - Shqipëri Ka dy vjet që është inauguruar linja e interkoneksionit mes Kosovës dhe Shqipërisë, por e cila ende mbetet jofunksionale