999 rezultate për

serbi

Tentuan të hyjnë ilegalisht në Rumani, arrestohen 3 kosovarë Policia kufitare rumune e Qarkut Caraș-Severin, ka zënë tre shtetas të Republikës së Kosovës në tentim e sipër për
Meta: Pse Shqipëria s'mund të jetë pjesë e negociatave Kosovë-Serbi Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë një interviste të dhënë sot në mbrëmje për RTV21, ka deklaruar në mënyrë të pr
Këta janë "vrasësit" e tankeve që Rusia i dha Serbisë kundër shqiptarëve dhe kroatëve (FOTO LAJM) Serbia është duke ndjekur një program ambicioz armatimi duke blerë armë nga Rusia dhe SHBA-të. Sëfundmi forcave ajror
Përfshin edhe shtetet e QUINT-it, Serbia vijon me gënjeshtrat mbi Kosovën Beogradi po vazhdon fushatën e tij kundër njohjeve të Kosovës. Sidoqoftë, mediat në Serbi shkruajnë sot se shtetet e QUI
"Erdogani i çon miliardat dhe fabrikat në Serbi, kurse memorialet në Shqipëri" (FOTO LAJM) Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan do të zhvillojë një vizitë në Serbi më datë 29 gusht. Lajmin e ka dhënë portali i n
Plaku 93 vjeçar habitë me përgjigjen që i dha serbit, kur e pyeti pse i kishte 23 fëmijë Hajzer Bojku, nga fshati Druvarë i Vushtrrisë, është 93 vjeçar dhe është ndër më të moshuarit në rrethinën e Vushtrrisë.
Mediat serbe: Trumpi ka vendosur datën finale të marrëveshjes Kosovë-Serbi elegrafi serb shkruan se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka caktuar gushtin e vitit të ardhshëm si a
Pas vendimit për të mos e ekstraduar Tomor Morinën, reagon Serbia Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të m
Të rrjepim kosovarët siç ua bëri serbi! Shpallen në kërkim dy ekstremistët nga Lezha dhe Malësia e Madhe (VIDEO) Dy video të publikuara sëfundmi në rrjetet sociale nga dy persona që bënin thirrje për sulm ndaj shqiptarëve të Kosovës
Reagon qeveria: Taksa ndaj Serbisë, e drejtë e jona Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë
Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij
Serbia vazhdon të ndërtojë shtëpi në lagjet e Mitrovicës së Veriut Serbët kanë vazhduar të ndërtojnë shtëpi në lagjet shqiptare në veri të Mitrovicës me gjithë kundërshtimin e shqiptarëve
Zyrtari amerikane flet për marrëveshjen Kosovë-Serbi dhe 10-15 miliard euro Ish-zyrtari amerikan në Pentagon i ngarkuar me çështje të Ballkanit Perëndimor vlerëson se Bashkësia Ndërkombëtare nuk ë
Si ndodhi që u ndalua hyrja me pasaportë të Serbisë në Kosovë Ditë më parë mediet serbe kanë raportuar, se Drejtoria e Policisë Kufitare të Kosovës ka marrë vendim pa miratimin e Min
Serbia pret “vjeshtë të vështirë” për çështjen e Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha se pret një “vjeshtë të vështirë” sa i përket çështjes së Kosovës, sepse ai mendo
Arrestohet një tjetër ish-ushtar i UÇK-së e urdhër të Serbisë Me fletarrest të shtetit serb, edhe një pjesëtar tjetër i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ndaluar. Mësohet se bë
Gjykata Penale: Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi Ish Ushtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të dorëzohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Penale e Shkupit e cila thotë
Hoxhaj: Serbia po tallet me viktimat e luftës Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj lirimit nga burgu të një serbi i dënuan për krime ndaj shqiptarëve, i
PDK-LDK, të paqartë për taksën Në prag të fushatës zgjedhore disa subjekte politike, të cilat kërkonin pezullimin e taksës ndaj Serbisë si kusht për të
Armatoset Serbia, Kosova ndihet e kërcënuar Në Kosovë autoritetet tërhoqën vërejtjen se pajisja e Serbisë me armatime ruse paraqet mesazhe kërcënuese të shtetit ser