999 rezultate për

sekretari

E FUNDIT/ Sherri brenda PS, shkarkohet sekretari i Këshillit Bashkiak Ditën e sotme është shkarkuar nga detyra sekretari i këshillit Bashkiak Durrës, Armand Tragaj. Shkarkimi i tij u përf
Pompeo në Maqedoni: T’ju udhëheqë mendja, jo ndikimet ruse Sekretari amerikan i shtetit Pompeo i cili po qëndron për vizitë në vend tha se vizita e tij është për të konfirmuar mbë
Jep dorëheqjen Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD Është dorëhur nga posti i Sekretarit të Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Demokratike Gert Bogdani. Bogdani ka njoft
Pacolli: Pompeo inkurajoi Serbinë për rifillimin e negociatave me Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është deklaruar pas takimit të sekretarit të Shtetit
Sekretari i Shtetit amerikan: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën forcon stabilitetin e Serbisë Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo tha pas bisedimeve me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq sonte në Nju Jork,
Sekretari i PD-së zbulon çfarë do bëhet me aksionin opozitar  Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata shprehet se opozita do të rinisë në shtator aksionin opozitar, por pa
Ish-sekretari i Përgjithshëm vazhdon të kritikojë Bashën: E nxori PD jashtë çdo sistemi! Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani vijon që të lëshojë kritika të forta në drejtim të Lulzim Bashës për
SHBA kritikon hapur Kinën Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper ka kritikuar ashpër veprimet “destabilizuese” të Kinës në rajonin e Azi-Paqës
Zbardhet vendimi i DASH: Pse u shpall "non grata" Vangjush Dako dhe familja e tij (FOTO LAJM) Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar në faqen zyrtare vendimin për shpalljen “non grata” në SHBA të Vangjush Dak
Ambasada amerikane jep arsyet mbi Dakon: I zhytur në korrupsion Pasi u raportua në media se Vangjush Dako i është ndaluar hyrja në SHBA, ka reaguar Ambasada Amerikane në Shqipëri. N
Artistët i kërkojnë takim sekretarit Greminger: Kështu shpenzohen paratë që na jepni Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Thomas Greminger ndodhet në Shqipëri ndërkohë artistët që protestojnë prej një viti e
E BUJSHME/ Dënimi i Skëndërbeut, Takaj akuzon ish-sekretarin e FSHF-së Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka dalë në një konferencë urgjente për shtyp, ku ka folur për dënimin e klubit d
E PADËGJUAR/ Votat në Kukës do të numërohen në hotel Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka parë të arsyeshme që të ndryshojë vendet e KZAZ-ve pas përplasjeve të ditëve të fund
Zv.presidenti i FFK pëson atak kardiak në stadium Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic, është ndier keq në shkallët e stadiumit "Vasil Le
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s viziton sot Tiranën, zbardhet axhenda e tij Sekretari i Përgjithshëm NATO-s, Jens Stoltenberg do të zhvillojë sot një vizitë disaorëshe në Tiranë, bën me dije minis
Zaev bën "kërdinë": Pas shkarkimit të 78 kryetarëve të degëve, largon edhe nën kryetarët dhe sekretarin Sekretari i përgjithshëm i LSDM, Aleksandër Kiracovski është shkarkuar nga detyra partiake. Gjithashtu edhe të gjith
Tension para parlamentit, sekretari i përgjithshëm i PD, qetëson situatën (FOTO LAJM) Situata është tensionuar paksa tek parlamenti ku kanë mbërritur mijëra shqiptarë. Pas disa minutash proteste, ka ndër
Cakaj takon Sekretarin e KiE: Shqipëria, reforma falë mbështetjes së Evropës Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të KiE,
Policia rreh me shkopinj sekretarin e PD-së Policia ka shoqëruar Sait Dollapin, ish-kreun e CEZ i cili ishte i pranishëm në protestën e sotme të opozitës. Mësohe
Sekretari i Përgjithshëm i OSBE: Vijoni Reformën Zgjedhore me deputetët e rinj Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger ka dhëneë sot mesazhe për vijimin e Reformës Zgjedhore, me kontribu