999 rezultate për

sciglio

Arrihet marrëveshja, Pjanic dhe De Sciglio te Barcelona, Arthur Melo te Juve Sipas së përditshmes katalanase “Sport”, Juventusi dhe Barcelona kanë gjetur akordin për një operacion të bujshëm në mer
Juve publikon listën për Champions, përfshihet dhe Chiellini Juventusi e ka publikuar listën për ndeshjet e mbetura të Ligës së Kampionëve ku bie në sy rikthimi i Giorgio Chiellinit
Juventusi lë dy yje në shtëpi për ndeshjen me Genoan Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka njoftuar 22 lojtarët që i ka thirrur në ndeshjen e sotme kundër Genoas në ligë.
Lajm i keq për Juven, dëmtohet ylli i skuadrës Ditën e nesërme Juventus do të debutojë në Champions League ku përballë do të ketë Valencian. Por në prag të kësaj n
Juventus niset drejt Milanos me dy mungesa të rëndësishme Juventusi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Interit. Ata do të vuajnë mungesat e Giorgio Chiellini
Dëmtohet mbrojtësi i Juventusit Mattia De Sciglio pritet të humbasë ndeshjen e Juventusit kundër Atalantas në Serie A të dielën pas marrjes së një dëmti
Më në fund Juventus buzëqesh, po formohet ekipi i plotë Benedikt Howedes është kthyer të stërvitë më grupin e lojtarëve në Juventus, ndërsa Mattia De Sciglio vazhdon të ketë pr
De Sciglio merr një pozicion të ri në formacionin e Juventusit Juventusi vazhdon kërkimet për një mbrojtës të djathtë të ri, duke lënë të kuptohet se Mattia De Sciglio do të përdoret
Zyrtare/ De Sciglio është i Juventusit Juventus ka mirëpritur Mattia De Sciglio pas arritjes së tij nga Milano në Torino. Lojtari ka bërë ekzaminimet mjekë
Milani kthen kusurin e Bonuccit tek Juventus Mattia De Sciglio është një lojtarë i Juventusit. Italiani braktisi Milanin në Kinë për tu kthyer në Itali dhe për të në
De Sciglio kthehet në Itali për të nënshkruar me Juven Mattia De Sciglio është kthyer në Itali për ta kompletuar transferimin te Juventusi, por thotë se akoma nuk ka kontaktua
A ishte penallti prekja e topit me dorë nga De Sciglio? Ja si përgjigjet Pirlo Për Andrea Pirlon, prekja e topit me dorë nga De Sciglio nga krosimi i Lichsteiner në duelin Juventus-Milan ishte penall
Pasi troditi Romën dhe Napolin, Juve befason edhe Milanin Juventus është në kërkim të një mesfushori për sezonin e ri pas largimit të Pogbasë, por nuk përjashtohet as mundësia e
Nga Spanja: Braida do De Sciglion te Barça Barcelona ka nisur punën për programimin e merkatos për janarin 2016, kohë kur mbaron edhe bllokimi i FIFA-s. Sipas gaze
Chievo-Milan, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Chievo-Milan është sfida që hap siparin e javës së 25 të Serie A. Ndeshja, e programuar për në ora 20:45, do të nisë në
Derbi Spanje për Mattia De Sciglio-n Barcelona dhe Real Madrid nuk sfidohen vetëm në fushën e lojës: të mëdhatë e Spanjës duelojnë edhe në merkato dhe kësaj
Qesh Inzaghi, rekuperohen 3 mbrojtës (FOTO LAJM) Vijnë lajme të mira nga infermeria për Filippo Inzaghin. Pas lajmeve të mira nga Mexes (asnjë problem me gjurin) tekniku
Formacionet, Roma e Milan të "copëtuar" (FOTO LAJM) Roma dhe Milan do të vijnë në përballjen e nesërme me shumë mungesa në formacion. Ekipi i Rudi Garcias nuk do të ketë në
Rikthehen Balon dhe El Shaarawy me Italinë Antonio Conte e ka ftuar Mario Balotellin për ndeshjen kualifikuese për Euro 2016 kundër Kroacisë. Sulmuesi i Liverpo
Norvegji-Itali, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Duhen edhe pak orë nga debutimi i Italisë në Eleminatoret e "France 2016". Axurrët do të jenë sot në mbrëmje mysafirë në