999 rezultate për

schalke

"Kriza mbretërore"/ Schalke shkarkon sërish trajnerin, rikthehet një ekspert Sërish rokadë trajnerësh te klubi i Schalke 04, ekip që renditet në vend të fundit në Bundesliga. Klubi gjerman ka njof
Milani e do me çdo kusht yllin e Schalke 04 që në janar Milani po kalon një fazë shumë të mirë pas rikthimit të futbollit dhe dëshiron të jetë edhe më i fortë për të mbajtur sy
Skuadra e njohur gjermane në krizë, 24 ndeshje pa fitore në Bundesligë Skuadra e madhe gjermane, Schalke 04 është në krizë të rezultateve. Ata nuk kanë shënuar fitore në 24 ndeshjet e fund
Amerikani i Juventusit është shembull në fushë dhe jashtë saj Të gjithë bashkëlojtarët e tij ishin të rraskapitur. Ishin ulur në skajin e fushës, të djersitur pas një seance të vësht
Dortmundit i mjaftojnë 45 minuta për të mposhtur Schalke 04 (VIDEO) Me rezultatin 3:0, Dortmund ka arkëtuar tri pikët e radhës në Bundesliga, duke mposhtur Schalken. Akanji hapi serinë
Borussia Dormund kalon në avantazh përballë Schelke 04 (VIDEO) Dortmund ka arritur të zhbllokojë shifrat përballë Schalke 04. Vendasit kanë shënuar më Akanji në minutën e 55'. /alb
Bayern shkatërron me "poker" Schalke 04 (VIDEO) Bayern e ka nisur njësoj si të parën edhe pjesën e dytë ndaj Schalke 04. Vendasit kanë shënuar edhe golin e 4 me Gnab
Starton Bundesliga: Formacionet zyrtare, Bayern-Schalke 04 (FOTO LAJM) Bayern Munich pret në shtëpi Schalke 04 në ndeshjen e parë të kampionatit e cila starton në orën 20:30 Blerja më e re
ZYRTARE/ Juventusi kompleton kalimin e yllit te Schalke 04 Mesfushorin fantazist i Schalkes, Weston McKennie, ka kompletuar kalimin e tij te Juventusi. Amerikani ateroi vetëm d
Publikohet kalendari i Bundesligës, javën e parë luhen dy supersfida Bundesliga ka hedhur shortin për sezonin e ri dhe tashmë dihen ndeshjet e javës së parë. Ky sezon do të filloj me dat
Ylli i Schalke 04 me shirit në krah, kërkon drejtësi për amerikanin e vrarë nga polici Ylli i Schalkes, Weston McKennie ka luajtur me një shirit që mbante një mbishkrim në krah. Siç mund të shihet, futbol
Werderi i Rashicës merr rezultatin e tretë rradhazi pozitiv, mposht minimalisht Schalke 04 (VIDEO) Schalke nuk e ka ndërmend të gjejë formën e saj, pas daljes nga mbyllja e Covid-19, duke regjistruar tjetër humbje. B
Formacioni i "ëndrrave" i Schalkes nëse nuk do t’i kishte shitur yjet ndër vite chalke po kalon aktualisht nëpër një formë të tmerrshme në Bundelsigë. Skuadra gjermane nuk e ka filluar mbarë rikthi
Schalke 04 nuk po ringrihet dot pas koronavirusit, mposhtet edhe nga Augsburg (VIDEO) Humbja e thellë e pësuar nga Borussia Dortmund gjatë javës së kaluar duket se nuk ka kaluar pa pasojapër Schalke, të cil
Dortmundi lë pas koronavirusin, fitore me "poker" golash ndaj Schalke 04 (VIDEO) ‘Verdhezinjt’ shënuan fitore bindëse, me rezultatin 4:0, për të arkëtuar tri pikët e reja në Bundesliga, të parat pas su
Nuk përmbahet Dortmund, shënon golin e 3 ndaj Schalke 04 (VIDEO) Borussia Dortmund duke se është përgatitur mjaft mirë për këtë rikthim. Pas dy golave në pjesën e parë nga Haaland dh
Shënohet goli i parë në Bundesligë, Dortmund kalon në avantazh ndaj Schalke (VIDEO) Borusia e Dortmund ka kaluar në në avantazh ndaj Schalke 04 në minutën e 29'. Karantina si duket nuk paska ndikuar te
Ky është kalendari i Bundesligës, nuk mungon derbi Dortmund-Schalke (FOTO LAJM) Me fillimin e Bundesligës tashmë është zyrtarizuar dhe kalendari, shkruan Albeu.com. Ndeshjet do të nisin në 16 maj p
Futbollisti që u vra në një përplasje me motor, tani rezulton i gjallë Tabloidi gjerman “Bild” sjell një histori të pabesueshme me një futbollist që prej thuajse 5 vitesh konsiderohet i vdeku
Portieri i Schalke 04 drejt Bayern Munchen, tifozët i kërcënojnë prindërit Kalimi i portierit të Schalke 04, Alexander Nubel, te Bayern Munchen në sezonin e ardhshëm nuk u ka pëlqyer aspak tifozë