999 rezultate për

save

Refuzoi vendosjen masave anti-Covid, ç' po ndodh sot në Suedi Mbikëqyrësi shëndetësor i Suedisë tha të martën se kishte zbuluar “mangësi serioze” në kujdesin për COVID-19 për banorët
Kini kujdes: Nuk respektuan masat e reja, Policia gjobit 1100 qytetarë në Kosovë Policia e Kosovës respektivisht Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, thotë se si pjesë integrale e mekanizmave k
Manastirliu: Ti mund të jesh një hero, lufta kundër COVID-19 nuk nis në spital! "Mjafton zbatimi i masave të thjeshta, për të qenë një hero: maska, distancimi, higjiena!" Ministrja e Shëndetësisë O
AAK kërkon rishikim të masave anti-COVID: Nuk ndërgjegjësohen qytetarët me kamxhik e me dënime Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla ka thënë se institucionet e Kosovës brenda orësh kanë marr
Lori Hoxha u drejton pyetjen fansave, komenti epik i Bes Kallakut merr vëmendjen (FOTO LAJM) Pandemia na i ka ngushtuar shumë kufijtë dhe një nga gjërat që na mungon më së shumti janë udhëtimet. Sigurisht kjo g
Kujt do ti kalojnë pronat e paluajtshme të sekuestruara dhe për çfarë do të përdoren Qeveria parashikon që disa pasuri të paluajtshme të sekuestruara pasi janë vënë me aktivitet të paligjshëm, t’i kalojnë
Armenia fillon t'i dorëzojë territorin Azerbajxhanit, banorët u vënë flakën banesave Armenia do të fillojë t’i dorëzojë një pjesë të territorit Azerbajxhanit, më 15 nëntor, si pjesë e një marrëveshjeje paq
Hoti porosi qytetarëve pas masave të reja: Mos ua vështirësoni punën atyre që janë në krye të detyrës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas fuqizimit të masave të reja për parandalimin e transmetimit të koronavirusit,
COVID-19 mbyll gjykatat, infektohen tre gjykatës dhe 2 sekretarë në Gjirokastër Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër është mbyllur 5 orë pasi u dha i njëjti vendim për Gjykatën e Apelit. Buri
Nga mbyllja e subjekteve te marrja e autorizimeve, zbardhet urdhri i masave anti-Covid Ministria e Shëndetësisë ka publikuar dy urdhrat, ku qartësohet kufizimi i lëvizjes gjatë orëve të natës në vend si edh
A do të ketë një izolim total në dhjetor? Përgjigjet Silva Bino A mund të kemi një karantinë totale në Shqipëri në muajin dhjetor? Sipas Silva Binos, kjo ende nuk është diskutuar d
Skënder Brataj tregon shifrat alarmante: Është trefishuar numri i thirrjeve për urgjencë mjekësore "Ditët e fundit është trefishuar numri i thirrjeve për ndihmë mjekësore drejt 127, po ashtu numri i vizitave në banesë p
Nga nesër pritet mbyllje e totale në të gjithë Kosovën Pas rritjes së numrit të të infektuarve me coronavirus në vend, nga e premtja pritet të ketë ashpërsim të masave në vend
"Sarp" i plotëson dëshirën fansave dhe transformohet sërish në pamje (FOTO LAJM) Aktori Çagatay Ulusoy pavarësisht se qëndron jo aktiv në rrjete sociale dhe përpiqet jetën e tij private ta mbajë larg s
Presidenti i Ligës: Kthimi i bojkotit? Varet nga plotësimi i kërkesave Presidenti i Ligës Profesioniste të Futbollit, Edvin Libohova, në sqarimin e gjatë dhënë për mediet në përfundim të mb
Italianët protestojnë kundër masave anti-COVID, fishekzjarre dhe shishe kundër policisë Si pasojë e shtimit të rasteve pozitive me koronavirus, qeveria italiane vendosi mbylljen e disa bizneseve pas orës 18:0
Rekord rastesh të reja me COVID-19, IKSHPK: Po shtohet rreziku për vatra të reja Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka deklaruar për mediat se rritja e numrit të rasteve ësh
Pjanic ndjehet me fat që ka luajtur me Messin dhe Ronaldon: Do t'u them nipërve dhe mbesave Miralem Pjanic ka folur në prag të përballjes kundër ish skuadrës së tij, Juventusit. Sonte në Torino do të luhet nde
Qytetarët në Napoli protesta masive kundër masave anti-Covid (VIDEO) Vala e dytë e pandemisë së shkaktuar nga virusi COVID-19 ka përfshirë botën. Derisa shtetet me të gjitha mekanizmat janë
Filipçe: Duhet të miratohen urgjentisht masat mbrojtëse ndaj COVID-19 që janë në Kuvend Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce është shprehur se urgjentisht duhet të miratohen masat mbrojtëse ndaj Covid-19 që