999 rezultate për

sasoli

Sasoli jep mesazhin inkurajues para deputetëve Kreu i Parlamentit Evropian David Sasoli mbylli vizitën dyditore në Shkup me fjalim inkurajues para deputetëve, që vendi
Sasoli: Vendet anëtare të BE-së rishikojnë vendimin Franca, Holanda dhe Danimarka janë duke rishikuar pozitën e tyre të përmbajtur për fillimin e negociatave për Maqedoninë
Kreu i PE flet për negociatat: Shqipëria do bashkohet me BE-në "Bllokimi i hapjes se negociatave për Shkupin dhe Tiranën është një pengesë e vogël dhe do të tejkalohet në muajt e ardh
Reflekset e kushtëzuara që bllokojnë integrimin Europian Nga Lavdrim Lita - Zëvendëspresidenti i Parlamentit Europian, z. Davide Sasoli, ka bërë një shkrim dje për Huffington Po