999 rezultate për

sasia

Sa sheqer duhet t'i hidhni kafes? Sa e shëndetshme është kafja me sheqer dhe cila është sasia e rekomanduar e sheqerit që duhet të hidhet sipas sasisë së
Plane për fundjavë? Më parë mësoni si do të jetë moti Dita e nesërme do të shoqërohet me ulje temperaturash si dhe me reshje intensive shiu. Shërbimi Meteorologjik Ushtar
Tronditet Tirana, makina me eksploziv shpërthen mes rrugës (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka tronditur banorët në Tiranë. Në zonën e Vasil Shantos ka ndodhur një shpërthim tritoli. D
Skandali me tenderin: Një kapele e uniformave të Ushtrisë së Policisë plot 350 euro Fituesi i tenderit të paracaktuar nga Ministria e Brendshme për uniformat e Policisë së Shtetit llogaritet të prodhojë r
Zgjedhjet 2020, njësia zgjedhore 6 ka pjesëmarrje më të ulët të votuesve Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) i ka përditësuar shifrat e daljes së qytetarëve në votim për zgjedhjet e parakoh
Policia jep detajet: Sasia, dhe ku i kishte fshehur 56-vjeçari paratë brenda kamionit "Në urën lidhëse të kamionit dhe rimorkios, pas skanimit dhe kontrollit u gjetën të fshehura disa pako të mbështjella, b
Kujdes me vitaminën D, kjo është sasia që duhet të merrni Hulumtuesit e Universitetit në Varshavë konfirmojnë simptomat e toksicitetit me vitaminën D Në të vërtetë, toksicitet
Dalin fotografitë, si u fsheh në kutitë e bananeve sasia e madhe e "të bardhës" Një kamion me kokainë i cili kaloi përmes dy doganave shqiptare, atë të Hanit të Hotit dhe më pas të Qafë Thanës, u kap
Borë si në Alaskë: Komuna hap tunele në Kamenicë për ta liruar rrugën (FOTO) Temperaturat e ulëta, reshjet e borës dhe erërat e fuqishme kanë shkaktuar probleme të mëdha në shumë komuna të vendit.
E kemi ditur gabim, kjo është sasia e ujit që duhet të konsumojmë gjatë ditës Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë nga djersitja apo lëvizjet, madje edhe teksa marrim frymë, prandaj të qëndr
Interesim i lartë për ndeshjen ndaj Francës, "avullojnë" biletat Mbeten ende 8 deri në 9 000 bileta për sfidën ndaj Francës, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Federata Shqi
Nga drita deri tek sasia e ujit, këshilla thelbësore rreth kujdesit të bimëve Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, sepse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë l
Shkenca “zbulon” sa duhet të hani për t’u dobësuar, shëndoshur apo ruajtur peshën Rregullat kryesore të një diete janë heqja dorë nga ushqimet e pashëndetshme dhe konsumimi i sasive më të vogla. Një
Sasia e kripës që duhet të konsumoni për të mos rrezikuar shëndetin Kripa e gjellës, ajo që përdorim më tepër përmban sodium. Kjo substancë në sasi tepër të shtuar mund të shkaktojë pro
Basha: Sasia e drogës në vend 5 herë më e lartë se vitin e kaluar Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në një deklaratë për shtyp. Kjo deklaratw, erdhi disa orë pasi televiz
Bota drejt katastrofës, e frikshme sasia e akullit që shkriu në 24 orë në Groelandë (VIDEO) Mjaftoi vetëm një rritje e lehtë e temperaturave që brenda një ditë të shkrinin plot 12 miliard ton akull në Groelandë.
E thonë ekspertët: Kjo është koha ideale për të konsumuar ëmbëlsira Kur flitet për ëmbëlsirat, asnjë nuk i reziston dot dhe mund t’i konsumojë ato në çdo moment të ditës. Ka shumë persona
Mësoni sa orë gjumë në ditë duhet të bëni Gjumi është një tregues jetësor i shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme. Ne shpenzojmë deri 1/3 e jetës tonë në gjumë
Sasia e ujit që duhet të pini në bazë të peshës trupore Nevoja për ujë për çdo person varion sipas peshës trupore, ndonëse në përgjithësi pranohet që një person i rritur duhet
Nuk mbarojnë problemet për "Njeriun e Bananeve", Kosova dhe një shtet tjetër e kërkojnë Dy ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda dërgoi në gjykatë dosjen hetimore për sasinë prej për 613 kg kokainë të k