999 rezultate për

sars

"Udhën e theqafjes e kemi të hapur", mjeku Tritan Kalo me tone të forta Mjeku i njohur infeksionit, Tritan Kalo ka bërë këtë mëngjes një apel të fortë për shqiptarët. Ai kujton gjithe masat
14 bashki të tjera marrin dritën jeshile, Kalo bën apelin e rëndësishëm Me zgjerimin e zonave të gjelbra, dhe hapjen e bizneseve të tjera si berberhane apo klinika dentarë, mjeku i njohur infe
A ka ngjashmëri midis COVID-19 dhe HIV? Flet mjeku i njohur shqiptar Prof. Arjan Harxhi, mjeku i njohur infeksionist ka dhënë disa shpjegime të qarta për SARS-COV 2, virusin e rrezikshëm që
Pse shpërthimi i SARS-it më 2003 ka qenë më pak vdekjeprurës? Më 2003, një koronavirus që ka vrarë një në 10 pacietë të infektuar, ka pasur origjinën në Kinë, mirëpo është shpërndarë
Koronavirusi, dështimi më i madh i shkencëtarëve në një gjeneratë Nga The Guardian Përgjigja globale ndaj Sars-CoV-2 është dështimi më i madh i politikës shkencore në gjeneratë. Sinja
Po përdoren gjërësisht: 6 metodat mjekësore që po përdoren për të luftuar COVID-19 Në 210 vende të botës mjekësia po bën të pamundurën për të mposhtur COVID-19 i cili deri tani në rang botëror ka shënuar
"Kur u lansua 3G, doli SARS-i, me 4G doli gripi i derrave, me 5G tani Covid-19" Boksieri i famshëm anglez, Amir Khan ka ndarë teorinë e tij të veçantë të komplotit rreth pandemisë së koronavirusit bot
Rritet numri i të prekurve nga COVID 19 në Kosovë Pas dy rasteve nga Gjilani, edhe një rast tjetër ka dalë pozitiv në testet për COVID–19, në Kosovë. Mësohet se i infektu
QKUK: Rritet numri i të prekurve me koronavirus, shkon në 20 Ka shkuar në 20 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosov
Marrin fund legjendat: Pse koronavirusi nuk është krijuar në laborator (FOTO LAJM) COVID-19 nuk është krijuar dhe madje, as është manipuluar në laborator. Ky është përfundimi i hulumtimit të botuar dje n
Shkencëtarët në Kanada izolojnë Koronavirusin Një ekip hulumtuesish në Kanada ka izoluar me sukses sindromën e rëndë akute të frymëmarrjes Koronavirus 2 (SARS-COV-2),
Ngjashmëria e skajshme e Coronavirusit me Sars-in! Çfarë shkruante mjeku Flamur Topi 17 vite më parë Tregimi “Sars”, i mjekut dhe shkrimtarit te njohur, Flamur Topi, duket si te jete shkruar tani, këto dite, e jo, 17 vjet
Mjeku: 8 arsye se përse Shqipëria nuk është prekur nga koronavirusi Mjeku i njohur infeksionit, Tritan Kalo, rendit tetë arsye se pse Shqipëria nuk është prekur nga koronavirusi. Ai fle
Gënjeshtar apo hero? Mjeku që zbuloi koronavirusin humb jetën Pas vdekjes së mjekut kinez, i cili ishte i pari që tërhoqi vëmendjen për rrezikun e virusit të ri, partia tani lëvdon “
Paralajmëroi i pari koronavirusin, okulisti konfirmohet si i prekur nga virusi vdekjeprurës Më 30 dhjetor, mjeku Li Wenliang ngriti panik tek qytetarët duke thënë se virusi do të jetë i përmasave të mëdha. Por as
Virusi që po përhapet në Kinë është koronavirus, çfarë duhet të dimë Autoritetet kineze kanë identifikuar një shpërthim të një sëmundjeje respiratore. Ndërkohë që është e ngjashme me shpërt
Akhisarspori rrezikon të bjerë nga kategoria, Cikalleshi çon ekipin në finalen e Kupës Sokol Cikalleshi rikthehet i rëndësishëm për ekipin e tij. Akhisarspori po luan gjysmëfinalen e dytë ndaj Umraniyesporit
Debutoi me gol, Cikalleshi rrëfen pse zgjodhi të shkojë te Akhisarspor Sokol Cikalleshi ridebutoi me fanellën e Akhisarsporit me gol në atë humbje që skuadra e tij pësoi, por sulmuesi dha një
Debutim ëndrrash, Cikalleshi gjen rrjetën me skuadrën e re (VIDEO) Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi është bërë protagonist në takimin e sotëm mes skuadrës së tij, Akhisarspor dhe gjigant
Cikalleshi shënon golin e parë për Akhisarsporin (VIDEO) Sokol Cikalleshi duket se ka rilindur te Akhisarspori. Sulmuesi shqiptar dje ka shënuar golin e tij të parë me skuadrën