999 rezultate për

sanxhak

U dërgua në Turqi, COVID-19 i merr jetën ish-kryebashkiakut Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Albert Sanxhaku ka humbur jetën pasi u infektua me koronavirus. Mësohet se Sanxhaku kis
Vranë shokun, gjykata e Elbasanit jep vendimin për dhëndrin Sejdinit dhe Hajdarin Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë “burg pa afat” për Sokol Sanxhaktarin, dhëndrin e ish kryebashkiakut Qa
Me kafkë dhe aortë të çarë, del ekspertiza për Florian Lamçen Është zbardhur shkaku i vdekjes së Florian Lamçes, i cili u vra mëngjesin e djeshëm në qytetin e Elbasanit, ku një nga t
Flakët përfshijnë banesën në Kurbin, gjendet një fëmijë brenda Flakët e zjarrit kanë përfshirë një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Një zjarr masiv ka rënë mesditën e sotme
Një pjesë e Serbisë kërkon të bashkohet me Kosovën, nuk është Lugina e Preshevës Kosova tash e sa vite ka probleme të shtrijë autoritetin e saj në veri të vendit, por nga dikush nga Sanxhaku i Novi Paz
Sanxhaku përkujton me protesta pushtimin e Serbisë Partia e Veprimit Demokratik e Sanxhakut ka paralajmëruar mbajtjen e një marshi protestues në Novi Pazar për sot. Me
Plas mes bandave në Laç, katër të plagosur Kater persona kanë mbetur të plagosur këtë pasdite në Laç. Sipas raportimeve paraprake, plagosja ka ardhur si pasojë
Vettingu shkarkon nga detyra të zgjedhurin e Arta Markut KPK ka shkarkuar nga detyra prokurorin i ri të Tiranës, Dritan Rreshka. Ai ishte i emëruar disa muaj më parë nga krye
Prokurorja Antoneta Sevdari kalon Vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë Antoneta Sevdarin, prokurore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqëso
Hapet ekspozita “Dëbimi i shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877/1878” Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, hap e
Analisti: Ky është plani për destabilizimin e Serbisë nga Shqipëria Kryetari i Këshillit Kombëtar Boshnjak (BNV) dhe udhëheqësi i SDA’së të Sanxhakut Sulejman Ugljanin i kërkuan qeverisë
LISTA "BOMBË"/ Kush janë "bossat" e Elbasanit dhe lidhjet familjare mes tyre Prokuroria ka kërkuar verifikimin e pasurisë së 66 personave nga Elbasani, pjesë e të cilëve janë edhe familjar të kreut
Myftiu i Sanxhakut-serbëve: Mësoni dhe merrni kulturë nga shqiptarët (VIDEO) Myftiu i Sanxhakut, Muamer Zurkuliç, në një emision në TV Pink 3, duke folur për problemin politike dhe kulturorë që po
Karagjorgje, shqiptar nga Sanxhaku! Lufta në mes Austro-Hungarisë dhe Turqisë, e njohur si Lufta e Vjenës - e cila ka zgjatë nga viti 1683 deri në vitin
Toponimet shqipe në Sanxhak dhe në Bosnje Kur bisedohet ose kur debatohet me ndonjë serb, gjëja e parë që ai thotë për Sanxhakun, është se ky vend quhet Rashka dh
Myslimanët në Serbi bëjnë hymn për Sanxhakun (VIDEO) Myftiu i Sanxhakut, Muamer Zukorliç, i cili ështe angazhuar për të qenë pjesë e Këshillit Nacional të Boshnjakëve ka rea
Tronditet Serbia, kërkohet autonomia e Sanxhakut Deputeti në Kuvendin serb dhe nënkryetar i Partisë për aksion demokratik për Sanxhakun (SDA), Enis Imamoviç deklaroi se
Alarmohet Serbia nga “Ushtria e Sanxhakut” në Facebook Disa persona kanë hapur një faqe në Facebook, me titullin “Ushtria e Sanxhakut”. Prokurori serb, Branko Stamenkoviç ë
Parakalimi i të rinjve myslimanë në Sanxhak alarmon Beogradin (VIDEO) Liderët fetarë të Sanxhakut kanë organizuar një marshim paqësor ku 100 nxënës të shkollave të mësme janë veshur me unifo
Myftiu që bën thirrje për autonomi të Sanxhakut Minoritetet që jetojnë në Sanxhak përkatësisht në territorin e Serbisë kanë deklaruar gjithnjë se gjendja e tyre nuk ësh