999 rezultate për

sampaoli

Sampaoli u largua, Argjentina do të drejtohet nga dy ish-futbollistë Largimi i Horge Sampaolit nga stoli i Argjentinës e ka lënë për 1 muaj bosh stolin e skuadrës. Kështu që Federata e Futb
Argjentina mbetet pa trajner, Sampaoli shkarkohet nga detyra Trajneri i Argjentinës Jorge Sampaoli, është shkarkuar nga detyra pas dështimit në Botëror. Lajmin e ka bërë të ditu
Federata e Argjentinës merr vendimin për Sampaolin Pavarësisht një paraqitjeje skandaloze në “Rusi 2018”, Federata Argjentinase e Futbollit vendosi të konfirmojë Jorge Sam
U eliminuan nga Botërori, Sampaoli nuk dorëzohet që të largohet nga Argjentina Pavarësisht se dështoi në Botëror, Jorge Sampaoli nuk e dha dorëheqjen dhe tha se do të vazhdonte të qëndronte në krye t
Babai i Higuain sulmon ashpër trajnerin e Argjentinës Argjentina u eliminua nga Franca dhe nuk arriti të vazhdojë dot për në fazën tjetër të Botërorit. Në qendër të kriti
Sampaoli: Jam i zhgënjyer për këtë eliminim nga Botërori Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampioli ka folur pas eliminimit nga Kupa e Botës, ku tha se është i trishtuar, dhe se i v
Sampaoli rrit shpresat e Argjentinës: Do jemi ndryshe Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli pas paraqitjes jo shumë të mirë të skuadrës së tij ka rënë "pre" e shumë kritikav
Tha se "ligjin" nuk e bën Messi, por Sampaoli i merr leje për Aguerron (VIDEO) Argjentina pas dështimit kundër Kroacisë arriti të kthej faqen dhe të kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit. Kjo
Sampaoli: Nuk e bën Messi ligjin te ne Argjentina arriti të marrë një tre pikësh kundër Nigerisë që i dha kualifikimin për në fazën tjetër të Botërorit. Li
Sampaoli tregon "çelësin" e fitores, thur lavde edhe për Messin Argjentina arriti të kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit falë një fitorje 1-2 në minutat e fundiut të lojës kundër
Sampaoli zë mend, ky është super formacioni i Argjentinës kundër Nigerisë (FOTO LAJM) Sonte është dita e së vërtetës dhe pritet një ‘shpërthim’ i Lionel Messit pasi në dy ndeshjet e para ka qëndruar në hije
Sampaoli: Nesër do të jetë një datë e rëndësishme për futbollin tonë Argjentina nesër do të luajë përballë Nigerisë ndeshjen e jetës. Sot në konferencë për shtyp ka folur trajneri Sampaoli
Trajneri i Argjentinës "asiston" Nigerinë, i shpëtojnë skemat (FOTO LAJM) Për Argjentinën do jetë shansi i fundit për të bërë diçka në mënyrë që të vazhdojë më tej në këtë Botëror. Asaj do i
Lojtarët kërkuan shkarkimin e Sampaolit, Federata e Argjentinës merr vendimin para ndeshjes me Nigerinë Një situatë kaotike ka mbërthyer kombëtaren e Argjentinës, në këtë Botëror që po zhvillohet në Rusi. Lajmi i bujshëm
Maradona sulmon Sampaolin dhe Federatën Argjentinase Pas humbjes shkatërruese të Argjentinës kundër Kroacisë (0-3), Diego Armando Maradona u kthye në akuzë kundër Sampaolit
Afër eliminimit nga Kupa e Botës, shuma që Argjentina mund të paguaj për shkarkimin e Sampaolit Argjentina është në mes të stuhisë. Pas humbjes së rëndë 3-0, të pësuar në ndeshjen e dytë në Grupin D, ndaj Kroacisë, b
"Plas" te Argjentina, lojtarët kërkojnë shkarkimin e trajnerit Në fillim barazimi 1-1 me Islandën dhe më pas humbja e turpshme 0-3 ndaj Kroacisë. Këto rezultate kanë nxitur shumë z
Trajneri i Argjentinës flet mbi humbjen dramatike Argjentina u turpërua nga Kroacia mbrëmjen e djeshme duke humbur me një rezultat të thellë 0-3. Skuadra e Jorge Samp
Sampaoli flet pas dështimit: Ndjej dhimbje për këtë humbje dhe për njerëzit argjentinas Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, mori mbi vete të gjithë përgjegjësinë për këtë dështim në Rusi, dhe tha se ndjen
Taktika dhe skemat e çmenduar të trajnerit të Argjentinës, Jorge Sampaoli Gjithçka bëri gabim, që nga fillimi deri në fund të takimit, duke pësuar një humbje turpëruese ndaj Kroacisë Trajneri