999 rezultate për

samitin

Të lodhur e me pjata bosh, çfarë nuk u pa në Samitin 670 milionësh të Diasporës Samiti i Dytë i Diasporës i drejturar nga minsitri Pandeli Majko beri bujë të madhe në vend. Ky samit u komentua gja
"Shumë para për asgjë", DW e ashpër me Samitin e qeverisë Rama S(ulltan H)amiti e quan me ironi shkrimtari gjuhëmprehtë Agron Tufa Samitin e Dytë të Diasporës që po zhvillohet në data
Lazim Destani, në Samitin e II të Diasporës Shqiptare Samiti i II-të i Diasporës Shqiptare, që po mbahet këto ditë në Tiranë, i ka nisur punimet sot para dite. Në ceremoninë
Zbulohet shteti i takimit të Trump me diktatorin Kim Jong Presidenti Donald Trump tha të premten se diplomatët amerikanë kishin pasur një “takim shumë produktiv” me zyrtarët e Ko
Alpinisti ngjit majën e Everestit por ka një suprizë të hidhur për Edi Ramën (FOTO LAJM) Alpinisti shqiptar Flori Haçkaj, i cili arriti të ngjisë edhe majën e Everestit, i ka thënë publikosht ‘JO’ ftesës së am
Zaev vendos të mos shkojë në Samitin e Durrësit Për shkak të kushteve të këqija klimatike, delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev ka anuluar vizit
Haradinaj e dëgjon këshillën e Ramës, heq kollaren (VIDEO) Në nisje të samitit të kryeministrave të Ballkanit i pari që mbërriti ishte Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me
Tapë në samitin e Natos? Juncker: Ah sikur të ishte ashtu, e vërteta është se (VIDEO) Kanë bërë xhiron e rrjetit pamjet ku shfaqet presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker duke u kalamendur, m
Juncker "tapë" në samitin e NATO-s (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker mbrëmë para mbrëmjes se liderëve të NATO-s ka humbur balancën dhe d
Presidentja e Kroacisë nuk ndalet, dhuron fanella në samitin e NATO-s (FOTO LAJM) Presidenti kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic është një tifozë e "zjarrtë" e Kombëtares së saj, ku së fundmi u bë "kryefja
Transformimi i Tiranës vlerësohet në Samitin Vjetor të Qyteteve Tirana përzgjedhet si një nga qytetet që ka bërë më shumë progres në menaxhimin e qytetit dhe ujit të pijshëm. Një v
Stoltenberg: Maqedonia derën e ka të hapur Jens Stoltenberg, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, sot ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev. P
May shënon “autogol” në Samitin e BE-së (VIDEO) Thonë se sporti dhe politika formojnë një çift të paqëndrueshëm, e padyshim që edhe Theresa May bie dakord me këtë. N
Rama flet për samitin e BE-së, a do të vinë refugjatët në Shqipëri? Kryeministri Edi Rama reagon sërish sot në lidhje me kampin e refugjatëve. Ai shkruan se dje samiti i BE-së e hodhi p
NATO fut në rend dite anëtarësimin e Maqedonisë Kryeministri Zoran Zaev njoftoi se Këshilli i Aleancës NATO ka marrë vendim për të vendosur si pikë të rendit të ditës e
Takim surprizë Trump-Conte në samitin e G7 Mediat italiane informojnë se kryeministri italian Giuseppe Conte e Presidenti amerikan Donald Trump kanë zhvilluar një
E FUNDIT/ Trump anulon samitin dhe kërcënon Kimin: Lus Zotin të mos përdorim bombat bërthamore Presidenti amerikan Donald Trump ka anuluar në mënyrë të papritur pjesëmarrjen e SHBA-ve në samitin e caktuar më 12 qers
Paralajmërimi tronditës i ish-ministres maqedonase, çfarë ndodhi në Samitin e Sofjes Ish ministra e jashme e Maqedonisë, Ilinka Mitreva në emisionin "Samo Vistina", ka thënë se ka qenë provokim, e jo rastë
RCC në Samitin e Sofjes, Svilanoviç kërkon integrim real dhe virtual për Ballkanin Sofje - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal Goran Svilanoviç mori pjesë sot në Samitin e BE-së
Serbët në alarm, Kosova po trajtohet si shtet nga BE Mediat serbe po e quajnë goditje me thikë pas shpine prezencën e Aleksander Vuçic sot në Samitin e Sofjes. Në një ana