999 rezultate për

samaras

Samaras says Erdogan and Rama are threatening Greece Former Greek Prime Minister Antonis Samaras said that Prime Minister of Albania Edi Rama and Turkish President Recep Tay
Politikani i lartë grek: Rama dhe Erdogani po na kërcënojnë Ish-Kryeministri i Greqisë Antonis Samaras ka deklaruar se Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe Presidenti i Turqisë R
Samaras jep dorëheqjen Pas referendumit të mbajtur në Greqi, ku populli votoi “Jo” në shumicë, lideri opozitar Andonis Samaras ka dhënë dorëheq
Greqia në heshtje elektorale, Eurozona me sytë nga Athina Greqia përballet të dielën me një zgjedhje jetësore mbi të ardhmen e vendit, me mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme par
Samaras "nuk ka çfarë të thotë" për emrin e Maqedonisë Kryeministri i Greqisë, Andonis Samaras ka zhvilluar një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Berlin. Pas t
Merkel dhe Samaras do të flasin për Maqedoninë? Kryeministri i Greqisë, Andonis Samaras javën e ardhshme niset për në Berlin, ku do të takojë kancelaren Angela Merkel.
Rama takon Samaras: Dinamikë të re bashkëpunimit dypalësh Kryeministri Edi Rama u takua dje gjatë samititit te NATO-s në Wales, me Kryeministrin e Greqisë, Antonis Samaras. Në t
Samaras: Maqedonishtja u shpik nga komunistët Kryeministri i Greqisë, Andonis Samaras në Parlamentin Europian në Strazburg tha se gjuha maqedonase është e shpikur nga
Jordanidis: Diplomacia greke nuk ekziston Greqia ka një politikë të jashtme tepër të dobët, e cila gati as që ekziston. Duke u gjendur në qendër të një harku t
Samaras: Gjuha maqedonase nuk ekziston Gjuha maqedonase nuk ekziston. Politika në Maqedoni është kokëfortë eekstremiste dhe nuk zgjedh rrugën e dialogut.
Bollano letër Samarasit: Na ndihmo të "marrim" Himarën dhe Lukovën Përfaqësuesit e komunitetit grek përmes një letre dërguar qeverise i kerkojne asaj të ndryshojë dy rrethe në ndarjen e r
Mediat: Samaras të mësojë nga Gruevski rreth investimeve “Gazeta e redaktorëve” në një analizë për politikën greke si dhe për tërheqjen e investimeve të huaja në një shkrim me t
Paron: Kontesti i emrit nuk është në agjendën e Samaras Sipas shtypit grek çështja e kontestit të emrit të Maqedonisë me Greqinë nuk është në agjendën e kryeministrit grek Ando
Bushati- Samaras: Vullnet për të zgjidhur cështjet e mbartura Kryeministri i Greqisë Antonis Samaras dhe Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati shprehen sot mendimin për nevojën
Samaras nuk pranon të disktuojë me Gruevskin në Mynih Wolfgan Ishinger i cili do të jetë kryesuesi i Konferencës për siguri të Mynihut, ka ftuar kryeministrin grek Andonis Sa
Samaras i premton Kodhelit mbështetje për marrjen e statusit Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli ndodhet sot në një vizitë zyrtare dy ditore në Athinë, me ftesë të ministrit të
Greqia merr presidencën e BE-së: 2014 vit i rimëkëmbjes Update - Athina zyrtare ka marrë sot zyrtarisht timonin e drejtimit të unionit europian. Në ceremoninë e inagurimit në P
Merkel diskuton me Samaras çështjen e emrit të Maqedonisë Para takimit të nesërm të Angela Merkelit me Antonis Samarasin, bashkëpunëtori më i afërt për politikë të jashtme i kanc
Akademikët letër Samarasit: Njihni Kosovën, zgjidhni emrin me Maqedoninë Anëtarët e Akademisë Shqiptare të Arteve dhe Shkencave, ku bëjnë pjesë ish-ambasadorë dhe diplomatë elitarë shqiptarë, t
Greqia e dëshiron Maqedoninë të asimiluar nga Shqipëria Dëshira e Greqisë, nisur nga konflikti i emrit me Maqedoninë, është që ajo të ndahet mes Shqipërisë dhe Bullgarisë për t