999 rezultate për

salvini

Pas humbjes reagon Salvini: Ky Milan është qesharak Milani u mposht nga Interi në derbin "Della Madoninna" numër 224, për të mbetur kështu pa fitore në derbin e qytetit gat
U degdis në opozitë, Salvini paralajmëron në katër gjuhë: Do kthehem dhe më i fortë Ish-ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini u premtoi përkrahësve të tij se LEGA do të kthehet në qeverinë italiane
Jep dorëheqje kryeministri italian Kryeministri italian, Giuseppe Conte, tha se ai do të dorëhiqet, më vonë të martën, pas një vendimi nga partia në pushte
Itali, senati voton për të ardhmen e qeverisë Ndërkohë që polemikat tashmë kanë çuar në lëvizje konkrete, pabvarësisht temperaturave të larta dhe ‘zbrazjes’ së instit
Studentja poston një foto me Salvinin, nuk i japin dhomë me qera në Romë Nuk ka dhomë me qira për një studente sepse publikoi në Facebook një selfie me Matteo Salvini-n. denoncimi vjen nga 19 v
E ndanë nga bashkëshortja dhe 3 fëmijët, rrëfehet shqiptari i dëbuar nga Italia me firmën e Salvinit Pak ditë më parë ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini firmosi dëbimin e Muhamed Mekaca nga Kosova, duke e cilësua
Italia dëbon kosovarin: Përbën rrezik Zëvendëskryeministri italian ka njoftuar se ka firmosur dëbimin e një shtetasi kosovar nga vendi. Mateo Salvini tha s
Vendi në krizë, zv/kryeministri paralajmëron zgjedhje të parakohëshme Italia ka hyrë në krizë të thellë politike. Një gjë e tillë u konfirmua edhe pas takimit të sotëm midis kryeministrit It
U shfrytëzua si prostitutë tani vuan nga kanceri, shqiptarja kërkon nënshtetësi italiane Emigrantja shqiptare Alma Sejdini që prej shumë vitesh jeton në Leçe të Italisë, e ku të gjithë e njohin me emrin Adelin
Italia dhe Malta propozojnë qendër emigrantësh në Shqipëri dhe Tunizi Tension në Helsinki midis vendeve të BE-së për çështjen e emigrantëve. Nga njëra anë Italia dhe Malta dhe nga ana tjetër
Matteo Salvini mohon akuzat se partia e tij u financua nga rusët Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini mohoi të mërkurën një raport ku thuhet se partia e tij kishte kërkuar mi
Vuri bast me motociklistin, zv/kryeministri italian kërkon të arrestojë Balotellin Zëvendëskryeministri i Italisë, Mateo Salvini, ka bërë thirrje që Mario Balotelli të arrestohet për shkak se i kishte of
Kriza politike në Shqipëri, Meta bisedë telefonike me zv.kryeministrin e Italisë (VIDEO) Ministri i Brendshëm por njëkohësisht edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur ditën e sotme për situatën
Shkatërrohet banda italo-shqiptare, Salvini: Asnjë tolerancë ndaj kriminelëve Antimafia italiane në bashkëpunim me Policinë e Firences kanë shkatërruar mëngjesin e sotëm një bandë që trafikonte lënd
Salvini nuk mjaftohet nga suksesi, kërkon të jetë lideri i nacionalistëve evropianë Lideri nacionalist italian Matteo Salvini, pasi që ka siguruar një fitore të madhe në zgjedhjet e Parlamentit Europian j
Demokrati gëzohet pa masë nga fitorja e Salvinit Ish-deputeti i PD Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” ka uruar të djathtën për fitoren që ka arritur në zgjedh
Salvini: Milani nuk ka më Gulit dhe Vam Basten në fushë Ministri tifoz i Milanit, Mateo Salvini, ka folur për "Rai Radio 1" për skuadrën e tij të zemrës, duke dhënë mendimin e
Zarf me plumb, kërcënohet Matteo Salvini Një zarf me një plumb brenda i është dërguar ministrit të Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini, pak ditë para zgjedhjeve
Salvini përgjigjet nëse i vjen keq që u plagos një shqiptar i mitur Ministri i Brendshëm italian Salvini ka reaguar në lidhje me plagosjen e 16-vjeçarit shqiptar, i cili u qëllua me armë z
Pamje të rënda! Shqiptarë e nigerianë përleshen në Itali, Salvini: Largoni banditët Tre emigrantë në Itali janë përleshur mes tyre me sende të forta. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Ferrara, ku sipas mediav