999 rezultate për

salustro

Vekariq: Salustro nuk punon për prokurorinë serbe Zëvendësprokurori serb për krime lufte, Bruno Vekariq e ka demantuar sot lajmin se ish kryeprokurori i EULEX-it, Maurici
Vlora Çitaku: Punësimi i Salustros në Beograd nuk është rastësi Ministrja për Integrim Evropian në qeverinë e Kosovës, Vlora Çitaku është shprehur se punësimi i Salustros në Beograd nu
Punësimi i Salustros në Beograd dëmton kredibilitetin e EULEX-it Ish-prokurori i EULEX-it, Maurizio Salustro, është punësuar në Prokurorinë për Krime Lufte të Serbisë. Angazhimi i tij p
Mauricio Salustro punësohet në Beograd Ish shefi i Prokurorisë Speciale Mauricio Salustro, pasi përfundoi punën në Kosovë, thuhet se ka filluar punë si këshill
Largohet Salustro, zëvendësohet nga Ratel Mauritzo Salustro duket se ka lënë shumë punë në gjysmë në raste të rëndësishme që i ka ndjekur penalisht. Italiani vull
Salustro, aktakuzë kundër "Grupit të Drenicës" Prokurori i EULEX-it, Marizio Salustro ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë të vazhdojë masa e paraburgimit edh
Salustros dhe “X”-it nuk duhet t’u besohet Dje kanë thënë fjalën përfundimtare për rastin "Kleçka" avokatët mbrojtës Arben, Naser dhe Nexhmi Krasniqi, Behlul Limaj
Nuk jam antishqiptar! Mesa duket prokurori Maurizio Salustro është shumë i dhënë pas ndjekjes së ish ushtarëve të UÇK-së, pasi pas Fatmir Lima
Salustro: Ka prova të reja ndaj Limajt Update-Prokurori i “Rastit Kleçka”, Mauricio Salustro dha shumë arsye se të gjitha dëshmitë e tij kanë fakte, përderisa
Rasti “Kleçka”, Salustro flet të mërkurën Update- Trupi gjykues për rastin Kleçka ka vendosur që ditën e mërkurë Salustro do të thotë fjalën e fundit, ndërsa pas
Kush është Salustro? Të gjitha proceset gjyqësore ku ishin përfshirë ish- ushtarët e UÇK-së, deri më sot i ka trajtuar prokurori italian Maur
Qeni i prokurorit të EULEX-it kafshon një 8-vjeçare ?! Mediat kosovare bëjnë të ditur se një vajzë 8-vjeçare është kafshuar sot nga një qen teksa po luante në parkun e Taukbah
Salustro kërkon dënim minimal për Bllacën Update- Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj Nazim Bllacës, ndërsa pritet që të verdikti të jepet më 19 korrik. Për Bllac
Sot pritet vendimi për "Grupin e Drenicës" Kërkesa për të vazhduar edhe për dy muaj paraburgimi i shtatë të dyshimtëve për "Grupin e Drenicës", pritet që të vendos
"Grupi i Drenicës" nuk i beson Salustros Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Jahir e Zeqir Demaku, Sahit Jashari, Hysni Thaçi e Avni Zabeli, kanë shprehur mosbesim n
"Salustro me policët e tij më ka shantazhuar" Update- Përfundon seanca e sotme për rastin “Kleçka”. Trupi gjykues ka marrë vendim për ta dënuar me 100 euro, Urim Kras
Dëshmitarja "Y": Të hetohet Salustro Ka përfunduar dëshminë e saj dëshmitarja "Y" për rastin "Kleçka". Edhe sot, në dëshminë e saj ka akuzuar prokurorin Maur
Sonte del vendimi për Limaj Update- Për deputetin Fatmir Limaj, prokurori Sualustro i ka kërkuar trupit gjykues të caktoj masë të paraburgimit. Ven
Salustro heq dorë nga cështja Limaj Prokurori italian, Maoricio Salustro, duket se ka hequr dorë nga procesi gjyqësor në rastin “Kleçka”. Në vend të tij pro
Salustro kërkon dënimin me burgim të Limajt Prokurori Maorizio Salustro ka përmbledhur “argumentet” në një faqe e gjysmë se pse duhet të dënohet me burgim afatgjatë