999 rezultate për

saki

"Juvja kampione prej historisë", Arrigo Saki: Maldini të qëndrojë me dinjitet Arrigo Saki kundër titullit në tavolinë, por edhe kundër rinisjes së Serisë A me rreziqe. Ish-trajneri kuqezi është rrëf
Sachi: Askush si Gulit dhe Van Basten, nuk do ta merrja kurrë Ronaldon në ekip Arrigo Saki ka shkruar historinë në futbollin italian dhe botëror, në vitet kur udhëhoqi Milanin e holandezëve drejt suk
Çfarë është sëmundja "Kawasaki" dhe si lidhet me Covid-19? Specialistët e pediatrisë në Londër në Mbretërinë e Bashkuar kanë paralajmëruar që një numër i vogël, por në rritje i fë
Tension te Milani, mbrojtësi refuzoi të hyjë në fushë ndaj Torinos Trajneri i Milanit Stefano Pioli nuk e ka kapërdirë lehtë refuzimin e lojtarit të tij Mateo Musakio në fund të pjesës së
Flet ish-legjenda e Milanit: Italia e Mancinit bind dhe dëfren, duhet marrë shembull Arrigo Saki, ish-trajneri finalist i Italisë në Botërorin 1994, por edhe ai që revolucionarizoi futbollin me Milanin e t
Isa Sakija: S' kam si ta lë bashkinë kur votoi vetëm 5% (VIDEO) Kryetari i Bashkisë së Kavajës ka mbërritur në zyrën e tij këtë mengjes, duke e nisur diten si zakonisht. Ai kishte p
Sulm me thika në Japoni, mes viktimave një fëmijë Një grup nxënësish që prisnin një autobus, janë sulmuar nga një njeri me thikë në një qytet japonez në jug të Tokios.
Lamborghini vs. F-16: Cili fiton në këtë garë të çmendur? (VIDEO) Shpejtësia është pasiooni i një numri të madh personash, të cilët rrezikojnë shpesh edhe jetën për këtë adrenalinë. N
Flet legjenda italiane: Milanit dhe Interit iu kanë humbur identiteti Arrigo Saki, ish-trajneri i Milanit dhe i Italisë, është rikthyer të flasë për kampionatin italian në valët e "Radio 2".
Një avion F-16, një super motor dhe një makinë e Formula 1 garojnë sëbashku: Cili fiton? (VIDEO) Kjo është gara më e çmendur e bërë ndonjëherë. Mjetet që morën pjesë aty kushtojnë sëbashku 32 milion euro dhe gjasat që
Arrestohet japonezi që ka mbajtur djalin 20 vjet në kafaz Policia japoneze ka njoftuar se ka arrestuar një 73 vjeçar që raportohet të ketë mbajtur të mbyllur për më shumë se 20 v
Ky është greku që parashikoi stuhitë e përmbytjet në Shqipëri: Akoma s'ka kaluar Ky është sinoptikani grek, Sakis Arnautoglu, i cili qe i pari që parashikoi reshjet e dendura të shiut, që do të derdhes
Ndahet nga jeta i mbijetuari i fundit nga sulmi me bombë atomike në Nagasaki Një japonez që i mbijetoi bombës atomike në Nagasaki në gusht të vitit 1945, ka ndërruar jetë nga kanceri në moshën 88-
"Hiroshima dhe Nagasaki" nëse nëse Trump nuk zgjidhet president "Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, do të shpërthejë lufta bërthamore", është paralajmërimi i fundit që ka ardhur nga Mo
Shënohet 71 vjetori i sulmit bërthamor në Nagasaki Japonia ka shënuar 71 vjetorin e sulmit amerikan me bombë bërthamore në qytetin e Nagasakit. Në një ceremoni të mbajt
Kush do të dëshironte një jetë të tillë?! (VIDEO) Fumio Sasaki është një ndër njerëzit më të rrallë në botë që ka zgjedhur të bëjë një jetë ndryshe nga të tjerët. Ai ka t
Saki kritikon Interin: Merrni shembull Juven Ish-trajneri i Milanit, Arigo Saki rikthehet edhe njëherë kritik si gjithmonë. Këtë herë ai ka sulmuar skuadrën e Interi
SHBA: Ta luftojmë ashpër terrorizmin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dënuar aktet e dhunës të ISIS në Libi, ku militantët ekstremistë vranë 45 persona d
SHBA reagon pas arrestimeve të gazetarëve në Turqi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas arrestimit të gazetarëve në Turqi. Zëdhënësja e Stejt Departamentit
50 foto mahnitëse të Shqipërisë (FOTO-LAJM) “50 fotografi që do ju joshin që ta vizitoni Shqipërinë”. Kështu e ka titulluar shkrimin e saj blogerja australiane, And