999 rezultate për

sakaq

Kategoria e Parë, Grupi B: Bind Egnatia, Lushnja mposht një rivale si Besa Përveç Superiores, sot ishte dita e startit edhe për Kategorinë e Parë. Në Grupin B, konkurrenca është e lartë teksa
NATIONS LEAGUE/ Renditja në të gjithë grupet pas dy ndeshjeve të para (FOTO LAJM) Liga e Kombeve ngriti siparin për këtë edicion teksa u luajtën dy ndeshjet e para në të gjithë grupet e Ligave të ndrysh
Aksidentohet autoblinda e transportit të parave Një aksident është raportuar në vendin e quajtur kthesa e Liqeni i Viroit. Si pasojë e aksidentit dy persona kanë m
Momente tensioni në Gjirokastër, një grua qëllon me thikë infermieren Një grua ka qëlluar me thikë një infermiere në spitalin rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër. Abcneës shkruan se gru
Nis rënia e COVID-19 në Itali, kaq viktima u shënuan sot nga ky virus Një rënie e lehtë është shënuar në numrim e viktimave nga koronavirusi në Itali. Në raportin e 24 orëve të fundit në
Gjesti i shëmtuar i dyshes Bakayoko-Kessie ndaj Acerbit, merret vendimi Asnjë provë televizive për Kessie dhe Bakayoko, që në fund kanë ngritur fanellën e Acerbit gjatë festimeve poshtë tribun
Plagoset me thikë 19 vjeçari në Shkodër Një i ri është plagosur më thikë në Shkodër mbrëmnjen e sotme. Ngjarja ka ndodhurnë lagjen Tepe, rreth orës 22:30.
Banorët e Mbrostarit në ditën e pestë të protestave (VIDEO) Pas vendimit të Këshillit Bashkiak që landfilldi të ndërtohej në Mbrostar, banorët kanë dalë sërish në protestë, duke bl
DOSJA/ Videoskandali i Shukri Xhelilit: "S'po duroj deri sa të të fus në dorë" Në përfundim të hetimeve paraprake për këtë procedim penal kanë rezultuar të provuara rrethanat e faktit si më poshtë: N
Ambasadorët në lëvizje për Reformën në Drejtësi Gjatë mesditës së sotme, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, kanë zhvill
Ekonomiksi pas koncesionit ose matematika pas çmendurisë Nga Klodian Tomorri Qeveria ka të drejtë!!!! Formula e koncesionit të TVSH bazohet në performancë. Dmth privati pa
Dështon seanca e pajtimit Doshi-Braho Paraditen e sotme ka dështuar pajtimi mes Tom Doshit dhe Spartak Brahos, në seancën kur deputeti i kërkon 1 Euro dëmshpë
Protesta pro dhe kundër masave shtrënguese në Greqi Sot grekët do të mbajnë dy protesta "pro" dhe "kundër" masave shtrënguese në vend. Raportohet se kundër masave shtrëngue
Një autobus në Lezhë del nga rruga, s'ka të lënduar Mjaft panik ka krijuar tek qytetarët mesditën e sotme dalja e një autobusi pasagjerësh në hyrje te qytetit të Lezhës.
Blatter jep "Ok"-in për moviolën në fushë "Faleminderit për propozimin që shtruat për futjen e teknologjisë në fushë! Sugjerimi juaj është shumë interesant dhe kë
Pushime misterioze për Rozanën (FOTO LAJM) Pas ditëlindjes, Rozana Radi vijon të joshë miqtë me pushimet e saj. Në çdo foto që ajo realizon duket vetëm, ndërsa nuk
Shqipëri-Slloveni, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Një skuadër ndryshe, me më shumë forcë goditëse dhe më e qartë në veprimet mbrojtëse. Kjo ka qenë ajo që ka kërkuar dje
Njeriu që ëndërron presidencën amerikane më 2016-n Guvernatori ambicioz i Nju Jorkut pengohet nga Hillary Clinton në ëndrrën e tij presidenciale Që kur mori postin si g
Votimi për Beqjen, test numerik për mazhorancën Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë dhe votimi për raportin e mazhorancës që kërkon heqjen e mandatit nga Gjykata Ku