999 rezultate për

sadikun

Ditë për tu harruar për Sadikun, bomberi shqiptar ndëshkohet me karton të kuq brenda 7 minutash (VIDEO) Kjo fundjavë nuk kishte si të shkonte më keq për Armando Sadikun. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare fillimisht e pa
E kërkonin në skuadrën e tyre, Mario Baloteli nxjerr Armando Sadikun në plan të dytë Mario Balotelli ka bërë një sezon zhgënjyes me skuadrën e Breshias në Serie A. Krisja në raportet e tij me klubin ka
Presidenti i Luganos: Me Sadikun jemi në Europë Armando Sadiku është transferuar në Zvicër te Lugano dhe ka entuziasmuar tërë stafin e skuadrës. Trajneri ishte i par
Ish-trajneri lavdëron Sadikun: Lugano do ketë një tredhëmbësh mjaft të mirë në sulm Rikthimi i Armando Sadikut, i njoftuar sot nga Lugano, nuk ka kaluar pa një deklaratë nga Livio Bordoli, trajneri që e s
Ka shpresë për Sadikun, Lugano kërkon rikthimin e bomberit Mediat zviceriane raportojnë se Lugano, ish- skuadra e Sadikut kërkon kthimin e bomberit. Pas një viti të vështirë në Sp
Dy skuadrat evropiane kërkojnë Sadikun Vijon “ankandi” për Armando Sadikun. Edhe pse sulmuesi i Kombëtares ka 6 muaj larg fushave të lojës për shkak të dëmtimi
Refuzoi Shqipërinë, çfarë pritet të ndodh me Sadikun Jashtë Loret Sadiku, brenda Ergys Kaçe. Minuta e zëvendësimit? Ah. Ende nuk ka filluar të luhet ndeshja. Janë ndryshimet
Klubi grek kërkon me ngulm Sadikun Pas Kristi Vangjelit i cili mbajti veshur për shumë vite fanellën e Aris në Superligën greke një tjetër futbollist i kom
Levante nxjerr në shitje Armando Sadikun Vetëm kaq ka zgjatur aventura e Armando Sadikut në Spanjë tek skuadra e Levantes. Siç raporton “Marca” është një nga
Zbardhet lista për miqësoret, Panucci lë jashtë Sadikun Shqipëria pritet të luaj ndeshjen miqësore me datë 29 Maj kundër Kombëtares së Kosovës një ndeshje kjo që pritet të ngja
Dramë për Sadikun, iku tek Levante, por ende s'ka hyrë në fushë Kalimi i Sadikut tek Levante i gëzoi jo pak tifozët shqiptarë duke bërë që t'a prisnin që të debutonte në ndeshjen kundë
Levante pagoi 1.5 milion euro për Armando Sadikun Ekstraklasa, kampionati elitar në Poloni, ka humbur disa nga lojtarët më të mirë të saj, siç shkruan “sport.pl”. Ka l
Sadiku debuton me provën më të vëshirë, pret kampionët e botës Të deputosh dhe të shënosh kjo është ëndrra e çdo sulmuesi, por këtë ëndërra marrin dimensione të tjera kur tido të kesh
Aventura e re, sfidë e re për Sadikun, tek Levante vjen dhe rivali i tij Pas Armando Sadikut, Levante ka zyrtarizuar edhe afrimin në skuadër të bomberit italian Giampaolo Pazzini. Brenda një di
Levante shkruan shqip për Sadikun (FOTO LAJM) Armando Sadiku është lojtari më i ri i Levantes dhe prej janarit ai do të provojë nj aventurë të re në La Liga. Lajmi
Sfida e radhës për Sadikun, të rivalizojë për vendin e titullarit me ish-sulmuesin e Arsenalit Legia e Warshavës, skuadra polake ku militon edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, është shumë pranë afr
Surprizat e Panuçit në formacion rrezikojnë Sadikun, Agollin dhe Bashën Duhen vetëm pak minuta para se ndeshjatë fillojë dhe mësohet se trajneri Kristian Panuçi ka bërë disa ndryshime në forma
Polakët fyejnë keq Sadikun: Komunist Transferimi i Armando Sadikut te skuadra e Legias së Varshavës ishte disi i papritur për opinionin sportiv dhe reagimet
MESAZHET/ Vajza nga Fieri lë “me gisht në gojë” Armando Sadikun (FOTO LAJM) Armando Sadiku është padyshim një nga futbollistët më të pëlqyer në vendin tonë. Ai fitoi zemrën e të gjithë shqiptarëv
Javë vendimtare për Sadikun, në Izrael e kërkojnë dy skuadra Armando Sadiku ka edhe një vit kontratë me Zurich por sipas të gjitha gjasave, 26-vjeçari do të largohet nga Zvicra gjat