999 rezultate për

ruzhin

Ekspertët: Ivanov nuk mund ta pengojë zgjidhjen e emrit Presidenti Gjorge Ivanov me sjelljen e tij jokreative, anti NATO dhe anti BE nuk ka asnjë ingerencë në ardhmërinë e këti
Ruzhin: Greqia nuk do ta pengojë Maqedoninë në Këshillin e Evropës Profesori universitar Nano Ruzhin ka thënë se rekomandimi pozitiv për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian do të në
Takimet me ministrat fqinj, sinjal i mirë për vendin, thotë Nano Ruzhin Qeveria e Maqedonisë së fundmi ka aktivizuar raportet diplomatike me vendet fqinje. Pas takimeve në Greqi dhe pritjes së
Brukseli "shpullë" Ivanovit: Po destabilizon Maqedoninë Ish ambasadori i NATO-s Nano Ruzhin, e ka cilësuar presidentin Ivanov si faktor i destabilizimit në Maqedoni. Ky koment
Ruzhin: Ivanov mund të bëjë të njejtën lëvizje si me faljen e kriminelëve LSDM-ja i ka siguruar nënshkrimet për krijimin e qeverisë së re, ndërsa tani pritet që presidenti Gjorge Ivanov t'i dorë
Maqedonia është strategjia e Rusisë për të ndikuar në Ballkan Ish-amabsadori i Maqedonisë në NATO, Nano Ruzhin e ka vlerësuar Maqedoninë si një territor strategjik për Rusinë që të m
Diplomatët shqiptarë peng të Ivanovit Për të disatin vit me radhë, një numër i madh i përfaqësive diplomatike të Maqedonisë në botë vazhdojnë të jenë pa ambas
Analistët: VMRO-DPMNE si parti e vetme në zgjedhje ka qasje diktatoriale VMRO-DPMNE mesa duket edhe zyrtarisht e ka nisur fushatën parazgjedhore. Duke qenë se është partia e vetme që do të shko
Ruzhin: Gruevski ëndërron të bëhet si kryeministri grek Ish-ambasadori i Maqedonisë në NATO, Nano Ruzhin adreson kritika të ashpra ndaj kryeministrit, Nikolla Gruevski. Sipas t
Ruzhin: Për Maqedoninë emri nuk është problemi i vetëm Ish–ambasadori Nano Ruzhin për REL thotë se për Maqedoninë nuk është problem vetë çështja e emrit. Sipas Ruzhin, vendit
Ruzhin: Përgjimi i ambasadorëve shkel konventën e Vjenës Ish-ambasadori i Maqedonisë në NATO Nano Ruzhin thekson se Maqedonia mund të ballafaqohet me nota proteste madje dhe dëb
Ivanovi po e injoron BDI-në Emërimet e fundit që Gjorgje Ivanov bëri në Këshillin e Sigurisë kanë bërë që të thellohen akoma më tej dallimet mes BDI
Ndryshime të guximshme në listat për deputetë të LSDM-së Në listat e kandidatëve për deputetë të LSDM-së kanë ndodhur ndryshime të guximshme. Ndërrimi i 17 personave prej listës
Qytetarët pa forcë për të shprehur qëndrimin e tyre Në Maqedoni ekziston një ndjenjë se njerëzit i heshtin të shprehin qëndrimin e tyre me qëllim që të mos keqpërdoren dhe
FH ka të drejtë për lirinë e pjesshme në Maqedoni Raporti i fundit i Freedom House është komentuar nga Partia Liberale Demokrate ku Maqedonia kritikohet për ndërhyrjen po
Përse Kosova është pengesë për Maqedoninë? Njohësit e rrethanave politike të vendit, kanë kritikuar mungesën e vullnetit të Shkupit zyrtar, për ta bërë pjesë të Sa
Gruevski sillet te referendumi Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, sërish ka hedhur idenë për mbajtjen e referendumit lidhur me çështjen e emri