999 rezultate për

rusia

Rusia ndërpret të gjitha nisjet e anijeve në hapësirë pas incidentit me "Soyuz" Agjencia ruse e hapësirës tha se ka pezulluar të gjitha nisjet e anijeve Soyuz, derisa të kryhen hetimet e një problemi
Psikologët nxjerrin studimin, pse Putin qesh shumë rrallë ? Ai ka ditëlindjen në Ditën Botërore të Buzëqeshjes, por shumë rrallë mund ta kapni Vladimir Putinin duke zbardhur dhëmbë
Foggo: Rusia po rrit aftësitë e nëndetëseve të saj në Altantik dhe Mesdhe Rusia po rrit aftësitë e saj ushtarake nënujore duke sfiduar drejtpërdrejt forcat e SHBA-së dhe NATO-s në Atlantik dhe M
Rusia zbulon sabotazhin në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës Hetuesit rusë po kërkojnë shkaqet e një vrime që shkakoi rrjedhje të oksigjenit në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.
Rusia hidhet në kundërsulm: SHBA, laborator armësh biologjike në Gjeorgji Në të njëjtën ditë, kur zyrtarë të Shteteve të Bashkuara iu bashkuan atyre britanikë e holandezë për të akuzuar shërbimi
Paralajmërimi më i drejtpërdrejtë: SHBA mund të godasin Rusinë! Rusia duhet të ndalojë menjëherë zhvillimin fshehurazi të një sistemi të ndaluar raketash “cruise”, në të kundërt Shtete
Rusia dhe Gjermania drejt ndërtimit të një hekurudhe të re Rusia dhe Gjermania kanë rënë dakord të lidhin me linjë hekurudhore Berlinin me Shën Petersburgun, i konsideruar shpesh
Askush s'e dinte! Moderatorja shqiptare është me origjinë nga Rusia Fjoralba Ponari është një ndër moderatoret më simpatike në Shqipëri. Pak ditë më parë bukuroshja zbuloi se së shpejti
Rusia kundër Izraelit, nis me urgjencë raketat e avancuara në Siri Putini është i vendosur që të mbrojë me çdo kishte njeriun e tij në Damask dhe për këtë nuk po kursen asgjë. Pas nisj
Nikolovski tregon nëse ka ndonjë skenar destabilizues për Referendumin Një javë para mbajtjes së referendumit, drejtori i policisë sekrete (DSK) Goran Nikollovski në Studion e hapur 1 deklaro
Lavrov: Edhe ne po merremi me Ballkanin Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Rusia e përshëndet dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Begradit si d
RAPORTI/ Turqia po hyn vrullshëm në Shqipëri, Rusia nuk ka asnjë ndikim Fondacioni Konrad Adenauer ka publikuar një raport mbi ndikimet e aktorëve të jashtëm në Ballkanin Perëndimor. Fondacion
Putini tentoi të më vriste me fostoksinë, modelja trondit me dëshminë e saj (FOTO LAJM) Pas skandalit të helmimit me agjentë kimikë të ish-spiunit rus Sergei Skripal, një tjetër person pretendon se Rusia tent
Misteri, çfarë ndodhi mesnatën e djeshme mes Izraelit dhe Rusisë në qiejt sirian (FOTO & VIDEO) Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e cilësoi si rezultatin e një zinxhiri rrethanash tragjike përplasjen e avionit spiu
Rusia akuzon Izraelin, del videoja e rrëzimit të avionit rus në Siri (VIDEO) Një avion spiun rus Il-20 me 14 persona në bord u zhduk nga radarët gjatë mbrëmjes së djeshme duke patrulluar mbi Mesdhe
NATO: Rusia vazhdon të ndërhyjë në Maqedoni Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka akuzuar Rusinë se po tenton të pengojë anëtarësimin e Maqedonisë
Rusia zhvillon manovrat më të mëdha ushtarake që nga Lufta e Ftohtë Rusia po zhvillon manovrat më të mëdha ushtarake që nga Lufta e Ftohtë. Në stërvitjet e tanishme, të njohura me emrin
Loja e tepruar e Putinit në Ballkan dhe përgjigja e guximshme e Greqisë dhe Maqedonisë Nga Christopher R. Hill Politika e jashtme e Kremlinit duket se mbështetet gjithnjë e më tepër në supozimin se
Rusia dhe Kina bien dakord për të reduktuar përdorimin e dollarit amerikan në tregti Gjigantët fqinjë, Rusia dhe Kina planifikojnë të përdorin monedhat e tyre më shpesh në marrëveshjet tregtare, tha presid
Rusia dhe Kina bëhen gati për luftë, tanke dhe avionë dalin në aksion (FOTO LAJM) Rusia së bashku me Kinën po përgatiten të zhvillojnë stërvitjet më të mëdha ushtarake në gati 40 vjet, të cilën do ta fi