999 rezultate për

rumani

Bullgaria, Greqia, Rumania e Kroacia mbështesin anëtarësimin e Shqipërisë në BE Mbështetje për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë në BE kanë dhënë shefat e diplomacive të Bullgarisë
Spanja has vështirësi me Rumaninë, ja del të marrë 3 pikët (VIDEO) Spanja ka arritur të shënojë fitore të vështirë në udhëtim ndaj Rumanisë me rezultat 1:2. Sergio Ramos realizoi në mi
Spanja e mbyll në avantazhin minimal pjesën e parë përballë Rumanisë (VIDEO) Spanja është duke e mposhtur 1-0 Rumaninë Kapiteni dhe mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ishte ai që e kaloi S
Rumani – Spanjë, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Spanjës ndeshjen e radhës eliminatore në “Euro 2020” e luan në transfertë kundër Rumanisë. Ndeshja me
TRONDITESE/ 38 vjeçari i shtruar në spitalin psikiatrik, rreh për vdekje 5 pacientë të tjerë Një i sëmurë që po kurohej në një spitalin psikiatrik në Rumani ka rrahur për vdekje 5 pacientë dhe plagosi disa të tjer
Tentuan të hyjnë ilegalisht në Rumani, arrestohen 3 kosovarë Policia kufitare rumune e Qarkut Caraș-Severin, ka zënë tre shtetas të Republikës së Kosovës në tentim e sipër për
Rrëmbimi i adoleshentes shkakton fortunë largimesh në Rumani Rrëmbimi dhe më pas vrasja e një 15-vjeçareje në afërsi Bukureshtit ka shkaktuar fortunë largimesh nga puna në qeverinë
Sherri i madh në Rumani, gjithçka nisi nga Kamer Qaka (VIDEO) "Ajo që ndodhi në fushë në minutat e fundit të kohës shtesë është thjeshtë e papranueshme. Ndeshja nuk duhet të kishte v
Tmerr në Rumani: Trajnerit i bie infrakt gjatë ndeshjes (VIDEO) Dinamo e Bukureshtit është në ankth për trajnerin e vet Eugen Nagoe, i cili pësoi një infarkt gjatë ndeshjes kundër Univ
Nuk e njihni, por vendi më i mrekullueshëm sipas Instagramit ndodhet shumë afër Shqipërisë (FOTO LAJM) Bora Bora, ishujt nëpër botë apo Parisi i dashurisë gjithnjë janë parë si destinacionet më të mrekullueshme për t’u vizi
Bashkëshorti i Angela Martinit probleme me ligjin, rrezikon pesë vite burg (FOTO LAJM) Angela Martini ka kohë që në rrjetet sociale nuk shfaqet pranë bashkëshortit të saj, Dragos Savulescu në fotografi. K
Gjithçka e shkatërruar nga breshëri i çmendur në Rumani (VIDEO) Një breshër i fuqishëm mësohet të ketë rënë në Rumani ku dëmet materiale të shkaktuara janë tepër të mëdha. Breshëri
Çfarë mbeti pas breshërit gjigant në Rumani: Pamje të frikshme (FOTO LAJM) Moti i keq ka përfshirë pjesë të mëdha të rajonit tonë, ndërsa reshje të forta breshëri kanë rënë gjatë dy ditëve të fun
Apokalips në Rumani, bie breshër dhe gurë (VIDEO) Përveç qytetit Zalau, nga moti i ligë janë përfshirë edhe qytetet tjera si Bihor, Arad dhe Timis dhe Salaj. Ndërkohë
Aksidenti tragjik i Rumanisë, homazhe për oficerin Dervina (VIDEO) Oficeri i policisë shqiptare që vdiq në Rumani u përcoll me nderime në banesën e fundit. Homazhet u zhvilluan në hollin
Vdiq bashkë me gruan, mediat rumune nxjerrin detaje mbi aksidentin e zyrtarit shqiptar në Rumani Në mediat rumune kanë dale detaje të tjera në lidhje me aksidentin e një ditë më parë ku humbi jetën Ervin Dervina, Ofi
E FUNDIT/Aksident i rëndë, ndërron jetë bashkë me të shoqen oficeri shqiptar në Rumani Ka humbur jetën në Rumani oficeri i kontaktit të Shqipërisë, Ervin Delvina bashkë me bashkëshorten e tij rumune. Poli
Haradinaj: Fati i liberalizmit të vizave varet nga Rumania Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet
Zbulohet "droga e Ronaldos" në Rumani (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo duket se është kthyer në një fiksim edhe për trafikantët e drogës në botë. Kujtojmë se disa muaj m
Kapen 300 milion euro kokainë në Rumani (VIDEO) Policia rumune ka sekuestruar më shumë se një ton kokainë të kualitetit të lartë, e cila përbën një nga sasitë më të mëd