999 rezultate për

rule

Vuçiç i përgjigjet Ramës: Serbia nuk përulet! Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas thirrjes që ky i fundit i bëri në
Shqiptarët të etur për pushime, mjeku i njohur: Kujdes! COVID-19 transmetohet në ujë të ëmbël Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT, Andi Koraqi, e lidh shtimin e rasteve të reja me koronavirus me lehtësim
Përse virulenca e COVID-19 është në rënie në Shqipëri Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho u shpreh se të dhënat shkencore që vijnë nga institutet, tregojnë se virulenca
Sot Dita e Dëshmorëve të Kombit, Rama publikon videon emocionuese (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka uruar 5 majin “Ditën e Dëshmorëve”. Në rrjetin social “Facebook” Rama ka publikuar një video ku
E para shqiptare, këngëtarja thyen rekorde (VIDEO) Dua Lipa bëhet shqiptarja e parë që arrin të shikohet 2 miliardë herë në një vidoe në Youtube. Super hiti ‘Neë Rules’
Presidenca akuza për SHBA: Ambasadori i Agacit, turpi i fundit! Ngërçi për kushtetuesen ka shkaktuar një situatë vërtet problematike në Shqipëri dhe sidomos midis krerëve të shtetit.
Kush stërvitet keq dënohet nga ruleta e tersi, skuadra gjermane aplikon model edukativ Një modë argëtuese, por edhe shumë edukative. Ose, të paktën funksionale. Gjithnjë e më shumë skuadra në Gjermani i beso
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
“Nuk e ndalja dot, më dërrmoi në kundërsulm” Kalidou Koulibaly i përulet tifozërisë së Milanit, e cila e duartrokiti dhe i thuri kore për ta mbështetur, por në të nj
Shkëmbimi në aksin Juve-Real, Perez i “përulet” Ronaldos Skuadra e Juventusit prej kohësh është e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Real Madrid, Marcelo. Bardh e zinjtë k
"Përvëlohet" Britania, qytetarët dynden në plazhe (FOTO LAJM) Britania vazhdon të jetë e përfshirë nga temperatura të larta, që kanë shkuar deri në 31 gradë. Edhe këtë fundjave qytet
A tregon fytyra sa i pasur je? Një studim thotë po Një studim i ri i publikuar në Journal of Personality and Social Psychology të tregon se mund të dallosh një person nëse
Rregull i ri nga Dua Lipa: Bllokojini meshkujt edhe në rrjetet sociale Ajo arriti që të realizojë albumin debutues, ku edhe solli një prej këngëve hite botërore, “New Rules”, i cili po konsid
Ruleta ruse: Historia e fshehtë e luftës së Putinit ndaj Amerikës dhe zgjedhjes së Donald Trump Donald Trump ishte dyshues që në krye të herës. Ishte pasditja e 6 janarit 2017, dhe për dy orë, presidenti i sapozgj
Këto fakte për Dua Lipën mund të mos i keni ditur E nominuara për pesë çmime në ''Brit Awards'' dhe dominuesja në top listat botërore, Dua Lipa ka qenë një nga shpërthime
Dua me New Rules thyen rekord, shkon një miliard klikime në Youtube Ka thyer rekord të ri. Këngëtarja Dua Lipa është bërë artistja e re femër, më e para që ka arritur shifrën e 1 miliar
Viola Spiro sfidon atmosferën dramatike pas arrestimit te te dashurit Arrestimi i Valentin Selaj, si pjesë e një grupi të madh të trafikut të drogës nga Holanda në Itali, bëri që mediat ital
''New rules'', kënga më e mirë e vitit sipas Time “Asnjë vit nuk ka nevojë për rregulla të reja aq të dëshpëruara sa 2017-ta dhe Dua Lipa, këngëtarja me origjinë kosovare
Pas Balenës Blu, rikthehet Ruleta Ruse (VIDEO) Edhe pse kjo lojë është shpikur sipas idesë së ish-mjeshtrit të paralizuar të arteve marciale Valeri Eschenko, ajo është
Zaev dhe Borisov përulen para varrit të Goce Dellçevit Ta kalojmë të shkuarën dhe të tanishmen për shkak të së ardhmes së Maqedonisë, u shpreh kryetari i qeverisë së Maqedonis