999 rezultate për

rugova

Rugova e pranon se nuk do të jetë deputet Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova, ka bërë të ditur se nuk ka arritur të marrë votat e mjaftueshme për të siguruar edh
Osmani në Prekaz: Ibrahim Rugova e Adem Jashari ndërtuan themelet e shtetit Vjosa Omsnai, kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka qëndruar sot në Kompleksin Memorail në Prekaz. Osma
Vjosa Osmani: Kolonel Ahmet Krasniqi u vra nga njerëzit që ishin kundër pavarësisë dhe lirisë së Kosovës Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kryeministre të vendit, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe te varri i Preside
Merr flakë makina në autostradën "Ibrahim Rugova" Një veturë është parë duke u djegur në autostradën "Ibrahim Rugova" Shqipëri-Kosovë apo rrugën e kombit. Vetura është
Aksidenti i rëndë në autostradën "Ibrahim Rugova", vdes 1 person plagosen 4 të tjerë Sot rreth orës 10:00, në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” afër Suharekës në K
E RËNDË/ Furgoni godet punëtorët e autostradës "Ibrahim Rugova" Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën "Ibrahim Rugova". Indeksonline mëson se një furgon ka goditu
Prokuroria zbulon shkakun e vërtetë të aksidentit tragjik me dy të vdekur në Kosovë Dy të rinjë kanë humbur jetën pas një aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova” në orët e para të mëngjesit. Bëhet f
Aksident i rëndë në Kosovë, dy persona humbin jetën në autostradën "Ibrahim Rugova" Me datë 29.06.2019 rreth orës 00:07 minuta përmes Qendrës Rajonale të Komunikimit , Policia është informuar se në autos
Rugova: Kur do ta rrëzojmë qeverinë më të dobët që prej luftës Dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova dhe Haxhi Avdyli, në një konferencë për media kanë folur për
“Ngucemi nga pak por pajtohemi prapë”, komenti epik pas rrahjes në LDK Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, në emisionin “Zyr
Berisha i rikthehet Thaçit: Me SHIK-un bënin listat e vdekjes Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste për një televizion kosovar, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si përç
27 vjet më parë ndodhi kjo ngjarje e rëndësishme me protagonist Ibrahim Rugovën Në po këtë datë, 27 vite më parë, Ibrahim Rugova ishte zgjedhur Kryetar i Republikës së Kosovës. Këtë datë e ka rikuj
Rugova mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur dëri në 15cm Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut,
Deputeti i LDK-së del në anën e Haradinajt kundër Ramës Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, i ka bërë thirrje kryeministri
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
Në qytetin serb propozohet që dy rrugë të emërtohen Ibrahim Rugova dhe Adem Demaçi Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emri i Sh
6 makina, aksident zinxhir në autostradën "Ibrahi Rugova" (FOTO LAJM) Një aksident zinxhir ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën "Ibrahim Rugova" duke përfshirë në të gjashtë makina.
Një Rugovë i ri rrezikon fronin e Isa Mustafës Lidhja Demokratike e Kosovës ka hyrë në procesin e zgjedhjeve të brendshme. Deri më tani jozyrtarisht ambicie për të par
E rrallë, si SHISH përgjonte Ibrahim Rugovën në Romë Shkrimi i njëmbëdhjetë i ciklit me kujtime, ekskluzivisht për “Illyria”, kushtuar 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dh
Edhe Rugova mbështet Hazirin për kryetar të LDK-së Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së, thotë se homologu i tij nga Gjilani, Lutfi Haziri, mund të jetë kryetar i ri i partisë