999 rezultate për

rubik

Humbi kontrollin e motoçikletës, ndërron jetë 38-vjeçari Një 38-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi mjeti tip motoçikletë, me të cilin ishte duke udhëtuar ka përfunduar jashtë rruge.
I zunë pritë të riut, si ndodhi ngjarja në Rubik Një përplasje me armë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Rubik. Nga kjo përplasje ka mbetur i plagosur një 26-vjeçar. K
Grushtohen me njëri-tjetrin dy deputetë të Kosovës Deputetët Frashër Krasniqi i PSD-së dhe Xhelal Sveçla i Vetëvendosjes kanë pasur një përplasje fizike pas emisionit Rubi
Përplasen 3 makina në aksin Rubik-Rrëshen, ka të plagosur Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e sotme në aksin Rubik-Rrëshen. Aksidenti ka ndodhur pasditën e sotme ku tre au
Dalin sekretet e Shqipërisë, sa ar prodhonte Rubiku Prej vitesh në media është raportuar lidhur me sasinë e materialeve të çmuara që nxirreshin në uzinën e Bakrit në Rubik
Jo më mistere, sa flori prodhohej në Rubik para viteve ’90 Sasia e materialeve të çmuara që nxirreshin në uzinën e Bakrit në Rubik gjatë periudhës së ekonomisë së centralizuar ka
Sherri për një tub uji. Policia nis hetimet për 60-vjeçarin Policia e Lezhës ka nisur një hetim për një 60-vjeçar, pasi akuzohet se ai ka prerë tubin e ujit dhe ka kanosur një 49-v
Shpend Ahmeti ikën nga debati në Rubikon me Arban Abrashin Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka anuluar pjesëmarrjen në debati
Britaniku zgjidh kubin “Rubik” më të vogël në botë (VIDEO) Një britanik arriti të zgjidhë atë që besohet të jetë kubi “Rubik” më i vogël në botë, dhe këtë gjë e arriti falë një pi
7 vjeçari zgjidh “Kubin e Rubikut” për 27 sekonda (VIDEO) Kubi i rubikut më shumë siguri është një ndër sfidat të cilat as ju nuk i keni shpëtuar, të paktën për një herë të vetme
Furgoni përplaset me bordurat në Rubik, plagosen tre anëtarët e familjes një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Milot-Rrëshen ku si pasojë kanë ngelur të plagosur tre
Fantastike, ja si e zgjidh kubin e Rubikut (VIDEO) Të gjithë kemi provuar të zgjidhim kubin e Rubikut, dhe pas shumë përpjekjesh edhe ja kemi arritur. Por, djaloshi në
Rrëshqitjet e tokës rrezikojnë bllokimin e aksit Lezhë-Rubik Rrëshqitjet e tokës rrezikojnë të bllokojnë aksin Lezhë-Rubik. Raportohet se rruga nacionale që lidh Lezhën me Rubikun r
Google me "doodle" për 40-vjetorin e Kubit Rubik (VIDEO) Me rastin e 40-vjetorit të Kubit Rubik, Google ka prezantuar një "doodle" tepër tërheqës. Një version i animuar i gjëagj
Makina përplas ciklomotorin, plagosen 2 persona Dy persona u plagosën rëndë këtë të hënë si pasojë e një aksidenti rrugor në Rubik. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor R
Aksident në Lezhë, humb jetën 16-vjeçari Nje 16-vjeçar humbi jeten këtë të hënë ndërsa shoku i tij u plagos rende, pasi mjeti me te cilin ata udhetonin doli nga
Zjarr në shkollën 9-vjeçare në Rubik, panik te nxënësit Një zjarr ka rënë mëngjesin e sotëm në shkollën 9-vjeçare në Rubik duke shkaktuar panik tek nxënësit të cilët në momenti
Mustafa: Dorëhiqem nëse LDK nuk shënon rritje Nëse partia që drejton nuk shënon rritje në zgjedhjet e 3 nëntorit, Isa Mustafa thotë se do të japë dorëheqje, pasi përg
Rubik, banorët bllokojnë uzinën: Toka e jona Një grup banorësh kanë bllokuar hyrjen e Uzinës së Bakrit në Rubik mëngjesin e sotëm duke mos lënë drejtuesin të futet n
Rubik, ekzekutohet 24 vjecari Një tjetër vrasje është shënuar një natë më parë teksa një 24-vjecar është ekzekutuar me armë zjarri në Rubik. Ngjarja k