999 rezultate për

rregullues

Nga "Sheshi Skënderbej" te "Pallati i Qeverisë", zbulohet plani rregullues i Tiranës për vitin 1953 Publikohet historia e panjohur e planit rregullues të Tiranës të cilën e kishte marrë përsipër arkitekti Grani Strazimir
Kosova shkëputet nga sistemi energjetik i Serbisë, i bashkohet Shqipërisë Operatori i Sistemit të Transmisionit dhe Tregut të Energjisë Elektrike të Kosovës (KOSTT) dhe Operatori i Sistemit të T
Ministria e Mjedisit padit Komunën e Prishtinës Gjashtë vjet, pas miratimit të Planit Rregullues për lagjen “Mati 1” në bazë të të cilit janë dhënë afro 100 leje ndërti
Lame: 14 mijë objekte penalizohen nga procesi i legalizimit Në një deklaratë për mediat, Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t Artan Lame, bëri me dije se rreth 14 mijë objekte në ve
Aliu: Rasti ”Mati 1” është turpi i Kosovës Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka deklaruar se zyrtarët e komunës së Prishtinës, po sillen si të ishin Prokurori duke hulumt
Plani rregullues, Bashkia: Akuzat e PS- së me prapavijë politike Bashkia e Tiranës ka reaguar sot në lidhje me akuzat e Partisë Socialiste se po shfaros hapësiar publike me planin urban
Plani rregullues i Tiranës, PS: Plani shfaros hapësirat e gjelbra Partia Socialiste ka akuzuar sot kreun e Bashkisë së Tiranës se me Planin Rregullues të Tiranës, miratuar në Këshillin K
Plani Rregullues i Tiranës, Berisha: Plani i shekullit të 21-të Kryeministri Berisha e ka cilësuar Planin Rregullues te Tiranes i cili u miratua një ditë më parë, si plani i shekullit
Miratohet Plani Rregullues i Tiranës Këshilli i Rregullimit të Territorit miratoi sot Planin Rregullues të kryeqytetit. Shefi i Qeverisë theksoi në mbledhjen
Akuzat e Berishës, Rama: Grabitesit e mandatit nuk do ta rrenojne dot Tiranën Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e kryeministrit Sali Berisha, të bëra gjatë prezantim
Plani rregullues i Tiranës, Berisha akuza ndaj Ramës dhe Topit Kryeministri Berisha akuzoi sot ish-kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Edi Rama se gjatë kohës që ishte në krye të bashkis
Këshilli Kombëtar i Territorit shqyrton planin rregullues të Tiranës Këshilli Kombëtar i Territorit shqyrton sot planin rregullues të Tiranës. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Transportev
Plani rregullues, AK: Sheshet e kryeqytetit kthehen në pallate shumëkatëshe Aleanca Kuq e Zi ka kundërshtuar sot planin urbanistik të Bashkisë së Tiranës, i miratuar së fundmi nga Këshilli Bashkia
VV akuza ndaj komunës: Në Gjilan nuk respektohen planet urbanistike Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar komunën e Gjilanit për mosrespektim të planeve rregulluese. Ismajl Kurteshi, kryetar i
Plani rregullues, prezantohet për banorët e Njësisë 2 Njësia bashkiake nr 2 e kryeqytetit do të përshkohet nga të gjitha Unazat e qytetit, ndërsa përsa i përket akseve radial
Ndërtuesit thirrje Bashkisë: Të diskutojmë planin Rregullues Shoqata e Ndërtuesve në Tiranë i kërkon Bashkisë që të ulen për të diskutuar rreth planit Rregullues të Tiranës. Kreu i
Plani i ri urbanistik i paqartë Të premten Bashkia e Tiranës paraqiti planin e ri urbanistik. Eksperti i kësaj fushe Artan Shkreli në një intervistë për
Plani i ri rregullues, pritet rritje të çmimit të banesave Plani Urbanistik i Tiranës i cili pritet të realizohet gjatë muajve të ardhshëm pritet të rigjallërojë tregun e ndertime