999 rezultate për

rossi

Low: Ajo që bëri De Rossi, është një gjest burëror Gjesti i Daniele De Rossit në “San Siro”, i cili refuzoi që të zbriste në fushë duke ia “lënë” vendin e tij Lorenco Insi
Insigne falenderon De Rossin për gjestin që bëri ndaj tij Lorenzo Insigne ka falënderuar Danele de Rossin për gjestin që kishte bërë në ndeshjen ndaj Suedisë. Mesfushori Danie
Insigne falenderon Rossin për gjestin madhështor Insigne ka falënderuar Daniele De Rossin për komentet që i ka bërë gjatë ndeshjes ku kërkoi që Insigne të hyjë në lojë.
Jansson: De Rossi erdhi tek autobuzi dhe kërkoi falje, pasi tifozët e tyre vërshëllyen në himin tonë Mesfushori i Romës, Daniele de Rossi fillimisht gjatë ndeshjes kishte refuzuar të luante, duke kërkuar që në vend të tij
Lew përgëzon Rossin për gjestin e bërë: Madhështor Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low, ka lëvduar Daniele De Rossin për momentin e tij në ndeshjen Itali – Suedi. It
Skandal tek Italia: De Rossi refuzon të futet në fushë (VIDEO) Italia humbi shansin për të marrë pjesë në Russia 2018 mbrëmë, por krahas lotëve të Buffonit, disa imazhe të tjera kanë
Pas skualifikimit, një tjetër lajm i keq për tifozët e Italisë Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli do të tërhiqen nga kombëtarja italiane pas eleminimit shkatërrues n
Daniele De Rossi elozhe Ibrës: I frikshëm do jetë dhe 40-vjeçarë dhe me një këmbë Mesfushori i Italisë, Daniele De Rossi, thotë se ai është i kënaqur që Zlatan Ibrhaimovic nuk luan për Suedinë. De Ro
Kapiteni i Romës elozhe pë trajnerin Eusebio Di Francesco Kapiteni i Romës, Daniele De Rossi ‘ngre në qiell’ trajnerin aktual të verdhekuqve, Eusebio Di Francesco. Mesfushori evi
Rossi pas fitores historike: Vazhdoni të mos besoni tek Roma? Daniele De Rossi ka thënë se Roma po e shijon fitoren prej 3-0 ndaj Chelseat dhe se ajo i dedikohet trajnerit Eusebio Di
Rossi, homazhe Simoncellit në Sepang (Foto) Gara e Sepangut, zhvilluar këtë fundjavë, ka qenë disi emocionuese për Valentino Rossin. Piloti kampion i Moto GP-së, ka
Rossi zbret në pistën e Aragon Valentino Rossi zbret në pistë. Ashtu sic vetë italiani e kishte paralajmëruar, 22 ditë pas atij dëmtimi të rëndë, “Dokt
Yamaha, në vend të Rossit në Aragon garon Van Der Mark Valentino Rossi pak ditë më parë u shfaq optimist duke u shprehur se do të jepte maksimumin në mënyrë që të ishte në pis
De Rossi befason: Do të largohem nga Italia dhe Roma! Daniele De Rossi mund t’i japë lamtumirën përfaqësueses italiane pas Botërorit të Rusisë në vitin 2018. Mesfushori është
Dominim italian në MotoGp, Dovizioso fiton në Mugello Andrea Dovizioso ka fituar sot Çmimin te Madh të Italisë në Moto GP në pistën e Mugellos. Piloti i Ducatit zhvilloi një
De Rossi zyrtarizohet pasuesi i Tottit, zgjat "martesën" deri në 2019-ën Për vite me radhë kapiten i së ardhmes, tashmë kapiten i të tashmes. Daniele De Rosi ka rinovuar kontratën deri në vitin
MotoGp spektakël në Francë, Rossi rrëzohet në metrat e fundit (VIDEO) MotoGp ka dhuruar një garë spektakolare në pistën e Le Mans për Çmimin e madh të Francës në Moto GP. Maveric Vinales pre
Jo vetëm Rossi, 5 yjet e futbollit që kanë dëmtuar ligamentet e të dy gjunjëve (FOTO) Dëmtimi në gju, është një ndër më të rëndat që mund t'i ndodhë futbollistëve gjatë karrierës së tyre. Bëhet fjalë pë
Valentino Rossi në një lidhje me këtë bukuroshe italiane (FOTO LAJM) Valentino Rossi e nisi këtë sezon me një vend të 3-të në garën e çmimit të madh në Qatar, por podiumi nuk ishte i vetmi
Daniele De Rossi "imiton" Buffon-in, bën shqiponjën Gianluigi Buffon bëri një gjest të mrekullueshëm pas përfundimit të ndeshjes ndaj Shqipërisë, teksa së bashku me gazetar