999 rezultate për

romagnoli

Zyrtare: Në minutat e fundit të merkatos, Romagnoli ndryshon ekip por mbetet në Itali Qendërmbrojtësi i Empolit, Simone Romagnioli i ka dhënë fund aventurës me ekipin e Serie A, duke u transferuar tek Bresc
Zyrtare: Alessio Romagnoli rinovon kontratën me Milanin Mbrojtësi i Milanit, Alessio Ramagnoli ka rinovuar kontratën me Milanin deri në vitin 2022. 23 vjeçari u transferua n
Juventus gjen zëvendësuesin e Benatias Juventusi është gati të bëjë një ofertë për mbrojtësin e Milanit Alessio Romagnoli si zëvendësue për Medhi Benatia. S
Nuk mjafton vetëm Romagnoli, Milani humb dhe yllin tjetër për pjesën e mbetur të sezonit Sipas Mediave italiane ylli turk, Hakan Calhanoglu ka pësuar një dëmtim të rëndë në ligamentet e gjurit. Me shumë mun
Milan konfirmon gjendjen e Romagnolit, a do të luajë ai me Interin? Alessio Romagnolli pësoi një dëmtim të lehtë në seancën stërvitore të Milanit para ndeshjes së nesërme kundër Interit dh
Skuadra e Milanit për ndeshjen me Chievon Andrea Conti është kthyer në skuadrën e Milanit pas gjashtë muajsh, por Nikola Kaliniç, Alessio Romagnoli, Ignazio Abate
Alessio Romagnoli nuk thirret në Kombëtaren e Italisë për shkak të një lëndimi Mbrojtësi i Milanit, Alessio Romagnoli po vuan nga një dëmtim muskulor, ku do të mungojë ndeshjen e Milanit kundër Chiev
Romagnoli në delir pas arritjes në finale, falenderon gjithë ekipin Alessio Romagnoli ka vlerësuar punën e Gennaro Gattusos për frymën që i ka sjellë ekipit që i mungonte pasi arritën në f
Milan i shuan shpresat Chelseat dhe Manchester United për Romagnolin Milan po mundohet të shmangë interesimin e Chelseat dhe Manchester United për një nga mbrojtësit më të mirë të skuadrës
Roma - Milan, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Milani ka vazhduar me formën e saj të mirë në Serie A, këtë herë fitoi në super sfidën ndaj Romës me rezultatin 0-2.
Milan rrezikon të humbasë Romagnolin, Reali e do me patjetër Reali i Madridit hedh sytë nga Milani për të forcuar mbrojtjen. Pas Leonardo Bonuccit i cili pëlqehet nga Los Blanco
Mesazhin e Fassones Juventus e dëgjoi me vëmendje, nis ofertën për Romagnolin Drejtori sportiv i Milanit, Marco Fassone ka deklaruar se klubi duhet të shesë një ose dy top lojtarë nëse nuk arrijnë t
Napoli 2-1 Milan, notat e lojtarëve, shkëlqen Romagnoli (FOTO) Milani nuk arriti të ndal Napolin pasi u mund me rezultat 2-1. Napolitanët me golat e Lorenzo Insignes (33’) dhe Piot
Milan-Juve, formacionet e mundshme Në San Siro sot do të vihet në skenë një nga ndeshjet më të ndiera dhe spektakolare të futbollit italian. Milan pret
Bonucci pas humbjes me Interin nxjerr inatin me Romagnolin Nga mediat italiane raportojnë se pas derbit të humbur 3-2 pati një përplasje mes Bonuccit dhe Alessio Romagnoli-t. N
Romagnoli: "Ai më ka mësuar shumë" Alessio Romagnoli thotë se shoku i skuadrës së tij Leonardo Bonucci i ka mësuar shumë me skemën me tre mbrojtës. Bonu
Milani zbulon skuadrën me të cilën do të luajë kundër Shkëndijës Milani ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë ndeshjen me Shkëndijën. Rossonerët ndeshjen e parë e kanë fitu
Milani hap ndeshjen, shënon Romagnoli (VIDEO) Milani rihap ndeshjen 7 minuta nga përfundimi i kohës së rregullt. Suso bën një driblim shumë të bukur në krahun e djath
Milan barazon ndaj Pescarës së Memushajt, vendos gafa e Donnarumës (VIDEO) Milani nuk ka mundur që të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në transfertë ndaj vendit të fundit në renditje Pescarës.
Surpriza në formacionin e Italisë, ndryshime në mbrojtje Na ndajnë shumë pak orë nga ndeshja mes Italisë dhe Shqipërisë, që starton në orën 20:45, teksa nga Italia vijnë lajme