590 rezultate për

roma

Tjetėr humbje pėr Interin e Shaqirit, fiton Roma (VIDEO) Interi ka humbur 0-1 pėrballė Sampdorias, ndėrkaq qė Roma ka fituar 1:0 kundėr Cezenės. Skuadra milaneze nuk ka mundu
Roma, ja stadiumi i ėndrrave (FOTO LAJM) Janė publikuar fotot e para tė masterplan-it pėr stadiumin e ri tė klubit tė Romės. Njė impiant spektakolar qė pėrveē an
Fiton Juve,+14 pikė nga Roma (VIDEO) Juventus ka bėrė edhe njė hap mė tej drejt titullit kampion nė Seria A. Skuadra torineze ka fituar nė transfertė kund
Inter, Cech pasardhėsi i Handanoviē Rinovimi i Samir Handanoviē, qė pėlqehet shumė nga Roma, po ndez merkaton e Interit nė vigjilje tė sezonit tė ardhshėm.
Ciao Roma, De Rossi do Amerikėn Pėr Daniele De Rossin projektohet njė e ardhme larg Romės. Pėr mesfushorin duket se ka ardhur fundi i aventurės me ekipi
Roma mes vėshtirėsish barazon me Fiorentinėn (VIDEO) Fiorentina ka qenė shumė pranė njė fitoreje, por se nuk ka ka arritur kėtij objektivi me Romėn. Skuadra fiorentine ka
Fiorentina-Roma, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Derbi italian Fiorentina-Roma ėshtė njė prej sfidave qė pritet me mė shumė interes mbrėmjen e sotme nė Europa League. Vi
Europa League, ja 8 sfidat e mbrėmjes Europa League luan sot ndeshjet e para tė raundit pėr 1/8-at. Takimi hapės ėshtė ai i Shėn Peterburgut nė ora 18:00 me p
Vetėm barazim pėr Romėn, rikthehet Lila me Parmėn (VIDEO) Roma nuk ka mundur tė ngushtojė diferencėn me kryesuesit e Serie A, Juventusin. Verdhekuqtė nuk kanė shkuar mė shumė se
Chievo-Roma, dėmtimi shokues i Matiellos (VIDEO) Dėmtim i rėndė pėr futbollistin e Chievos Federico Matiello gjatė ndeshjes qė po luhet nė kėto ēaste Chievo-Roma. Mesfus
Java e 25, ja rėnditja e Serie A pa gabimet arbitrare Edhe pas pėrfundimit tė javės sė 25 tė Serie A vazhdon kundėrklasifikimi i Paddy Power, qė nuk llogarit gabimet e arbitr
Top 11 i javės sė 25 nė Serie A (FOTO LAJM) Me pėrfundimin e supersfidės sė djeshme Roma-Juventus dhe pėrfundimit tė tė gjithė javės sė 25 tė Serie A, "Goal.com" ka
Roma-Juve, tension i lartė mes Manolas dhe De Sanctis (VIDEO) Tension i lartė te Roma gjatė ndeshjes sė mbrėmshme me Juventusin. Nė fund tė pjesės sė parė mbrojtėsi grek Manolas dhe
Roma barazon me Juven (VIDEO) Roma ka arritur tė barazojė me rezultat 1-1 me Juventusin nė ndeshjen e zhvilluar tė hėnėn mbrėma nė Serie A. Pavarės
Roma-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Sot nė mbrėmje Serie A rezervon njė ndėr klasiket e futbollit italian, Roma-Juventus, sfidė e drejtpėrdrejtė qė pėrball
De Rossi: Mposhtim Juven dhe rihapim garėn Daniele De Rossi i lėshon dorashkėn e sfidės Juventusit. Nesėr nė mbrėmje, Roma e tij do tė sfidojė bardhezinjtė nė "Oli
Hidhet shorti, pėrballje interesante nė Europa League Ėshtė hedhur nė Nyon tė Zvicrės shorti pėr fazėn e 1/8-ve tė UEFA Europa League. Interi i Xherdan Shaqirit do tė ketė pė
Nė ferrin e Roterdamit, Roma fiton dhe kualifikohet (VIDEO) Roma ka arritur tė fitojė 1:2 nė fushė kundėrshtare kundėr Feynordit, duke u kualifikuar pėr mė tej. Pas shumė incide
Napoli mposht Trabzonsporin, Roma drejt kualifikimit (VIDEO) Napoli ka arritur tė fitojė 1-0 kundėr Trabzonsporit, duke kaluar nė turin tjetėr. Goli i vetėm i ndeshjes u shėnua n
Feyenoord-Roma, policia blindon Roterdamin (VIDEO) Pak orė para fillimit tė ndeshjes Feyenoord-Roma janė shtuar kontrollet e policisė mbi tė gjitha nė zonėn e Oude Haven k
 
Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.

Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.