999 rezultate për

roland

Roland Trebicka, një "Jovan" që na rrëmbeu zemrat (VIDEO) Ai lindi në janar 1947 në Korçë dhe që në fillim fitoi zemrat e artdashësve me rolet e tij në filma dhe teatër. Akto
Pak para se të vdiste, momentet kur Blerta hyn në sallë (FOTO LAJM) Humbja e madhe në familjen Pepa ka tronditur thellë të gjithë shqiptarët pasi vajza e tyre, vetëm 16 vjeç humbi jetën gj
Protesta e opozitës, ja kush janë zyrtarët e PD-së që do të ndiqen penalisht Policia e Shtetit ka deklaruar se do të procedojë penalisht pjesëmarrësit në protestën e opozitës në qytetin e Lushnjes,
PD në krah të Tahirit: LSI-ja të luftojë korrupsionin në radhët e saj, pastaj të merret me policinë Partia Demokratike e Gjirokastrës ka deklaratyave të forta të bëra nga deputeti i LSI Vangjel Tavo ndaj Policisë së Sht
Ju rrëfej babin tim, Roland Trebicka (FOTO LAJM) Evis nuk do ta pranojë asnjëherë ikjen e tij. Ajo vazhdon të besojë se ai do të jetë gjithnjë diku, në një formë a në nj
Shishja e ujit tradhëtoi grabitësit e bankës Ka mjaftuar vetëm një shishe uji e harruar në vrimën e hapur në murin e pasëm të bankës që të tradhëtonte grabitësin Rol
Muguruza surprizon Serenën, fiton "Roland Garros" (VIDEO) Garbine Muguruza fiton grand slemin e Roland Garros për femra, duke mundur 2-0 (7-5, 6-4) në finale tenisten amerikane S
Ja si qëndron e vërteta e grabitjes tek "Sheratoni" Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me grabitjen e 180 mijë eurove pranë hotel "Sheraton". Fillimisht u raportua
Historia e njeriut që “lëkundi” raportet Kosovë–SHBA (FOTO LAJM) Shenja e gishtit tregues që i kishte mbetur në ngjitësin e përdorur për mbështjelljen e eksplozivit TNT, është prova që
Ekstratohet nga Gjermania, vrau në mënyrë makabre një 33-vjeçare Ekstradohet nga Gjermani shtetasi Euxhen Muka, 30 vjeç nga Shijaku, i cili kërkohej nga drejtësia shqiptare për vrasjen
Ethem Ruka: Rama përpara se të synojë 150 mijë anëtarë të PS, le të mbajë ata që ka Këshilli i të Urtëve në PS nuk funksionon më. Qeveria është larguar nga partia. Parlamenti është në nivel të ulët intele
Asgjesohen 600 rrënjë kanabis në Pukë, pranga dy personave Policia e Pukës ka asgjesuar rreth 600 rrënjë kanabis sativa dhe ka vënë në pranga dy persona. Sipas policisë të arrestu
Prokuroria pushon çështjen ndaj policit Roland Meta Prokuroria ka pushuar çështjen për efektivin e akuzuar për "vrasje me dashje" gjatë përplasjes me armë në "Rrugën e Kava
Ja 16 ambasadorët e SHBA-ve në Shqipëri (FOTO LAJM) Janë 16 ambasadorë të cilët kanë përcjellë në Shqipëri mesazhin e Washingtonit nga dita e vendosjes së marrëdhënieve dip
Nga Rami te Rolando, Juve kërkon një qëndërmbrojtës (FOTO LAJM) Mbrojtja është reparti në të cilin Juventusi kërkon të bëjë përforcime gjatë merkatos së janarit. Bardhezinjtë, që e mby
"Digjet" Inter dhe Roma, Rolando te Juventus Lajmi që ka ofruar dje media portugeze ka lënë thatë si Interin edhe Romën, të cilat dukeshin të sigurta se kishin një a
Manchester City eliminohet nga kupa (VIDEO) Manchester City ka pësuar humbje me rezultat 0-2 nga Newcastle United, në ndeshjen e vlefshme për Capital One Cup. Në
Shqiptari Roland Dabinovci shpallet kampion Bote ​Roland Dabinovci, i cili merr pjesë në sportet luftarake, është shpallur mbrëmë në Weiden të Gjermanisë kampion b
Rrëfimi i Nexhmije Hoxhës: Misteri i i zhdukjes së qypit me florinj dhe letrat e Enverit Edhe pse në moshën 94-vjeçare, Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha arrin të artiklulojë qartë atë çka ka ndo
Azarenka mungon edhe në French Open (FOTO) Tenistja e pestë në botë, Victoria Azarenka, është tërhequr nga French Open si pasojë e lëndimit të këmbës. Bjellorus