999 rezultate për

roberto

Barça konfirmon dëmtimet e Pique dhe Sergio Robertos, ja sa do të mungojnë Humbja kundër Atletico Madrid (0-1) të shtunën në mbrëmje la gjurmë te Barcelona. Përveç zhgënjimit në nivelin sportiv,
Formacionet zyrtare, Juventus-Barcelona Juventus dhe Barcelona do të luajnë në Alianz Stadium ndeshjen e dytë të fazës së grupeve. Të dy trajnerët si Pirlo d
Dy futbollistë të Barcelonës nisen me pushime direkt pas ndeshjes me Bayernin Futbollistët modern janë kritikuar shpesh për shkak të mentaliteti materialist dhe të dhënë shumë pas qejfeve. Këtë e
Manchester City interesohet për yllin e Barcelonës Sergi Roberto po i rrezikohet skuadrës së Barcelonës, me vëmendjen që lojtari po merr nga Premierliga. Gjiganti angle
Një lajm i mirë për Barcelonën, Roberto rikthehet në stërvitje Pas barazimit dëshpërues kundër Celta Vigo, lojtarët e Barcelonës janë kthyer sot në fushat e blerta, për seancën e radh
Buffon sonte mund të barazojë rekordin e Mancinit Veterani i Juventusit, i cili pritet sot të luajë që nga minuta e parë si titullar në finalen e Kupës së Italisë me Napo
ZYRTARE/ Belgjika rinovon kontratën me Roberto Martinez Marrëveshja e mëparshme e Martinez skadonte këtë verë pas Euro 2020, e cila u shty deri në vitin e ardhshëm për shkak të
Roberto Carlos tregon detaje për transferimin e tij nga Interi te Reali: Për 10 minuta Një nga mbrojtësit legjendar brazilian ka treguar një detaj interesant rreth transferimit të tij nga Interi te Reali, du
"Në 10 minuta u shkëputa nga Interi dhe erdha në Madrid", rrëfehet Roberto Carlos: Eto'o sulmuesi më i fortë Braziliani, Roberto Carlos, ka folur për karrierën e tij si futbollist, kohën e tij si trajner, të ardhmen e Neymar dhe
Befason Zanetti: Baggio ishte më i mirë se Ronaldo "Fenomeni" Ish-kapiteni legjendar i Interit, Javier Zanneti e ka cilësuar Roberto Baggion se lojtar më të mirë se Ronaldo Fenomeni.
Si e fsheh politika mafian shqiptare? Roberto Saviani rrëfen detaje Roberto Saviono është një figurë e njohur në Itali për shkak se ka nxjerrë nëpërmjet investigimeve një pjesë të aktivit
Roberto Carlos: Capello më shpëtoi Roberto Carlos ka treguar se si Fabio Capello ka luajtur rrol të madh në shndërrimin e brazilianit në njërin prej mbrojt
Koronavirusi i merr jetën presidentit të Urdhrit të Mjekëve në Itali Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në Europë teksa Italia shfaq situatën më të rënduar. Ditën e sotme, ka humbur j
EURO 2020/ Mancini paralajmëron një Itali shumë të fortë Trajneri i Kombwtarws sw Italisw, Roberto Mancini ka folur rreth Euro 2020. Roberto Mancini ka shprehur dëshirën e ti
Bologna-Inter, e pësojnë zikaltërit (VIDEO) Bologna ka befasuar Interin në shtëpi teksa ka zhbllokuar rezultain ndaj Interit. Është Roberto Soriano i cili reali
Arthur dhe Junior lihet në shtëpi nga Valverde për ndeshjen e së martës Barcelona do të presë të martën në “Camp Nou” Real Valladolidin. Barça do të luajë për herë të parë në shtëpi që nga
Liverpool dyfishon rezultatin përballë Southampton (VIDEO) Liverpool ka arritur të shënojë golin e dytë dhe të qetësisë përballë Southamton, sfidë e vlefshme për javën e dytë të
Roberto Carlos uron lojtarin shqiptar për transferimin te klubi spanjoll (VIDEO) Talenti i Shpresave të Shqipërisë, Kleandro Lleshi, kartoni i të cilit zotërohet nga Leganesi, do të luajë këtë sezon si
E konfirmojnë mediat spanjolle: Ylli i Barçës pranë largimit Mesfushori Ivan Rakitic pritet të largohet nga Barcelona, pavarësisht se ai ka deklaruar vazhdimisht se dëshiron të qënd
Roberto Carlos, Cafu dhe Del Piero parashikojnë fituesin e finales (FOTO LAJM) Nesër zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve mes Tottenham dhe Liverpool në Madrid. Disa nga legjendat e futbollit