999 rezultate për

rika

Kapet "mat" aktorja shqiptare, zbulohet lidhja me futbollistin afrikan (FOTO LAJM) Adriana Matoshi ka konfirmuar se është në një lidhje të re dashurie. Aktorja nga Kosova zbuloi romancën me futbollistin
Lajm i keq te Inter, Lukaku mungon ndaj Realit Aventura europiane nuk po shkon siç duhet për Interin e Antonio Kontes. Nëse fitorja e Shaktjorit kundër Realit mund
Humbi dhjetra kilogramë, Adele është bërë kopje e "frikshme" e aktores amerikane (FOTO LAJM) Pasi humbi kilogramë të tërë nga pesha e saj dhe “vuri në lojë” veten për këtë fakt, këngëtarja Adele është bërë kryefja
Çfarë ngjashmërie: Jonida Shehun e krahasojnë me aktoren ikonë amerikane (FOTO LAJM) Jonida Shehu është një nga moderatoret më simpatike të ekanit shqiptar, e së fundmi miqtë e saj kanë arritur t’i gjejnë
Gjenden fosile të krokodilëve afrikan në Evropë Krokodilët antik nga Afrika notuan përtej Mesdheut për të jetuar në ujërat bregdetare spanjolle, shpallë një studim i ri
Rama nxjerr zbuluar Metën, zbulon skandalin me futbollistin afrikan që i dha pasaportë shqiptare Vazhdon "lufta e ftohtë" mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta. Kryeministri Rama ka akuzuar presidentin Meta
SHBA jep alarmin: Priten sulme terroriste në Stamboll! Misioni i SHBA-së në Turqi lëshoi një paralajmërim për qytetarët amerikanë të premten, për një kërcënim të mundshëm të n
Nga Washington te Trump, citatet e famshme të presidentëve amerikanë pas marrjes së detyrës (FOTO LAJM) Pas betimit dhe marrjes zyrtarisht të detyrës së kreut të shtetit, gjatë ceremonisë presidentët amerikanë mbajnë një fja
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Frika nga një izolim i dytë, rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani Teksa numri i të infektuarëve me koronavirus rritet çdo ditë, duket se qytetarët gjemanë janë frikësuar se do të hyjnë n
Nuk keni aplikuar ende për Lotarinë Amerikane? Ky veprim mund t'ju shtojë shanset për t'a fituar Nga data 7 tetor 2020 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane të cilat zgjasin deri më datë 10 nëntor 2020 në orën 1
Amerikanët shmangin bisedat rreth pasurisë me fëmijët, por a është kjo e drejtë? Amerikanët njihen për lirshmërinë e të folurit me fëmijën rreth temave delikate si alkooli, përdorimi i drogës, seksi ap
Foto topless dhe provokuese, partnerja e portierit amerikan nuk u kursehet ndjekësve (FOTO LAJM) Modelja bukuroshe, Nora Segura vazhdon të sjellë pak kënaqësi për 300.000 ndjekësit e saj në Instagram gjatë kësaj periu
Reali "piketon" yllin e Dortmund, nuk është Haaland Real Madridi duket se ka një politikë të qartë për të ardhmen. Presidenti, Perez që do të afrojë lojtarë të talentuar që
Hapet fabrika e kanabisit ne Maqedoni (VIDEO) Në qoftë se deri në fund të vitit në Kuvend do të miratohen ndryshimet e Ligjit për lëndë narkotike, përkatësisht lejohe
Ndryshon renditja, SHBA vendos Kosovën në nivelin e tretë të rrezikshmërisë për COVID-19 Ministria e Shëndetësisë ka mirëpritur vendimin e SHBA-së për heqjen e Kosovës nga Niveli 4, në të cilin qytetarët ameri
A e dini sa paguhet një ushtar amerikan? Ushtria e Shteteve të Bashkurara të Amerikës (SHBA) ka për mision që të sigurojë paqen e gjithë rajonit, t’i luftojë dhe
I plasi silikoni, aktorja e njohur bën sërish operacion gjoksin (FOTO LAJM) Aktorja turke e njohur përmes serialit “Lale Devri”, Serenay Sarikaya ka bërë operacion gjoksin për të disatën here.
Rikthehet frika në Itali, rekord infeksionesh që nga prilli Italia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 4,458 raste të reja me koronavirus, shifër kjo rekord e shënuar me mbi 4,
Poetja amerikane Louise Gluck fiton "Nobel"-in për letërsinë Poetja amerikane Louise Gluck ka fituar Çmimi Nobel në Letërsi të këtij viti. Akademia Suedeze e Nobelit ka ndarë çmi