999 rezultate për

richter

Tërmet 5.1 i shkallës richter, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Richter ka goditur Bosnje Hercegovinën pak minuta më parë. Sipas të dhënave ng
Shumë pranë Tiranës: Ku ishte epiqendra e tërmetit që e shkundi mirë pak më parë Tërmeti i pak minutave më parë ishte më i afërti me kryeqytetin që prej atij të djeshmit që alarmoi vendin. Mësohet s
Inxhinieri sqaron si maten tërmetet, duke hequr dyshimet e tërmetit të fundit, ishte 5.8 apo 7,5 ballë? Inxhinieri dhe ish-politikani Bashkim Kopliku ka reaguar pas tërmeteve të fuqishme që tronditën Shqipërinë, prej pasdite
Korça kthehet në "djep", pas të parit goditet nga një tjetër tërmet (FOTO LAJM) Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur sot Korçën duke shkaktuar panik tek banorët. I pari pati një forcë 4.4 të
Ku ishte epiqendra e tërmetit "monstër" që shkundi Korçën (FOTO LAJM) Tërmeti që ra pak më parë në Korçë pati sërish si epiqendër zonën mes Ersëkës-Kufirit me Greqinë dhe Korçën. Fillimis
Biznesmeni i kthyer në politikan nuk kënaqet, do analizojë me gjermanin se si të përfitojë më shumë Me vetëm dy deputetët në gjirin e saj, AKR në qeveria arriti të marrë postin e zëvendëskryeministrit dhe katër ministri,
Shkon në 413 numri i viktimave në Ekuador Deri tani janë raportuar se së paku 413 veta janë konfirmuar të vrarë nga tërmeti që ka goditur Ekuadorin në fundjavë.
Earthquakes of 4.9 Richter scale hit the country A strong earthquake hit out country this morning. Three successive aftershocks were recorded around 07:26 am in the capi
Tërmeti në Meksikë, "tsunami" në pishinë (VIDEO) Pamjet që shihni në videon më lartë i përkasin një pishine në Meksikë gjatë momentit kur bie një termet me magnitudë 7.2
Kryetarja e KiE: Po ndjekim me vëmendje situatën Kryetarja e delegacionit të KiE-së Hana Richtermocova pas takimin me kreun e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Arben Rist