999 rezultate për

reuters

Merkel paralajmëron javë të vështira, deri kur mund të zgjasin kufizimet Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar javë të vështirë sa i takon situatës me variantin e ri të koronavirus
Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financ
"Reuters” zbulon shkakun e vërtetë të përplasjes Turqi-Francë në Mesdhe Tensioni mes Francës dhe Turqisë nuk është vetëm në nivelin verbal. Detaje të publikuar nga "Reuters" tregojnë se th
Bilanc tragjik në Bejrut: 27 viktima e mbi 2000 persona të plagosur (VIDEO) 27 njerëz kanë gjetur vdekjen dhe të paktë 2000 persona kanë mbetur të plagosur pas një shpërthimi masiv që tronditi kry
"Jemi në diktaturë", raportimet e mediave ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ngjarja e djeshme ka marrë vëmendje edhe nga mediat botërore. "Reuters" dhe "New York Times" kanë raportuar mbi shembjen
Policia i maskuar goditi qytetarin e shtrirë përtokë, fotoja bën xhiron e botës Ditën e sotme (17 maj 2020), në orët e para të mëngjesit godina e Teatrit Kombëtar është shembur nga fadromat e IKMT-së.
Nga Reuters te Balkan Insight, çfarë shkruan sot mediat ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ditën e sotme (17 maj 2020), në orët e para të mëngjesit godina e Teatrit Kombëtar është shembur nga fadromat e IKMT-së,
Spanja shënon fitoren e vogël: Numri më i ulet i viktimave Gjatë 24 orëve të kaluara, nga koronavirusi në Spanjë kanë vdekur 102 persona, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e këtij
Kina urdhëron testimin e acideve nukleike të popullatës në Wuhan Në qytetin Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit në të gjithë botën, do të bëhet një test masiv dhjetë ditor i ac
Reuters publikon skandalin: Ka pasur korrupsion në Tokio 2020 Nuk kanë të përfunduar polemikat rreth Lojërave Olimpike të Tokios. Lajmit për shtyrjen e detyruar të eventit për në dat
Reuters: Turqia spiunon Shqipërinë, si ndodhi sulmi ndaj SHISH Hakerat duket të jenë “arma e re” e Turqisë për spiunazhin mbi vendet europiane. Presidenti turk Rexhep Tajip Erdog
Reuters: Franca e vendosur, s'ka negociata me Shqipërinë Franca u tha shteteve të Bashkimit Evropian këtë javë se ishte kundër fillimit të negociatave të anëtarësimit me Maqedon
Reuters "shpall" fituesin e zgjedhjeve në Kosovë Agjencia botërore e lajmeve, "Reuters" në një artikull kushtuar këtij procesi i ka shpallur fituespartitë opozitare, VV-
Reuters për negociatat: Me shkupin të nisin brenda vitit, për Tiranën nuk ka datë Gjermania ka propozuar nisjen e bisedimeve të anëtarësimit në BE me Maqedoninë e Veriut para fundit të këtij viti dhe da
Negociatat/ Reuters: Shqipëria në duart e Francës! Sipas agjensisë së lajmeve Reuters, vendimi për celjen e negociatave për anëtarësim më Shqipërinë do të merret në moment
Kërcënon Macron: Nuk do të lejoj zgjerimin pa reformë të thellë brenda BE-së Në një artikull të gjatë kushtuar vendeve që aspirojnë për tu integruar në Bashkimin Europian, agjensia prestigjioze e l
Reuters: Shqipëria, një ndër vendet më të korruptuara në Europë Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërheq
Krahasimi me kohën e Enverit, si i pa shtypi i huaj votimet ë Shqipëri Votimi për zgjedhjen e kryebashkiakëve shqiptarë, i bojkotuar nga partitë e opozitës, shkoi përgjithësisht i qetë dhe me
Në qershor jo e jo, por as në shtator! Vjen lajmi tronditës për shqiptarët Jo vetëm që nuk do t'i hapënnë qershor, por Shqipëria rrezikon seriozisht që të humbë shansin për të hapur negociatat me
"Reuters" me sytë nga protesta, çfarë ndodhi mbrëmë Prestigjiozia “Reuters” ka raportuar protestën e 8 kombëtare të opozitës zhvilluar paditen e djeshme në bulevardin “Dësh