999 rezultate për

reshjet

Reshjet s'kanë të ndalur edhe nesër, katër qytete rrezikohen nga rrëshqitja e dheut Përkeqësohet situata e motit në vend. I shoqëruar me erë, reshjet intensive të shiu kanë ndikuar në punën e portit të
S'kanë të ndalur reshjet në Shqipëri, këto zona përmbyten (TABELA) “Mundësi për përmbytje të lokalizuara nga përrenjtë dhe lumenjtë e vegjël ose në zona urbane, kryesisht përgjatë fundit
Reshjet e pastruan pak ajrin në Prishtinë Pas reshjeve të borës, sonte në Prishtinë ndotja e ajrit ka qenë në nivel më të mirë. Sipas matjeve të fundit të cilësis
Reshje në të gjithë vendin, këto janë zonat që janë "zgjuar" me dëborë (FOTO LAJM) Reshjet e shiut dhe debores që nga nata e djeshmë kanë vijuar edhe gjatë mëngjesit të sotëm. Mëngjesi i kësaj së die
Shqipëria përfshihet nga stuhitë e borës, këto janë zonat problematike Ulejt e menjëhershme të temperaturave kanë sjellë edhe reshjet e para të dëborës në vendin tonë. Bora e parë ka rënë
Dëbora e parë zbardh zonën e Korçës (FOTO LAJM) Vendi zyrtarisht në stinën e dimrit. Në zonat malore të qarkut të Korçës kanë nisur reshjet e borës. Reshjet e borës,
Zyrtarisht në dimër, kjo zonë e Shqipërisë po zbardhet nga dëbora (VIDEO) Vendi zyrtarisht në stinën e dimrit. Në zonat malore të qarkut të Korçës kanë nisur reshjet e borës. Reshjet e borës,
Më në fund nisin reshjet, bëhuni gati për temperatura ekstreme Nga kjo fundjave pritet të rikthehen reshjet e shiut në vend si dhe temperaturat do të ulen. Kështu u shpreh Petrit Zorb
Bëhuni gati, sot nisin reshjet në Kosovë Të mërkurën një front i ftohtë pritet të kaloj mbi vendin tonë duke sjell vranësira, e vende-vende mundësi për riga loka
Macron pret Thaҫin nën reshjet e shiut Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi arriti në “Pallatin Elise” (Élysée Palace) ku është pritur nga presidenti i Francës,
Befason moti, nga nesër nisin reshjet në gjithë Shqipërinë (TABELA) Edhe pse ka 1 muaj që vjeshta ka hyrë zyrtarisht, temperaturat nuk e kanë treguar këtë. Por duket se ditët e fundit,
Përmbytjet shkaktojnë "kërdi" në Itali, rritet bilanci i viktimave Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar dëme të mëdha në Itali. Sipas mediave vendase, së paku 12 persona kanë humb
Edhe sot nuk do të mungojnë reshjet në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira të pakta dhe me periudha me diell. Në pjesën perëndimore dh
Bëhuni gati, nesër nisin reshjet e borës (TABELA) Edhe pse në zonat e ulëta temperaturat kanë qenë normale për muajin dhe stinën, duket se reshjet e dëborës do të nisin.
Bëhuni gati, ja kur do të fillojnë reshjet e borës në Shqipëri Meteorologët parashikojnë që javën e ardhshme do të kemi edhe flokët e para të dëborës që i paraprijnë sezonit të ardhëm
Bëhuni gati, ja kur vinë reshjet dhe i ftohti në Maqedoni Në Maqedoni do të mbajë mot stabil dhe i ngrohtë deri të dielën, ndërsa nga e hëna paralajmërohet ulje e temperaturave p
Nesër Kosova përfshihet nga reshjet Të hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell. Por prej të martës së ardhme temperaturat
Bëhuni gati, ja kur nis vjeshta e vërtetë Pavarësisht se kemi hyrë në muajin e dytë të vjeshtës, moti ka qënë kryesisht i qëndrueshëm dhe i ngrohtë me përjashtim
Rreshjet shkaktojnë apokalips në Katania (VIDEO) Vërshimet e mëdha në Catania të Italisë kanë shkaktuar kaos të vërtetë. Uji që ka ardhur pas stuhisë së madhe dhe të
Moti sjell çudira këtë javë, nisin reshjet e dëborës? TEMPERATURAT do te ulen ne menyre te theksuar gjate mbremjes se te henes dhe vijojne te marte, te merkure dhe te enjte k