999 rezultate për

reshitaj

"Maskat që ndodhen në Kosovë, po shiten në vendet fqinje" (VIDEO) Qeveria e Kosova ka ndarë 400 mijë euro për Ministrinë e Shëndetësisë, për t’u ballafaquar me koronavirusin. Por anëtarj
Këshilltarja e Haradinajt ka një thirrje për popullin pas dështimit të vizave Albena Reshitaj, ish-ministrja e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinorë dhe tani këshilltare e kryeministrit të vendit Ra
Haradinaj: Nga dhjetori nuk do guxojë askush të hedhë mbeturina në rrugë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist mbi suksesin që ai beson se do ta ketë aksioni i përgj
Pas dorëheqjes, Albena Reshitaj: Po largohem nga Qeveria për arsye personale Albena Reshitaj, ministre e deritashme e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, ka treguar se pse ka vendosur ta lërë këtë
Ndalimi i automjeteve mund të kthehet sërish Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, e ka vlerësuar si të suksesshëm ndalimin e veturave në
Vjen një lajm i mirë për banorët e Prishtinës Projekti për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të zeza në rajonin e Prishtinës do të nisë sivjet. Këtë la
Ministrja zotohet se do t'u gjejë punë zv.ministrave Në konferencën e fundvitit me gazetarë, ministrja e Mjedisit Albena Reshitaj tha se secili prej 4 zëvendësministrat e kë
Veturat zyrtare pas orarit të punës nuk do të shfrytëzohen Ministrja e Mjedisit dhe Planifikim Hapësinor, Albena Reshitaj, ka nxjerrë dy urdhëresa me të cilat synon të ndaloj keqp
Ministrja Reshitaj: Thëngjilli nuk duhet të përdoret për ngrohje Objektivat e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit hapësinor, janë plotësimi i kornizës ligjore dhe zbatimi i saj, në
Ministria nxjerr në disiplinë zyrtarin që fyeu komunitetin Zyrtari i Qeverisë, Ilir Morina, është nxjerr në Komision Disiplinor për shkak se kishte fyer romët duke i quajtur gabel
Sot një ministre shkoi me biçikletë në punë, ja arsyeja (FOTO LAJM) Sot për ministren e mjedisit dhe planifikimit hapësinor, Albena Reshitaj dhe zyrtarët e kësaj ministrie së dita pa makin