999 rezultate për

republikan

Këndon në mitingun e Republikanëve, Bleona thirrje shqiptarëve të votojnë Trump Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti prej vitesh jeton në SHBA, ndërsa vijon atje edhe karrierën e saj. Së fu
Mposhti kancerin, COVID-19 i merr jetën ish-kandidatit për president të Amerikës Ish-kandidati presidencial republikan Herman Cain ka ndërruar jetë nga COVID-19. Mediat vendase shkruajnë se ai ishte
Trump paralajmëron zhvendosjen e konventës republikane në një shtet tjetër Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi se mund të zhvendosë konventën republikane që është planifikuar të zhvillo
Mediu thirrje ndërkombëtarëve: Të ndalojmë krimin e Edi Ramës (VIDEO) Ditën e sotme Kolegji Zgjedhor vendosi të anullojë dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e 30 Qershorit si data e zgj
Zbardhet letra që Kurti ia ka dërguar Mogherinit, çfarë i thotë për Vuçiçin (DOKUMENT) Partia Republikane e Kosovës, me kryetarin e saj Faton Kurtin, i kanë shkruar një letër Mogherinit, pas ardhjes së Vuçiq
Obama kritikon Donald Trump Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka kritikuar të premten republikanët bashkë me presidentin aktual,
Zbardhet skenari i njeriut që dialogon me Thaçin, si do të vritej polici serb Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd, është mbajtur konferenca për media e organizuar nga Nikola Sanduloviq, kryetar i P
Senatorët republikanë amerikanë shkojnë në Moskë Disa senatorë republikanë amerikanë u takuan të martën me zyrtarë rusë në një vizitë të rrallë në Moskë, duke ngritur çë
Sot Turqia voton, Zonja e Hekurt dhe Republikani përballë Erdoganit Sot në Turqi do të mbahen zgjedhjet e parakohshme presidenciale dhe parlamentare. Pas miratimit të ndryshimeve kushte
Tërhiqet Trump, nesër votohet projektligji për të mos ndarë familjet e emigrantëve Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka premtuar aksion konkret politik për të mbajtur familjet e bashkuara në mesin e një v
Themeluesit e politikës së jashtme të republikanëve po mësojnë Nëse keni pyetur ekspertët kryesorë të politikës së jashtme në Partinë Republikane, ato mendje të mëdha që i kanë kushtu
Miratohet ligji më i ashpër kundër aborteve Shteti amerikan, Ajoua, ka miratuar një nga projektligjet më të ashpra për abortin, duke ndaluar abortet prej momentit k
Përplaset treni me ligjvënës republikanë, një i vdekur Shtëpia e Bardhë njoftoi të mërkurën se si pasojë e përplasjes së një kamioni me një tren me të cilin po udhëtonin ligjv
Arrihet marrëveshje për rihapjen e Qeverisë amerikane Mbyllja e Qeverisë amerikane do të përfundojë pasi republikanët dhe demokratët e Senatit kanë arritur marrëveshje për li
Rasti “Almiri”, Prokuroria kërkon rikualifikimin e lëndës? Prokuroria Republikane sipas burimeve të televizionit Alsat-M në seancës e radhës që pritet të mbahet të martën mund të
Akuzohej për ngacmime seksuale, vetëvritet deputeti Vetëvritet një deputet republikan nga Kentucky në Shtetet e Bashkuara, pas akuzave për ngacmime seksuale. Policia gj
“Trump është mburravec”, Bushi i vjetër ka votuar për Hillary Clintonin Ish-presidenti republikan, George H.W. Bush (1989-1993), në zgjedhjet e fundit presidenciale amerikane, votoi për kandid
Miratohet buxheti 4 trilionë dollarësh në SHBA Të enjten, Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi një projektbuxhet prej 4 trilionë dollarësh për vitin fisk
Republikanët nisin hetime ndaj Obamës dhe Clintonit Republikanët në Kongres lajmëruan se kanë nisur hetime paralele, për një marrëveshje për uraniumin të firmosur gjatë Pre
Senatori republikan: Trump është tepër i pasinqertë! Senatori republikan nga Tennessee, Bob Corker, ka kritikuar ashpër presidentin amerikan, Donald Trump, duke e quajtur nj