999 rezultate për

reli

Vasili pas shtyrjes së negociatave: "Urime të marrit të Surrelit" (VIDEO) Lidhur me vendimin për shtyrjen e negociatave, ka reaguar dhe ish-kreu parlamentar Petrt Vasili. Vasili shprehet se
Championsi i ardhshëm, si do ndahen vazot me ekipet më të forta të Europës Janë përcaktuar edhe vazot mbi bazën e të cilave do të luhet edicioni i ardhshëm i Champions League. LIVERPUL- Mbrë
Sa duhet të flini që të humbisni në peshë Nganjëherë të gjithë na ofrojnë këshilla se cila është mënyra më e mirë për të humbur peshë (i pyetëm ose jo). Zakoni
Gold AG me këngë për vendin e shenjtë (FOTO LAJM) Gold AG gjatë këtij viti ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja muzikore. Reperi shqiptar pritet të publikojë një pr
28 mjeshtra evropian të akuarelit hapin ekspozitë në Galerinë e Qytetit të Fierit (FOTO LAJM) Në kuadër të “Javës së Europës”, 28 artistë ndërkombëtarë mblodhën punimet e tyre për t’i shfaqur për publikun shqiptar
Super goli i fundjavës vjen nga Rusia (VIDEO) Një supergol që nga mesfusha është realizuar pak minuta më parë në ndeshjen Cska Moscow–Orenborg. Mesfushori vendas
Pse jemi të përgjumur në stinën e Pranverës ? Kalimi nga stina e dimrit në atë të pranverës shkakton luhatje në gjendjen fizike, por edhe atë psikologjike të njerëzve
Dobësi dhe shenja ankthi, çfarë është “përgjumja pranverore” që na prek të gjithëve Kalimi nga stina e dimrit në atë të pranverës shkakton luhatje në gjendjen fizike, por edhe atë psikologjike të njerëzve
Shqiptari më i urryer në Amerikë "kërkon" telashe nga burgu Byroja amerikane e burgjeve tha të premten se është duke hetuar ish udhëheqësin e kompanisë farmaceutike Martin Shkreli,
Amerikanët sërish merren me Martin Shkrelin, pretendojnë se me një celular po bëhet i pasur Një hetim është hapur ndaj shqiptarit Martin Shkreli nën dyshimet se ka drejtuar nga burgu kompaninë e tij farmaceutike
SKANDAL/ 12 gardianët grek që rrahën për vdekje në burg Ilia Karelin ia hedhin paq Pesë vite pas vrasjes, së të burgosurit shqiptar Ilia Kareli (Kudret Kume ), nga 12 gardianët e burgut, Këshilli Disipli
Shqiptarët nisin festën e fitores në Tuz Ndërkohë që ende nuk janë shpallur rezultatet zyrtare preliminare për zgjedhjet e sotme lokale në Tuz, qytetarët shqipta
A u rrëmbye Aurel Guni? Zbardhen rrëfimet e plota të arrestuarve Aurel Guni, vëllai i drejtorit të ALUIZNI-t në Elbasan u rrezikua të rrëmbehet dy ditë para vitit të ri 2019 nga Behxhet
Ky është shqiptari më i kërkuar në Europë Aktualisht, në listën e personave më të kërkuar në Europë janë 54 kriminelë. Ata e kanë fituar një vend në listën e
Beyonce i shërben me këngë indianit të krimbur me para Beyoncé, Arianna Huffington dhe Hillary Clinton mbërritën në shtetin indian të Rajasthan për të festuar dasmën e vajzës
Nis protesta, Basha: Agai i Surrelit kaloi vijën e kuqe Vijon edhe sonte në ditën e 32-të protesta e banorëve të "Unazës së Re" në kryeqytet. Protestës së banorëve sot i është
U organizua nga "Babagjyshi", merr fund greva në burgun e Burrelit Në burgun e Burreli 18 prej të dënuarëve nisën një grevë urie, ku kundërshtonin kushtet e këqija në ambientet ku vuanin
Të dënuarit e burgut të Burrelit në grevë urie Të dënuarit që vuajnë dënimin në Burgun e Burrelit, së funmdi janë ankuar për kushtet e këqija në ambientet e këtij burg
Del videoja rrëqethëse për shqiptarët e vrarë në Greqi, si ia shkulën zemrën Ilia Karelit Një video rrënqethëse po qarkullon që nga e mërkura në rrjete sociale. Bëhet fjalë për një video të publikuar nga lëv
U mbajt sekret, autori i masakrës në Mat tenton vetëvrasjen Autori i vrasjes së trefishtë në Mat ka tentuar t’i japë fund jetës në ambientet e burgut të sigurisë së lartë të Burrel